Starosti zo zabehnutím

arianna132
11. apr 2022

Ahojte, chcem sa opýtať pripadne poradiť..
Mám doma 30 dňového syna a teraz posledný týždeň nám začalo respektíve pre mna stresujúce obdobie.
Malému hoci kedy zabehne slinky tak, že sa nevie nadýchnuť chvíľu a ked ho hneď chytíme na ruky buchneme slabšie po chrbatiku a je to potom ok. Väčšinou sa to stáva ked leží na chrbatiku, akurát dnes sa to stalo aj po sediacky a mna už naozaj prepadá strach…
To iste sa deje ked mu zabehne mlieko lebo strašne pahltne je.
Čo som si písala so známymi tak ich deti nič také nemali, no mama mi vraví že to je u malých deti normálne a vždy to prejde ked ho chytím na ruky a pobucham po chrbatiku.
Raz jak plakal som sa bala lebo vyzeral že sa zas nevie nadýchnuť tak sa snažím odsledovať presne na čas kedy pripraviť mliecko a zohriať ho nech ho rýchlo iba prebalím a dam mu papať aby bol zas kľudný… Prosim vás majú to aj vaše deti pripadne mali? Bojim sa s ním ostať sama doma lebo sa bojim toho a spanikarim zas. Predvčerom som mala ešte veľmi stresovala, potom som sa konečne ukludnila a dnes zas. Bývam s rodičmi nakolko partnera nemám a mama by rada do mnou ostala doma ale nakolko máme vlastný biznis, nieje to možné a ja sa bojim aj tých pár hodín čo budem s malym sama aby som niečo neurobila zle. Prosim vás nepíšte mi tu že ako sa môžem bat byt so svojim dietatom. Nieje to pekný pohľad ked sa vám dieťa ktoré nadovšetko milujete nevie nadýchnuť a stane sa mu to niekoľko krát za deň.
Ďakujem vám za radu 🥺

itka1
12. apr 2022

@arianna132 ak kojite treba pred kojenim odstriekat trocha mlicka aby neslo takym prudom ak nekojute skuste inu flasku s mensim prietokom mliecka idela s jednou dierkou a krmit vo zvysenej polohe tiec ked babo lezi na chrpte mozetw mu podlozit nohy postielky pod hlavou aby bola hlava trosku vysie ako zbytok tela nebude mu tolko zabiehat dalej ked zabehne len hladkat po chrbatiku v smere hodinovich ruciciek a cim skor aby babka zacala chodit do prace dietatko je vase vy sa o neho mate starat nie mamina a spravna mama sa o dieta boji stale dolezite je zachovat chladnu hlavu a nepanikarit prvy krat do bide sice s babom tazke ale coskoro si na vseko zvyknete ak sa babo zachadza treba fuknut do pusinky a nadychne sa v zivote nastane veeelmi vela situacii ked budete musiet zachovat pri dietati chladnu hlavu drzim palce