Spoločné spanie s bábätkom

slavuska1506
26. aug 2020

Ahojte.
Viete mi prosim napisat tie, co spavate/spavali ste spolu s babatkom, ako ste fungovali cez den a kedy ste chodili spat, ked ste spavali s nim ?
Dcera bezo mna nedokaze spat. Chcela som s nou spavat, co najdlhsie, ale uz nevladzem. Od 8. mesiaca som ju skusala ucit na postielku. Zo zaciatku to na moje prekvapenie vyzeralo uplne super. No za 5 dni sa to proste pokazilo a neriesila som cely den nic ine, len spanky a bola som totalne vycerpana. Tak som zacla cez den spavat s nou a vecer postielka. No zacli sa jej drat 3 zuby naraz a uz je aj po nocnom spani v postielke.
Ako ste fungovali/fungujete vy pri spolocnom spani ?

sapetka
26. aug 2020

@slavuska1506 no po pravde ja som nikdy maleho neucila spat s nami. Musis byt len silna a neustupit nech pekne spinka vo svojej postilke

slavuska1506
autor
26. aug 2020

@sapetka no ja potrebujem info od tych, ktore to praktizuju. Ako vyzera ich bezny den/noc. Ale dakujem.

majah212
26. aug 2020

my tak fungujeme stale, je normalne, ze ked je dieta nervozne zo zubov (staci si spomenut napr. ked tebe isli zuby mudrosti) tak funguje inak ako ked je vsetko ok. ked mala dcerka 8 mesiacov tak spavala 45 minut denne :D presna ako hodinky, teraz ma 2 roky a 4 mesiace a na obed ju uspim v posteli, ked som unavena pospim s nou a vecer ju opat uspavam v posteli, ma pri nasej posteli prirazenu svoju postielku a vzdy sa tam sama odkotula ked zaspi.

sara07
26. aug 2020

v noci do 3 rokov klasika , postielka bola len na okrasu, cez den spavali v našej posteli alebo na gauči ale bezo mna, proste ked nespali tak nespali a nakoniec aj sám zaspal, večer sme šli spat spolu ak vyšlo
a potom postupne sa naučilo každé jedno spavat samé niektore skorej niektoré neskôr

slavuska1506
autor
26. aug 2020

@majah212 no moja sa odo mna neodlepi 😩

ja_bb
26. aug 2020

Nas spal s nami do 4m, potom siel do postielky - v nasej izbe... na rukach sme ho uspavali asi do roka, potom som ho uz nevladala drzat. Mal svoj rezim, tak sme lezali pri nom (vecer) a ked zaspal, prelozili do postielky. Cas uz neviem...vzdy bolo kratke obdobie, kedy sa mu zmena nepacila. Reci, ze je uz velky na uspavanie na rukach som nepocuvala, nemal 10, ze by to bolo divne. Aj ked je vacsi a chceme ,aby zaspaval uz sam, tiez to trvalo, ale uz zaspi.. Nevravim, ze treba uspavat na rukach, ale u nas to napr. zaberalo a bolo to aj rychle a potom sme prelozili.

bluka2
26. aug 2020

Čo presne chces vedieť? Spala som s oboma deťmi. S prvou do 5,5 roka a s druhym stále spím, má 1,5 roka. Takže v určitom čase s oboma naraz. Fungujeme jednoducho, ľahneme a spíme. V noci sa podľa všetkého koji, ale na to som sa nikdy nebudila. Kedysi som to možno zaregistrovala, natočila sa do vhodnej pozicie a spala dalej

majah212
26. aug 2020

@slavuska1506 ked ju to boli, je nervozna zo zubov, tak sa potrebuje upokojit a kde hladat to "miesto" upokojenia, ked nie u teba 🙂 samozrejme, je to aj na tvojom nastaveni, co dokazes akceptovat a co nie, mne sa osvedcilo netlacit na pílu, proste dieta vie (take male) co potrebuje, co mu pomáha v danu chvilu a navyse do výšky s vami spat nebude ;)

titla
26. aug 2020

@slavuska1506 Od cca pol roka syn vobec cez den nespal sam v postielke. Cez den spal vonku v kociku alebo som musela byt pri nom. Dovtedy (az na par vynimiek, ked sli zuby, alebo bol chory...) som ho uspala na prse a prelozila do postielky, kde spinkal. Zmenilo sa to az teraz (ma 14 mesiacov) ked som prestala kojit. Na obed ho uspim, lezim pri nom, kym nezaspi a idem prec. Spi 2-3 hod bez problemov. Vecer ho este prelozime do jeho postielky kde spi pekne celu noc, az nad ranom mrnka, to ho prelozime do postele k nam a spi dalej.
Ale kym som ho kojila, tak sam spat ani za svet. Ani v noci. Potiahol max 2 hodiny a od polnoci spal uz pri mne v posteli nacucnuty na mne. A pritom prve 3 mesiace ako sa narodil, tak som ho len polozila do postielky a zaspal sam. Ziadne uspavanie, dudlovanie, nosenie na rukach. A potom zo dna na den zmena, akoby som ine dieta mala. Zaspal len pri kojeni.

majka1884
26. aug 2020

@slavuska1506 Ahoj, aj ja som správala so synom v posteli, väčšinou som bola naňho sama keďže tatino jazdil na kamióne. Mne to vyhovovalo, aj pri dojčení, aj som bola rada keď bol pri mne, takisto keď išli zuby, horúčky, mala som ho pod kontrolou. Uspavanie cez deň bolo väčšinou od malička v kočíku co zboznoval. Pripadne keď bolo zle počasie, tak doma, na posteli, ľahla som si s ním, tiež to bol cecek, teda ešte aj je a všetko len mama. Ale mne to nevadí, a on vie, že mám vo mne istotu. Teiz uspavanie aj na rukách sme si zažili,jasne ze som mala občas nervy keď toho bolo namna veľa, to je normálne, aj som ho chcela nechať samého spať, ale potom ten plač a ten pohľad, nedala som to. Ja pri nom ležím ešte a teraz každý večer kým zaspí, aspon mame čas sa v kľude porozprávať aký sme mali deň a tak... Ak je toho na teba veľa, skus rodinu, či ti nemôžu trochu pomôcť, skus ísť na kávu s kamoškou alebo s mužom do kina, aj to ti pomôže. Keď chceš kľudne napíš IP..

nikola1110
26. aug 2020

Ahoj, naša malá, do 4.mesiacaspavala v postieľke, potom prišla laringytida a spali sme spolu posediacky aby sa nexusila, odvtedy je všetko naopak. V októbri bude mať dva roky a od cca 8.mesiaca spáva vo svojej izbe v klasickej posteli s vysokou bocnicou, večer si s nou lahnem, mala zaspí, ja sa premiestnim do spálne vedla jej izby, no veľakrát sa stane ze zaspím aj s malou v posteli a zobudím sa až ráno, dávnejšie som robila to ze som v noci viac krát išla zo spálne uspať ju a späť do svojej postele, no ráno som bola ako zbyty pes, tak som to potom z dala a keď sa v noci častejšie budí bud ostanem v posteli s nou alebo ju zoberiem do spálne, a ráno sa budím vyspata akurát že jeden prsník je stále vonku. Cez deň fungujem normálne, kľudne napíš keď chces

rozovykon
26. aug 2020

@slavuska1506 u nas to vacsinou bolo tak ze som zaspala spolu s dietatom a vstala az rano 🙂 ani nocne kojenia ma neprebrali natolko aby som si uvedomila ze som hore....
denne spanky boli bud v kociku alebo v manduce. Dcerka nebola velky spac, syn naopak spinka rad.

lenuska0075
26. aug 2020

@slavuska1506 nas maly spal s nami asi 90%, v postielke len par x. Ako zacal chodit, zacal sa aj dost mrvit zo sna, 100 x som sa v noci budila a davala ho spat na miesto, aby nespadol, az ma presli nervy. Tak som z postielky odmontovala jednu stranu a postielku prisunula k nasej. Malemu sa to zapacilo a takto spi uz 2hy mesiac. Takze vyhral kompromis 🙂

jvasenka
26. aug 2020

@slavuska1506 noo zacala si dost neskoro na postielku podla mna.. Nasa s nami spala od asi 1mes lebo kojenie koliky ale iba na noc cez den sama aj v postielke, okolo 4-5mes som ju ucila zaspat bez ruk teda som si k nej lahla hladkala ju, sice plakala chvilu zo zaciatku ale zaspala... A asi od 6mes uz len postielka.. Od cca 8mes postielka bez ruk, teda polozim ju, hladkam drzim za ruku a zaspi.. Niekedy to ide lahko niekedy tazko.. Dolezite je aby bola dostatocne unavena inak je to tyranie pre obe.. Mame 10mes a namiesto spanku 4x cez den uz spi len 2x..proste nechce a ja ju nenutim.. Potom rychlejsie zaspi a nevymysla tolko... Dolezite je vydrzat a nepolavit.. Od kedy ju uspavam bez ruk uspavam ju iba ja aby ju muz nebral na ruky lebo on to inak nevie a to by pokazilo celu moju snahu.. Aj ked vystrajala na ruky som ju nezobrala ani raz

iskrickaa
26. aug 2020

Nas maly spal v manzelskej posteli do troch rokov. Potom zacal spavat vo svojej izbe, Uplne bez problemov, prespava celu noc, vynimocne sa zobudi, ked je smadny alebo chory o druhej v noci vacsinou a spi s nami. Kojil sa do dvoch rokov a dovtedy byval hore 6-12krat. Akurat som ponho nechodila do postielky, ale spal vedla mna... Jedine vydrzat. Do policky sa bohuzial odlozit neda. Ja som chronicky nevyspata doteraz. Budim sa o druhej, zvyknuta a som hodinu hore a potom okolo stvrtej. Maly je o siestej hore. Na obed mi nespava.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bluka2
26. aug 2020

@ptmt1011 1.dieťa? Lebo ja ho už pre istotu teraz mám vytiahnuty 🤣

bluka2
26. aug 2020

@ptmt1011 jaj škoda, čítam vyšši príspevok. To bolo aj tak len vramci srandy...

sara07
26. aug 2020

@jvasenka môžem ti povedat že pri prvom toto nefungovalo ani náhodou jednoducho, a to na rukách zaspavanie vôbec nebol naučeny , to funguje ked napr nie su bolesti bruška , a pekne prespí dieta v cykloch

slavuska1506
autor
26. aug 2020

Ja som s nou tiez chcela spavat co najdlhsie, len ako zacla plazit, tak v noci cestuje po celej posteli a mrnci, lebo nema pri mne priestor a potom je nevyspata a nervozna. Ze som ja nevyspata a polamana, to prezijem. Ide mi o nu. Teraz spi sama v mojej posteli. Snad to vydrzi aspon takto, lebo tie 2-3 hodky pre seba vecer su vykupenie po celom dni (to som do 8. mesiaca nezazila, lebo som s nou lihala uz o 19-20:00 a do polnoci cumela do stropu, lebo sa mi nechcelo spat).

stankaz33
26. aug 2020

Obe moje deti mali obdobia, keď spali len so mnou, výhodou bolo, že keď večer zaspali cca 2-3 hodinky spali v postieľke a potom, keď sa zobudili už som ostala pri nich, niekedy aj od deviatej, pozerala som filmy a seriály ☺️ toľko seriálov ako počas materskej som nikdy nevidela 😂
V noci som spala, keďže som kojila po ležiacky...cez deň som vedela fungovať normálne, unavená som nebola

luccy89
26. aug 2020

Spime spolu stale (1r8m). Zaspi na prse len. Cez den sa mi podari odist a dokaze spat 1,5-2h sam. Vecer chodim o 20-20.30. Do roka mi to islo strasne na nervy, ale strasne kazdy vecer som sa mu vyhrazala ako ho odstavim a supnem do postielky😃 vecer zaspi pomerne rychlo, ale kym sa odpoji to je minimalne hodina a o tej 21.30 sa mi teda uz ani nechce ist nic robit, len sprcha a naspat k nemu. Ale mame este jednu klasicku velku postel pri manzelskej, takze miesta mame dost. Ja ked raz dokojim a maly vecer zaspi sam, tak veru uz ani neviem co si zacnem ked budem mat volny vecer😂😂 drzim palce. Je to o psych nastaveni. Xkrat som pri uspavani revala, ze dokedy toto bude este trvat... mavam take obdobia dodnes..

zuzkaa1991
26. aug 2020

@slavuska1506 my mame 2,5r a od roka mam postieľku pri posteli bez . bočnice moja pohodlnosť bola.ked bola maličká nechcelo sa mi vstavat kvôli dudliku veľakrát tak.spala na posteli pokiaľ nezacala.lozit potom som sa bala aby aom jej v spánku daco nespravila tak.som dala postieľku k posteli stale zaspava na posteli obcas zaspi v postieľke vecer ked náhodou na posteli zaspi premiestňujem ju

jarnajar
26. aug 2020

Odporúčam postieľku bez bočnice k posteli. Opri o stenu, priraz nábytkom alebo sú vraj aj nejaké pásy na priputanie postieľky k veľkej posteli. Tak máš aj priestor, aj zamedzis cestovaniu po posteli. Bábätko tam rovno môžeš aj uspať alebo pregulat. A konkrétne u nás: denný spánok sme spolu na posteli, keď som pracovala z domu, brala som si tam aj notebook a teraz zvyknem čítať. Veľmi si to užívam, klud a spiace dieťatko... Večer uspim a dcérka spi v prisunutej postieľke, idem spať normálne kedy sa mi chce. Ona ale až na ťažšie obdobia mávala prvý nočný spánok aspoň 2 - 3 hodiny, čiže som kľudne mohla na ten čas odísť. Aj keď po vyše hodinovom uspavani a niekedy som aj ja zaspala. Teraz je to rýchlejšie, zaspí aj po pol hodine. V noci zvykne z postieľky preliezť cezo mňa do stredu a gúľať sa medzi mnou a mužom 🙂 postupne sa ten čas prelezenia predlžoval, už dlho chodila okolo 4 - 5 a minulú noc prvýkrát neprišla - zostala celú noc na "svojom území" a preliezla až 6:30, keď vstávame. Takže prvá komplet prespatá noc (19 m.). Ja som sa v jej obvyklý čas prebudila, že ako to, že cezo mňa nelezie 🙂

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ovaaa
27. aug 2020

Postielku som dala tesne k mojej postely.Spal vo svojej ale stale blizko mna.

halci
27. aug 2020

moja spala so mnou od narodenia, uz ma 5 rokov a stale spime spolu na manzelskej posteli. dlho som ju kojila - do 3 rokov. je to taky mamin maznacik.