Stalo sa vám, že dieťa sa zrazu nedalo uspať?

kdezee
18. feb 2011

Cez den ho uspim v pohode, na prsniku. Vecer je to horsie, na prsniku nezaspi, kruti sa, otaca, vymysla, ale napokon zaspi. Ale ked vstane v noci tak ani za svet, mozem sa aj na hlavu postavit, pri mne proste nezaspi a ani si nelahne. stalo sa vam to? porazi ma uz asi...

janka
18. feb 2011

Ańo, casto. Zobudila sa, ze ju bolelo brusko. A nemohla znovu zaspat. Tak sme sa spolu hrali a po 2 hodinach som ju znovu uspala. ... mozno ho tiez nieco trapi... mozno rastu stolicky. Mozes skusit dat vecer Nurofen.
Hlavne klud 😉

andreaka11
18. feb 2011

aj mne sa parkrat talo, ze sa mi mala v noci zobudila a nie a nie uspat. raz som sa s nou hrala asi hodinu a ked som videla, ze je unavena, tak som ju dala do postielky a bez problemov zaspala. toto som skusala s nou aj po druhykrat, ale nezabralo nic. tak som ju nechala vyvrieskat v postielke. nastastie to vrieskanie thomasovi nevadi. 🙂

usiko
19. feb 2011

ahojte, tak ja neviem, ci sa trafim do problemu ale mozete vyskusat..... ta kniha 'kazde dieta sa vie naucit spat' je fakt dobra...my sme ju sice nepotrebovali ale veci, co su tam, su logicke.....a to napriklad ze dieta ma zaspavat bez kadejakych pomocok, teda bez cumla, prsnika, hracky a to preto, ze ono zaspava s pocitom, ze je mu s tou 'pomockou' dobre a so strachom ze ta 'pomocka' odide...co aj odide..lebo matka sa vzdiali, cumel a hracka vypadne....a v noci, ked sa zobudi tak tu pomocku hlada a nenajde, alebo ju nevie este uchopit /male deticky/.......a dieta ma zaspavat same, nie na prsniku........proste je to kniha o zdravom spanku dietata...ja som si z nej precitala par pasazi minuly mesiac, ked sme mali trochu problemy s tym, ze sa Alex budila v noci a trebalo jej dat spat cumel do pusy aby zaspinkala....no a ked sme vyradili cumel z procesu zaspavania a spanku, nasla si svoj palec a ten ked v noci strati, tak si ho najde a zaspinka znova...

Takztiez deti sa v noci prirodzene budeia niekolkokrat, ale nie je to take uplne prebudenie, ale len trochu...a v drvivej vacsine pripadov to treba nechat tak, chvilu si dieta pomrnci a zaspi znovu lebo mu nabehne novy spankovy cyklus.....skusili sme a funguje......napriklad rano o pol stvrtej zacala buntosit, my sme sa tvarili ze tam nie sme a zaspala pokojne do siedmej dalej...

Zial, zaspavanie na prsniku nie je dobre pre zdravy spanok dietata, ani pre to, ze rodicia maju potom ostary s uspavanim babatka.....ale je to skvele pre stastie babatka a pre vazbu dietata s matkou...tak vyberte si.... 🙂

Nam mala spinka od narodenia v postielke sama...teda vecer ju nakrmim, ulozim do perinky, zaviazem a polozim do postielky a odidem. zaspinka sama...vravi sa tomu studeny odchov, ale ja som spokojna, aj ona je spokojna a je to strasne pokojne a stastne babatko.....uz cca 2 mesiace nam prespi celu noc.....tu knihu vam mozem poslat, ak mi napisete do IP kontakt na vas.....

Nasi znami maju tak stare babatko ako my a naucili ho dat sa uspavat, teda bez matky nezaspi, najlepsie ak je pritom ak ocko, a stale ho maju v posteli...problem je ten, ze si rodicia neoddychnu, a vecer su s dietatom hore do pol jedenastej, kym ho 'uspia'......a tak nam zavidia ze nasa Alex zaspi hned po tom, co ju polozim do postielky a my mame cas na seba......tak len chcem pomoct.... 🙂

sorry, nechcem byt ani mudra ani nic, len chcem pomoct.......

zajo79
19. feb 2011

usiko no len ten palec nieje najstastnejsie riesenie. lebo sa nan nauci...a co mu ho potom ako zoberies???? A pre panakrala...ved mas takmer 4mesacnu dceru, nemozes chciet aby spala celu noc..pripadne nemoze ti vadit, ze chce ta v noci citit, ci chce papat.

ostaru s uspavanim babatka???

tiez som mala naucene deti, ze sa napapali dali do postielky a zaspali... ale aby mi vadilo, ze ma dieta v noci potrebuje, to som este nezazila.

l.lara
19. feb 2011

nechala vyvrieskat v postielke?????? a co ti to dieta spravilo????????? to je normalne, ze deticky plakaju, ze nechcu spat..ved su malicke a potrebuju nasu lasku. treba ich zobrat na ruky, pomojkat, pomasirovat brusko, skusat co sa da. ja som malu aj celu noc nosila na rukach, ked plakala. cez den dospala tak som sa vykasla na upratovanie a dospavala som s nou..kamoskina babbulka sa pravidelne budi o 4- 5tej rano. tak ona ide s nou do kuchyne, zacne varit a rozoprava sa s nou...potom ked sa malinka unavi, idu si lahnut .. babo nie je vychcane, babo si nevymysla..jedine, co vie ked ho nieco trapi, boli, je plakat..nemoze vam povedat, co sa mu stalo..nemoze vam povedat, ze sa boji, ze vas chce mat pri sebe...a na to je tam matka, aby mu pomohla a nie nechala ho vyrevat....toto co pisete moze mat strasne nasledky na psychiku. pisala som psychologicke ci je metoda z knihy kazde dieta sa vie naucit spat, v poriadku. nie, nie je..napisala, ze to ma negativny dopad na psychiku..je to nedomyslene.. a pozor "mamicky"..z tychto deti vychovavate sebcov...lebo ked vas oni potrebuju, vy nepridete a nechate ich vyrevat. a ked bude ich niekto v zivote potrebovat, tak tiez nepomozu..budu totiz tak naucene..a jasne, ze ked sa "vyrevu" tak zaspia. su unavene, vysilene a zistia, ze mozu plakat kolko chcu, pomoc aj tak nepride..tak na co by plakali..netreba planovat deti, ked vas obtazuju..

juliagregor
19. feb 2011

treba vydržať...to prejde...
sa mu niečo snívalo a nevie sa upokojiť a dalej nerušene spinkať...
čím viac sa snažíš, tým viac je malý prebudený a nezaspí...skus sa mu prisposobiť, zažať nočné svetielko, dať ho k sebe a mojkať sa

ku spomínanej knihe sa vyjadrovať nebudem, všetky tie rady písali ludia, čo nemali deti ...
každé dietko je samostatná osobnosť a tak k nej treba aj pristupovať...
mám troch, dvojky su jednovaječné, a su plne rozdielni, neplatia na nich rovnaké veci, jeden chcel spať sám a druhý iba so mnou...
počúvaj dieťa a nenechávaj vyplakať...