Správanie matky na ihrisku

9. máj 2023

Ahojte chcem sa s vami podeliť o to čo som momentálne zažila :( ako každý deň chodím na ihrisko s mojím dieťatkom a už dlhšie tam chodí aj jedna mamička ktorá nevyzerá že je celkom ok... Problém je v Tom že doteraz to bola len moja domienka, ale keď jej dcéra Strkla jednu dievčinu z hojdačky tak jej mama hulakala jak zmyslov zbavená na celé sídlisko že čo si to urobila ty hlupaňa, si už fakt sprostá a ťahala tu malú aj s jej synom po zemi preč z ihriska😠😕 celý čas a ešte aj keď zašli bolo počuť ako tie chudiatka plaču a ona vrieska... Myslíte si že som mala zakročiť a dohovoriť jej že sa to dá aj slušne? A hlavne normálne sa ospravedlniť a hrať sa ďalej? Normálne mám výčitky 😞

solange7
9. máj 2023

Ked je schopna robit take teatro a tahat vlastne deti po zemi, asi by nemala problem ti jednu flaknut. Tym ale nechcem povedat, ze si to riesit nemala. Ale tazko sa k tomu vyjadrit. Keby mam taku susedu, dam podnet na socialku urcite. Keby to vidim jeden krat na ihrisku neviem...

anjelicek26
9. máj 2023

Ak to chapem dobre, tak jej mala sa spravala nevhodne a mama jej za to (hlucne a vulgarne) vynadala. Bohuzial kazdy mame iny styl vychovy, mne je s takych veci vzdy len smutno. Dohovarat nema zmysel.

beata_k
9. máj 2023

Myslim, ze tvoj dohovor by nepomohol. Mozno by este zhorsil situaciu. Mozno by na to dieta este navrieskala, ze ju cudzi ludia kvoli nemu zastavuju. Taka zena vela rozumu nepobrala. Tu skoda slov.

kittykat22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
annm81
9. máj 2023

Dohovor ničomu nepomôže, určite jej po tvojej rade nedôjde, že by mala zmeniť správanie k vlastným deťom. Poznáš ich aj viac než len z videnia na ihrisku? Vieš, kde bývajú, kde chodí dieťa do škôlky alebo podobne? Ak by som mala podozrenie, že deťom bežne ubližuje a vedela jej meno a adresu, asi by som skúsila zavolať na sociálku, či by sa na to lepšie nepozreli. Ak ide len o jednorázový výstup, pri ktorom nedošlo k ujme na zdraví a o ich rodine nevieš nič, asi by som len dúfala, že ak je to u nich doma zlé, majú iniciatívnych susedov, alebo pozornú učiteľku v škôlke.

autor
9. máj 2023

@kittykat22 nie nečakala, už dlhšie sledujem že sa tak k nim bežne správa aj keď ich stretnem. Dávnejšie sa kamarátky pýtala či aj ona bije svoju dcérku a kričí po nej tak podľa toho súdim

deti95060810
9. máj 2023

pani asi prechádza ťažším obdobím , len ona vie čo za tým všetkým je...

babulkomale
9. máj 2023

Asi tu citala ze inym matkam vadi ze matky ublizovatelov sedia na lavicke a tukaju do telefonu, tak predviedla teatro aby bol kazdy spokojny 😃 ( ironia).
Ludom sa vyhoviet neda.

kittykat22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mogaa
9. máj 2023

nie nemyslím si , že je tvoja vec starať sa do jej výchovy...ak zoberie dieťa domov je to jej rozhodnutie.....to že po dieťati kričí síce už ok nie je, ale nevieš akým mala deň, možno jej len rupli nervy lebo toho už mala priveľa...asi ani tebe by nebolo milé, ak by si skríkla pre niečo na svoje dieťa a niekto by ti začal moralizovať aby si po ňom nekričala.....a to nehovorím ak dá mamička dieťaťu po zadku.....osobne si nemyslím že je to v poriadku, aby sa niekto staral do výchovy cudzieho dieťaťa, samozrejme iné by to bolo v prípade ak je dieťa týrané.....ale naozaj to že mamička skríkne na svoje dieťa alebo mu dá po zadku to nie je tvoja vec....ty sa staraj o výchovu svojho dieťaťa....

slavomira236
9. máj 2023

Mojej ked som povedala ze ideme domov hodila sa na zem a vrestala ze vsetci pozerali jej dohovor nepomohol . Tiez som ju parkrat tahla a nervy v cudu a zvysok pozeral co bol na ihrisku kto nezazil nepochopi

teleskop
9. máj 2023

ano mala si zakrocit, ja som viac krat zakrocila ked sa niekto choval zle k slabsim t.j. zvierata deti a seniori...pri zvieratach som bohuzial par krat skoro dostala na frak

rachelkk
9. máj 2023

Nie každý deň je to super . Tu ti budu zas len dokonale mamy písať . Bože kto nekrical na dieťa . Niekedy sa to stane . A mohla byt uplne super mama len malá zlý deň. Prosím nesudme 🙌

lija22
9. máj 2023

ale kricanie na deti, aj ked prehnane neznamena, ze matka "nie je celkom ok". Ci ako si to myslela? Sprava sa divne? Napis viac

thoughtfulweirdo
9. máj 2023

Prvé, čo mi napadlo, je, že keď sa na verejnosti (kde sa človek obvykle trochu viac kontroluje) nehanbí dieťaťu vynadať do hlupákov, ako asi sa s nimi baví za zavretými dverami? 😕 Hlas zvýši aspoň občas asi každý rodič, ale zďaleka nie každý svoje deti častuje nadávkami. Drvivá väčšina to skutočne nerobí ani počas najväčšej zlosti. Žiaľ, ty ako cudzia nemáš ako situáciu zlepšiť, tvoj zásah by ju mohol akurát ešte zhoršiť.

zorkahorka
9. máj 2023

Nie, nevsimaj si ju

autor
10. máj 2023

@thoughtfulweirdo presne takto to vidím aj ja... Tiež mám veľakrát nervy a zvýšim hlas ale vonku sa kontrolujem aj keď moje dieťa robí zle a dá všetko pekne vysvetliť