Spánok ročného syna

szuszu1984
4. mar 2018

Ahojte mamičky! Chcela by som sa s Vami poradiť ohĺadne zaspávania môjho ročného syna. Od narodenia zle spí, 20minút 2x denne, hodinu raz denne, no stalo sa už že vôbec nespal. V noci sa zobudí aj 5-6x, donedávna som ho kojila tak žiadal cicík, teraz mliečko (kým ho nedostane nezaspí). Do 10 mesiacov spal medzi nami, odvtedy spí v postielke ale každú noc ho musíme preložiť medzi seba, lebo dovtedy plače kým ho nepreložíme. Niekedy vydrží do 4ej, no väčšinou len do polnoci. Už som skúšala aj nechať ho "vyplakať", ale on proste je schopný plakať aj dve hodiny (raz to zašlo aj tak ďaleko) ale nezaspí.. Mimochodom zaspí len ak ležím ja či manžel vedĺa neho. Už sme parádne unavení 😂

siska53
4. mar 2018

@szuszu1984 ja by som si ho nechala u seba,mne vobec nevadilo,ze mala spi vedla mna alebo ked aj malemu sa podarilo.. Neboj,v puberte s vami spavat nebude. Moja segra nezvyknuta spavat s rodicmi zrazu zacala behavat v noci k nim a veru ja som.sa obcas tiez pridala.. Ked mala.cxa 8rokov,behat prestala..
Takze ja by som.mu nebranila,deti z vela veci vyrastu.. Nasi naor.dlho zaspavali tak,ze sme boli vedla nich,kym.nezaspali.. Uz vedia spat aj bez toho,jasne,ze sa predtym vytulkame a vybozkavame. Aj ked...mne to aj chyba,ich drzat za rucku a byt pri nich,oni ked zaspavaju,tie deti su take zlate a aj vselico este porozpravaju..

deti95060810
4. mar 2018

so synom som mala problém do 4 rokov.... mal obdobia, keď spal pekne a po dvoch týždňoch - zas o ničom - aj 2--3 hod. v noci sa hral. 😲 Len treba vydržať...
Nechaj ho v posteli, možno sa upokojí a potom ho presuň keď zaspí...

eribel
4. mar 2018

@szuszu1984 Aka je tvoja otazka? ☺ Co konkretne Ti vadi? Ze musi v noci pit mlieko? Zial, su take deti a do isteho veku to nezmenis....vacsinou to prejde samo....moja starsia do 1,5 roka vypila za noc aj liter mlieka (to boli extremne noci), potom dostala crevnu virozu a NESMELA SOM jej dat UM v zaujme jej zdravia...."ani si nevsimla" (zamrnkala minimum), ze mala vo flaske vodu....ale aj tu statocne pila dalsie mesiace, precikavala sa, v noci som ju prezliekala, menila obliecky, az som si povedala DOST, TOTO NIE JE ZDRAVE....pochopila, za noc bola oducena od flasky.....takze mne sa potvrdilo, ze vacsinou ide o pebne rozhodnutie rodica a dieta to vyciti.....ale zase ak ozaj place aj 2 h, tak treba par mesiacov pockat a potom opat skusit, podla mna......a co sa tyka spania s vami, nasa 4rocna dodnes nechce sama spat....ani zaspavat.....ale je pravda, ze to vyhovuje celej rodine, lebo aj mensi potrebuje rodica pri sebe, tak mame podelene deti ☺.....ale nam to nevadi, ved takto nebudeme vecne spavat.....raz sa vratim z detskej do spalne ☺

szuszu1984
autor
4. mar 2018

Ďakujem za odpovede 🙂 vlastne ani mi to nevadí že spí medzi nami, o pol roka máme ďalšie dieťatko, nejak sa budeme musieť zmestiť 😀 dostalo sa mi veĺa kritiky od známych, že som ho pokazila, že nevue zaspať ani spať sám a že ročné dieťa by už malo prespať noc.. asi to jediné mi vadí, že sa v noci často budíme a keďže ani cez deň bohvieako nespí, ja si neoddýchnem ani v noci, ani cez deň. On je dosť citlivý viem že ma potrebuje, no aj ja si potrebujem oddýchnuť, unavenú a vyčerpanú mamu si veĺmi neužije, keďže som tehotná tak dupĺom. Preto som si chcela vyžiadať nejaké rady, ako naučiť dieťatko zaspávať aj spať 🙂

jersey87
4. mar 2018

Neviem ci ti pomozem, ale napisem ti,ako to bolo u nas, resp. este stale je. Mala mi spala od narodenia pekne. Po tyzdni doma sa to zacalo zhorsovat a dospelo to do takeho stadia, ze ked mala jeden mesiac spala mi len po polhodinach. Sem tam sa utrhla a spala tri hodiny. Tie pol hodiny jej ostali az pomaly do jedneho roka, potom mi zazrakom potiahla az 1 hodinu za den, co som sa tesila ako male dieta. Potom som objavila knihu Kazdy sa moze naucit spat. Chcela som skusit, ci dokaze sama v postielke zaspat bez toho, aby sme nad nou museli stat. A ver ci never, po troch dnoch uz sama zaspavala. V tej knihe ide o to, ze clovek sa pocas noci prirodzene budi. Dospely si to ani nemusi uvedomit, ale u deti je rozdiel v tom, ze si kontroluju stav, v akom zaspali. A ked nie je taky isty ako pri zaspavani, tak sa zlaknu a placu. Preto je potrebne zabezpecit take podmienky, aby sa nezlakli. Ak raz zaspi v tvojej posteli, mal by tam byt az do rana. Neviem, ci som ti pomohla, ale u nas to zabralo. A je to fakt len o pevnom presvedceni, ze takto to dalej uz nepojde. Nasa tiez plakala, ale len prvy den. Druhy den uz len zamraucala a sama sa zacala hrat a treti den zaspala ani nevieme kedy. Len treba byt pevne rozhodnuty a presvedceny, ze to chces inak.

skjatqo
4. mar 2018

Nas drobec s nami spal az kym sa mu nenarodil bracek. Vtedy mal 16 mesiacov, stale naviazany na mamicku a spat len vedla mna. Rozmyslali sme co s dvomi detmi, nechali sme spat aj starsieho s nami, ako bol zvyknuty. Takze som bola oblozena. Mladsi cucal a starsi sa pritulil ku mne od chrbta. Po par dnoch urobil truc, doniesol vsetkych plysakov do postielky ze on sa nebude tulit k mamicke...ponukla som mu detsku izbu a vlastnu veelku postel. Bol cely rad, ze tam bude mat klud od mladsieho braceka. A pri uspavani mal mamicku len pre seba. A potom spal sam. Budil sa parkrat za noc, ked mu rastli zubky, to som pendlovala. Neskor ho chytilo tatinkovske obdobie a odvtedy ho uspava tatinko v detskej.

lalota
4. mar 2018

Nechajte ho spávať s vami, to obdobie sa už nikdy nevráti. Raz ti to bude chýbať. Naša spí s nami cca od 2 rokiv, teraz má 4 roky a k tomu sa k nám pridala 6tyzdniva slečna, ešte sama v postieľke, no nadránom je vzdy s nami v posteli.A tak sme v spálni všetci štyria :D v jednej posteli :D raz ho to prejde, príde do toho veku. Mne dcéra po nociach asistuje pri malej :D občas je namesačná a takto ju mám aspoň pod dohľadom. Pokojnejšie sa vyspim ;) a na pekne chvíle s mužom sú aj iné zákutia v byte, aspoň to máme premenlivé ;) :D

nelinka2009
5. mar 2018

@szuszu1984 nijak... Vsetko chcesvoj cas, neteap hi.