Spavé dvojmesačné bábätko

beatrice1111
20. apr 2022

Ahojte,mam dvojmesacne babo a dnes cely den len spi, naje sa a spi zas. Este sme to takto nemali,merala som teplotu mala 37 takze ok. Mate niekto tiez take babo? Je normalne tolko spania?

hederamonstera
20. apr 2022

@beatrice1111 kladiem si dnes tu istu otazku..mam tiez dvojmesacne a je dnes nejake spave🤣

beatrice1111
autor
20. apr 2022

@hederamonstera ja uz som sa bala ze jej nieco je. Mame rezim ze mi poobede spi len po pol hod a teraz som ju musela len pol hod budit.😀 asi zmena pocasia alebo?😂

monicka976
20. apr 2022

@beatrice1111 mozem ti potichu zavidiet ? 😂 ten nas spi len na rukach a je stale hore alebo ma mikrospanky, ale neboj je to uplne v poriadku 🙂

hederamonstera
20. apr 2022

@beatrice1111 fakt netusim, uz tuto noc to bolo divne, bo spal od 8 do pol 4😳, inak sa o 1-2 zobudi.
moj tiez spava len take pol hodinky a dnes cez obed dal 2 hodiny🙈 a teraz sme sa vratili z kocikovania a je stale tuhy, co sa inak zobudi, ked sa vratime domov🙈 sranda no. Som zvedava na noc😂

mirka7890
20. apr 2022

@beatrice1111 no ako sledujem tak dnes je asi zacarovany den :D moj maly detto :D som zvedava ci sa dnes len nepomýlil a zajtra bude vkuse kukuckovat :D

ildiko36
20. apr 2022

@hederamonstera keď ti spal tak dlho pričom nezvykne a nadalej ostava taky spavy, treba glykémiu skontrolovat

hederamonstera
20. apr 2022

@ildiko36 to len dnes🤷🏻‍♀️ Uvidime zajtra/pozajtra. Dakujem za radu

ildiko36
20. apr 2022

@hederamonstera nepozaš niekoho kto ma doma glukomer? Pre istotu to skontrolovať, ja som mala taký problem so synom, tiež som bola rada že prvy den čo tak dlho spí(8h) že konečne kus oddychnem, len potom mi to začalo vrtať po hlave že už je to daak dlho, chcela som dieťa zobudiť a nešlo.v tom strese zbehla som do lekarne a ešte tam som mu zmerala glykemiu, dieta mal 2,1mmol/L, v momente som mu dala cukor pod jazyk a postupne pomali po pol hodine som ho vedela zobudiť, zatym som ho kazde 2-3hod budila aby som ho nakrmila neže skočí zase cukor dole.2mes som mu merala doma cukor, a aj detska Dr to potom sledovala

hederamonstera
20. apr 2022

@ildiko36 a ine priznaky nemalo? Maly medzi spankami je zivy a hravy. Teraz bol 2 hodky hore

gertys
20. apr 2022

Moje doeta sa prve 3m budilo oen na jedlo. Najedlo sa a spalo dalej. Jest a spat a dookola neviem ci bola hore 5 minut suvisle. Zdrava ako ryba. Uzivaj si to ;)

ildiko36
20. apr 2022

@hederamonstera vobec nemal len spal v kuse 8hodin, ako hovorim prvo som sa tešila že po mesiaci čo z 24h 23 visel na cicky konečne dlho spí..lenže sa mi to potom už nepáčilo, som zachranarka a daak ma napadlo tá glukoza a mala som pravdu, ani ma nenapadlo v tom strese volať zachranku ale som začala sama riešiť situaciu ale tú pol h alebo kus viac trvalo kym sa prebral, kazdych 5min som vtedy merala cukor či sa zvyšuje a pomali to islo , potom som ho prebudila, mali sme stastie že nepadol do hypoglykemickej kómy

hederamonstera
20. apr 2022

@ildiko36 no pekne. Ale verim, ze to nie je nas pripad. Velakrat som tu citala o babatkach co prespia noci

ildiko36
21. apr 2022

@hederamonstera verím aj ja že to bol len náš prípad a nám sa to stalo cez deň nie v noci ale nikdy neni na škodu byť opatrný

hederamonstera
21. apr 2022

@ildiko36 samlzrejme. Naozaj dakujem. Som o tomto nevedela☺️

ildiko36
21. apr 2022

@gertys to je uplne v poriadku keď celý deň dieťa prespí ale podstatne je že sa sam zobudí pravidelne na kŕmenie, keď sa nakrmí už nespadne cukor..Deti s väčšiou váhou pri pôrode môžu mať nábeh na cukrovku, nad 4kg po pôrode na to daju nemocnici tiež dajú väčší pozor a zvyknu dieťa dokrmovať

gertys
21. apr 2022

@ildiko36 urcite ano. A tiez si myslim ze asi je aj velkym rozdiel v rezimovych navykoch medzi kojenymi detmi a UM.