Spánok so svetlom alebo bez?

anonym_girl123
1. jan 2021

Ahojte nedávno som písala že sa bojím tmy, tak spím so svetlom.Ale som presvedčená že ok že bezpečie ale zas som o tom čítala na internete o hormóne melatonín-jednoducho že ho treba lebo inak by sme boli cez deň unavení a získavame ho pri spánku.No a mám taký problém že som sa cez noc veľmi budila, tak som skúsila masku na spanie pri ktorej by som mala zároveň aj tmu (poradila jedna pani z predchádzajúcej diskusie o tme) no síce som celú noc prespala ale bola som unavená a cítila som únavu na spanie aj cez deň. Tak prosím pomôžte mi že v ako či svetlo môže byť či nie

sissy27
1. jan 2021

@anonym_girl123 spať by sa malo v tme, ak potrebuješ svetlo na zaspávanie, tak skús nočnú lampu s časovačom. Maska na tvári mne osobne vadí, neviem s tým spať.

viikkki
1. jan 2021

Ja správam tak ze mam takú lištu so žltým svetlom mame ju nalepenú zo zadu na čele manželskej postele lebo tiež sa bojím a vôbec to neškodí podľa mňa je to úplne také tlmené svetlo ale zase vidím celú izbu... Tiež som mala predtým zapnutu lampu pri posteli ale budila som sa ze sa mi zle spi a takto úplne v pohode 💛

lenuska9999
1. jan 2021

Zdravo spať by sa malo po tme, práve kvôli tomu hormónu melatonín. No viem čo prežívaš, tiež sa bojím tmy. My máme v zásuvkách také svetlá , ktoré sa zasvietila pri pohybe. Tak napr keď idem cez chodbu nemusím utekať k vypínaču, lebo kým tam dôjdem už svieti svetlo. Alebo nechám roztiahnuté žalúzie a v pohode mi stačí to svetlo z vonku, tiež vidím izbu.. alebo jednoducho zapnem telku, stiahnem na nej podsvietenie na minimum, pri tom zaspím a telka sa neskôr sama vypne

babydesire
2. jan 2021

My pouzivame detske lampicky,,nie kvoli strachu z tmy ale kvoli pohodlnosti - ked sa deti vnoci budili,ospaly sme mali problem najst vypinac lampicky ci mobil a tak sa stalo ze sme nechali zapnutu nocnu lampu celu noc, proste sme zaspali,,tak sme zacali nechavat zaznute detske lampicky ci svetielko ma baterky, a zmenu v kbalite spanku som si nevsimla u nikoho