Spánok ročnej dcéry len s prsníkom v puse

leilani
9. máj 2015

ahojte, mam rocnu dcerku s ktorou bol od narodenia problem s kojenim a so spanim ako novorodeniatko chcela byt na prsniku nonstop ked na nom zaspavala pocas kojenia tak som sa ju snazila budit a ked uz zaspala velmi tvrdo a neslo ju ani zobudit alebo sama pustila prsnik tak som ju ukladala do postielky no niekedy spala len 10 minut a znovu sa chcela kojit bola som uz zufala a unavena a tak sa podarilo sestricke v porodnici prehovorit ma na cumlik ... trochu ponahal no ani s nim to nebolo idealne bola velmi uplakana musela byt stale na rukach ked prespala po prelozeni hodinu to som sa vytesovala no vacsinou sa zobudila bud hned pri prelozeni alebo spala velmi kratko a vzdy sa budila s obrovskym placom ... za bdeleho stavu nechcela lezat nezniesla ani kocik ani cestu v autosedacke ked bola kludna bala som sa co i len pozriet na nu. v troch mesiacoch nam zacal strajk ktory v miernejsej forme pretrvava dodnes, vtedy sme odstranili cumlik aj flasu s cajikom vdaka ktorej to myslim prerastlo z hnevania pri kojeni k uplnemu odmietnutiu este podotknem ze dcerka sa narodila 4100g a krasne priberala skoro kilo za mesiac vylucne kojena. Strajk sme prekonavali tak ze sa prisala pocas nosenia na rukach tak aj zaspavala a po zaspati som si s nou vedela lahnut na postel ... prsnik vsak musi mat stale v puse vela krat sa mi zdalo ze by este spala ale zobudil ju tok mlieka a zdala sa mi casto unavena s ze sa nevie vyspat bola som z toho nestastna no nevedela som co mam robit a v noci spi s nami v posteli tiez ju prekladam z jednej cicky na druhu radsej to ani neratam teraz fungujeme tak ze je ochotna pit len v noci a cez den na zaspavanie aj to s tazkostami no nevie inak zaspinkat aj ked sa ju snazim uspat inak ked pride do bodu ze uz by zaspala taha sa na prsnik a ja jej ho nechcem na silu brat ked som o to tak bojovala chcem sa spytat ci mate noektora podobne skusenosti a este ako kombinujete spanok na prsniku a prikrmy u starsik deti pretoze mne sa zda ze jej nemozem dat pred spanim a teda kojenim nic papat pretoze mi bud nezaspi alebo ju prebudi mlieko takze fungujeme tak ze rano vstane okolo 7 priblizne o hodinku a pol sa pyta zase spinkat pospi priblizne hodinu hodinu a pol az dve potom jej dam ovocie pripada to tak na 10-11 hodinu potom za sve tri hodinky zase spat-cicka a po nej obed a podla toho na kedy vyjde obed tak potom nieco na veceru no zda sa mi to malo ake neviem ako inak to robit a niekedy je unavena a aj tak nie a nie zaspat

bonaqa2013
9. máj 2015

Čo keby si malú dala do kočíka a išla s ňou na prechádzku. Skús to, možno zo zač, bude plakať, ale časom si môže zvyknúť. Veľa detí len takto spinká aj 2 - 3 hod.

jurly
9. máj 2015

@leilani
- ukladat dieta k spanku, ked je unavene no este ciastocne bdele- nech sa nauci zaspavat samo. zaciatky byvaju tazke zvlast ked uz ma rok, ale zvykne si. cize akonahle uvidis, ze zacina zaspavat odpojit od prsnika
- kojenie presne casovat.t.j bude pit 15min alebo menej (poznas dieta a vies kedy sa uz napilo a kedy uz len duduluje) a dost