Spánok/nespánok 6-mesačného dieťaťa

30. nov 2022

Ženy prosím, ja už som neuveriteľne unavená, vyčerpaná, zúfalá.
Mám 6 mesačne bábätko, od narodenia je spánok katastrofa.
Za noc aj 15-20x hore.
Snažím sa vytvoriť aký taký režim, pred spánkovú večernú rutinu má od narodenia tú istú.
Pred posledným spánkom večerným má bdele okno 4h.
Cez deň 2 spánky, cez ktoré spi max 20-30 minút, viac proste ani za svet.
V noci sa zobudí, naje a nezaspí 🙈 koľko krát vydrží aj 2-3h hore , potom zaspí a čo 10 minút to musím dudlik podávať, utišovať, hladkať a pod. Ja som tým pádom prakticky celu noc hore a už naozaj padám na papuľu 🙈
Čo mám urobiť aby bol ten spánok lepší?
Dieťa zaspava v tých istých podmienkach, v tej istej postieľke, s tými istými hračkami, pri bielom šume každý jeden deň celého pol roka. No čím je staršie tým je ten spánok horší, horší a horší

mimi3008
30. nov 2022

Nemozu ho trapit zubky? Moj starsi, teraz uz 3 rocny od mala zaspaval a aj spaval zle. Teraz uz spava dobre, ked zaspi, spi velmi tvrdo, ale to strasne tazke a dlhe zaspavanie mu ostalo. Mladsi, 13 mesacny, bol od narodenia ukazkovy spac v porovnani so starsim. Zaspaval a aj zaspava takmer vzdy paradne. Je dojceny, v noci to bolo povacsine tak, ze od tej cca 19.30, ked zaspal, bol do rana hore cca 3 razy, ale to som sa len k nemu otocila v polospanku (spi pri mne), pocuckal si, otocil sa a spal dalej. Prvy zub mal sice ako 7 mesacny, no prve zubky nam nenarobili sarapatu so spankom. Teraz mu idu zadne, dasna opuchnute a nocny spanok sa posledne 2 mesiace velmi pokazil. Niekedy od tej 19.30 do pol noci, alebo do jednej je aj 5x hore, niektore noci je hore kazdu chvilku, budi sa s hlasnym placom, co nikdy pred tym nebolo. Napije sa z prsnika, otoci sa, ale nevie tvrdo zaspat, mrnci, hmyri sa na posteli a tak o 5 min sa pride napit zas, niekedy toto jeho podriemkavanie, bez toho, aby tvrdo zaspal, trva aj hodinu, potom zaspi tvrdsie, niekedy na pol hodinu a niekedy na dve a potom zas to iste. Su obcas aj dobbre noci😊

ls56
30. nov 2022

Nepotešim ťa. Mame 11m skoro a je to stale hrozne. Inak podla mna ti spi cez den dost malo. Pokial ma tak kratke spanky, tak urcite by som mu dala 3 spanky. Moja ma 11m a byva 4hod hore pred vecernym spankom.

marty_4
30. nov 2022

nemoze to byt, ze mu ide zubky? u nas bol zakazdym hrozny spanok, ked isli detom zuby.

andy_sixx24
30. nov 2022

Prepáč, ale bdelé okno 4 hodiny u 6 mesačného je veľmi veľa. Podľa mňa je preunavený preto má taký spánok. Môj ako 6 mesačný mal posledný spánok cca do 19:00 a približne od 21:00 +- ťahal už nočný

orini
4. dec 2022

Suhlasim, ze je az prilis vela hore. Moj syn 6m tiez, vydrzi hore 2,5-max niekedy 3h. Spi mi cez den 3 spanky, dokopy cca 3h. V noci sa tiez budi, ale spava pri mne a je kojeny... cca 4x este

darius_a
4. dec 2022

Ma malo spánku denného a dlhé Bdele okná.
6m max 3 hodky myslím.
Ak má spanky také krátke mal by mať tým pádom 3 denne.
Alebo dva a oveľa dlhšie.
To dieťa je prestimulovane, preunavene

stanzi
4. dec 2022

Suhlasim s nazormi vyssie, aj podla mna ma malo denneho spanku (denny spanok ovplyvnuje nocny) a prilis dlhe bdele okna. Ako spi cez den, v postielke alebo kociku? Ak ani kocikovanie nepomaha aby cez den spal dlhsie, dala by som tiez 3 denne spanky.