Spoločný spánok a vstávanie muža do roboty

7. jan 2022

Ahojte, spíte s mužmi v jednej posteli keď máte novorodenca a muž vstáva do roboty? Alebo spíte oddelene?

patka06
7. jan 2022

Spali sme v jednej posteli a dieťa v postieľke vedľa nás, ale môj muž má spánok, že by ho nezobudili ani výstrely z dela, pokojne sa v noci vyspal.

thoughtfulweirdo
7. jan 2022

Spíme s mužom spolu aj s dvoma deťmi 🙂 najskôr sa budil, ale rýchlo si zvykol a už prespí všetko, ani ráno netuší, koľkokrát bol kto hore.

tamvtme
7. jan 2022

Spolu od zaciatku ale zas nasa mala nebola nejak moc uplakane babo...keby prerevala cele noci,mozno by to bolo inak...

cubo2
7. jan 2022

Ja som prvych par tyzdnov spaval v obyvacke, lebo som sa vobec nevyspal a v robote som bol ako zombie.. ked sa mala naucila pekne spavat v noci tak som sa vratil "naspat"

evkamotka
7. jan 2022

Spolu. Kúpil si mi band, aby ho budili vibracie náramku,nech nám to nezvoni. Vstane a odíde do práce. Dieťa je medzi nami. Keď odíde nevadí, máme spravenu z jeho strany zábranu (stoličky s dekou)

stanno
7. jan 2022

ja som odišiel na gauč, keď sa narodilo prvé..je to už 8 rokov a neviem či si zvyknem naspäť v spálni :((

niky1234
7. jan 2022

Vikendy ked nevstava do prace je s nami a cez tyzden do prveho zobudenia maleho to je cca 1-3 spi s nami a potom si prelahne do obyvacky lebo nad ranom sa maly budi castejsie🙂

danica2711
7. jan 2022

a ty? Máš nejaký problém, ktorý tu chceš riešiť, či sa len nudíš a chceš si prečítať príbehy iných?

silvike
7. jan 2022

My s manzelom sme spali stale spolu, nikdy sme sa nedelili. Mame 3 deticky. Manzel vstava kazde rano do prace 4:50 ale nikdy sme ho nerusili resp. ak aj tak asi hned zaspal, neriesil, chapal, toleroval, nikdy nic nevycital. Nas oboch pravdu povediac ani nejako nenapadlo ani jedneho ani druheho sa nejak na noc delit 🙂

janinah
7. jan 2022

@evkamotka raz to dieťa nájdeš na podlahe...

evkamotka
7. jan 2022

@janinah už ide do svojej veľkej k bratovi

sirka9
7. jan 2022

Spíme spolu. Niekedy sa v noci zobudí keď sa zobudí mala a to väčšinou ju ide on prebalit potom a ja nakrmim. A keď sa nezobudi na tie prve mrncania tak ja s nou väčšinou odídem do druhej izby aby sa nezobudil. Nech sa vyspi.

autor
7. jan 2022

No my to práve riešime, muž ma nastúpiť do roboty a asi nebude môcť spať s nami, malá ma koliky a plače dlho do noci a keď aj zaspí často sa budí a nahlas plače.. mne to je na jednu stranu ľúto, a na druhu ho chápem, že sa nedá spat 1-3 hodiny a ísť do roboty a fungovať .. len si neviem predstaviť ako to zrazu v noci sama zvládnem ..

mamamasama
7. jan 2022

U nas stava manzel o 4:00 do prace a kolkokrat vstane aj v noci, aby maleho nakrmil, alebo prebalil. On by bez nas ani spat nechcel. Kamoska sa takto rozdelila s manzelom hned po narodeni ich synceka a su rozdeleni do dnes. A z jej slov je ich vztah odvtedy na bode mrazu.

elizabet173
7. jan 2022

zvládneš to úplne rovnako, ako všetky ženy, ktorým muži chodia na týždňovky alebo ešte na dlhšie preč, prípadne slobodné mamičky. Ak dieťatko v noci plače, myslím, že bude lepšie aby muž išiel spať do vedľajšej izby počas pracovného týždňa, cez víkend môže byť s vami v spálni. Nepomôže ti veľmi to, ako to mali v iných rodinách, každé bábätko je iné, aj každý muž má iný spánok. Časom ti bude lepšie.
@mamamasama ak je ich vzťah na bode mrazu, nebude oddelené spanie hlavným dôvodom. Sú páry, kde manželia spia oddelene celý život, pretože manžel chrápe a milujú sa.

simca06022011
7. jan 2022

Normalne, chlap s nami a vstaval... a potom som ho ja vysackovala, lebo nieze on sa nevyspal, ale nas budil :DDD V klude ak sa neda, tak nech spi mimo spalne. Napr. sestra to tak ma roky do dnes, bud mali postielku vo vedlajsej izbe / obyvacke a ked mala neter nervnu noc tak ona s nou spala v obyvacke, alebo naopak.

lusyyy36
7. jan 2022

Tak moja mala bola veľmi uplakane dieťa, ona sa vždy o 22 zobudila a do 1 len plakala, vtedy ju mal na starosti muz, ja som spala a potom šiel on späť a do rána to bolo na mne, bývalí sme v 1izbaku a on s tým nemal problem

mikadooo
7. jan 2022

My všelijako, malo to kadejaké fázy a operatívne sme menili miesto na spanie. Hlavne že sme sa všetci ako tak vyspali.

luccija
7. jan 2022

Spávali sme spolu, ale dieťa bolo neplaclive.Tak tvoj muž sa musí vyspať šoféruje musí podať nejaký výkon v práci aj tak si myslím, že aj, keď bude vedľa tak či tak sa bude budiť.
Koľko má bábätko?normálne to zvládneš sama veď nemasirujete ju asi dvaja či?

danieli
7. jan 2022

Mam rada mojho muza a zhodli sme sa, ze ak mame byt nevyspati cez den dvaja, tak moze pokojne spat vedla v izbe, aj luto mi bolo, ale rozum nepusti, co mam aj jeho trapit? Ja som bola dobre dva roky ako nevyspaty zombie, robit toto vedome muzovi, ktory ma lubi, pomaha a stara sa, spal vedla, ked boli tazsie noci a ja som bola uz fakt na pokraji zrutenia prinajmensom, vzdy mi pomohol, to uz musis ty vediet ako vam to vyhovuje, nam vyspaty ocino pomohol viac ako zdielajuci zombie

baskustek
7. jan 2022

@stanno Tak to je smutné 😔

baskustek
7. jan 2022

My sme dali postieľku do detskej izby.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tykat
7. jan 2022

My hned ako sa dalo sme spali kazdy sam, aj deti 😁 ...este ze mame dost izieb. Ale lubime sa rovnako ❤

blsaktrochuinak
7. jan 2022

Manzel, ja, trojrocak a patmesacna spime v jednej posteli. Mala nalepena na mne, budi sa iba na prso, preberie ju iba ak vstanem z postele ja, vynimocne sa v noci rozkrici, syna nepreberie absolutne nic, muz chrape jak vyfuk na liazke (sem tam to jeho sameho preberie) a vstava do prace rano o piatej. Nikto nerusi nikoho, vsetci spia paradne ☺️

simca06022011
7. jan 2022

@stanno toto mame aj my, uz sme si nezvykli. Spálne máme osve 🤦🏻‍♀️ pritom dcera nebol problém, spala v svojej posteli, od 4r vo vlastnej izbe. Uz sme si nezvykli, po 1-2r boji sme kupili druhu posteľ 😂 ked neusiel on na gauč, ušla som ja.

mimi3008
7. jan 2022

@blsaktrochuinak
Mame to tak podobne...2 rocny v strede medzi nami krizom cez postel, pripadne lezie po mne a muzovi, v noci sa budi len vynimocne, manzel nalepeny na nocnom stoliku skoro, chrape nejak tak podobne😄v kazdej polohe, na boku, na chrbte, na bruchu, so zaklonenou hlavou, s predklonenou hlavou, s vankusom, bez vankusa...😃😃😃a maly 2,5 mesacny po mojej druhej strane, v peipade potreby mu strcim prsnik alebo pridrzam cumlik. Ale pri 1.to bolo inak. Od svojich 3 do 6 mesiacov mal cca 3-4x tyzdenne taku noc, ze sa zobudil, gagotal, chechtal a chcel sa hrat tak 2-3 hodiny, okrem toho bol hore kazdu hodinu az hodinu a pol...vtedy manzel tie 3 mesiace spaval cez pracovny tyzden na gauci

sonetta
7. jan 2022

Môj spi už 8mesiacov v obývačke. Ale nie kvôli jeho vstavaniu. On tak neskutočne chrape, že mala sa na to v noci s plačom budila 🤦‍♀️

mima172
7. jan 2022

Jasné, že spolu 🙂 Malá má už 1,5r, no od narodenia spíme spolu v jednej izbe. Muž vstáva každé ráno pred 5tou. Niekedy sa malá zobudí, niekedy nie. V obývačke spí jeden z nás len ojedinele a hlavne nato musí byť dôvod (keď som bola chorá a nechcela som ich budiť kašľom a pod).

jarnajar
7. jan 2022

Pravdaže spolu, chlap si po pár nociach zvykne a nebudí sa. Môj nemá nejaký extra tuhý spánok a vôbec sa na deti nezobúdza, keď som ráno polomŕtva, tak nechápe z čoho, podľa neho bol kľud 😀 Ak bude bábätko vytrvalo plakať, tak odídeš do inej izby ty, veď aj tak nespíš.