Spánok nekojenej štvormesačnej dcérky

janka48
26. mar 2015

poradte ako uspat 4mesacne babo ked nekojim vidim ze je unavena a stale len place nic nepomaha ani vyplakanie ani cumel

natalym
26. mar 2015

Málo informácií si dala na to aby som vedela na to niečo povedať. Ako vieš, že je unavená? Čo keď nie je?
4 mesačné je už väčšie možno už nechce toľko spať a nudí sa. Keď sa s ňou rozprávaš ako reaguje?

drobcek26l
26. mar 2015

Mne veľmi pomohlo spievanie, ale také jednotvárne, napríklad 3 - 4 vety z piesne a to stále dookola niekedy aj 200x. Lebo môj malý tiež nevedel sám zaspať, bol unavený, ale nevedel sa ukľudniť natoľko aby zaspal. A keď som mu takto spievala, tak ho to zaujalo, začal počúvať, ukľudnil sa a zaspinkal. Horšie je že mu to zostalo a spievam večer pred spaním doteraz 🙂 To už bude mať 3 roky. 🙂

janka48
autor
26. mar 2015

@natalym prave ze je lebo si len trie ocka a vidim na nej ze ocka ma jak macicka unavene a je mrzuta pri tom a nenudi lebo je pri nej vela ludi ktori sa ju snazia zabavit a neda sa

janka48
autor
26. mar 2015

@drobcek26l nasej ani to nepomaha dnes som ju tiez nechala vyplakat no nepomohlo

janka48
autor
26. mar 2015

@drobcek26l
@natalym ale aspon v noci spi pokojne a niekedy nevstane vobec a niekedy len raz

kitty88
26. mar 2015

@janka48 vyplakat ju nenechavaj, este je malicka na to, aby ta skusala a plac bol len "hrany", ako je to u starsich deti... ma pravidelny rezim alebo chodi spat v roznych casoch? v kociku nezaspi? moja ked nechcela spat, supla som do kocika a v momente zaspala, dokazala tam prespat aj 3-4 hodiny... alebo zaberalo aj hopkanie na fitlopte... inak ked vravis, ze kopec ludi sa ju snazi zabavit, tak mozno place aj preto, ze je premotivovana a nevie zaspat z tolkych podnetov...

natalym
26. mar 2015

@janka48 Spí celú noc? 4 mesačné dieťa? Hádam nechceš aby spala aj celý deň?
Skúšaj, kočík, lehátko, ruky, spievanie, vysávač................ skúšaj.
Ale ak Ti spí pekne v noci nečakaj že bude aj cez deň.

ivet1371
26. mar 2015

Skús hudbu,rádio.a môžu ísť aj zubky a s toho može plakať

kitty88
26. mar 2015

@natalym praveze take male dieta este potrebuje spanok aj cez den, moja dcerka sa od 3 mesiacov budila v noci iba raz na mlieko, od 6 spala celu noc a cez den este dva razy, doobedny spanok mala kratsi (max. hodinu), ale poobede pospala tie 3-4 hodiny...

ukulela
26. mar 2015

@janka48 ak je okolo nej vela ludi, moze byt z toho rozrusena a aj preto sa jej nemusi dat zaspat. skusala si na upokojenie satku? fitloptu? ja som stiahla z netu relaxacnu hudbu pre babatka a to malemu pustam - zvykne sa zapocuvat a aj zaspat. a ked je nepokojny, drzi,ho za rucku, sklanam sa nad nim a hladim ho, to mu pomaha. a tiez mi velmi pomahala na nocne spanie ulitka - mal v nej zavinute rucky a nemixloval nimi. cez densom ho nechavala navolno.

natalym
26. mar 2015

@kitty88 Moje nikdy nespali celú noc.

janikes
26. mar 2015

moj do polroka zaspaval cez den len na rukach a to spal len kym som ho drzala a hojdala na fitlopte, alebo ked som ho poriadne vytriasla v kociku, a zasa som kocikovala a prechadzala sa, kym spal, ked som na par sekund zastala bol hore...tak treba skusat, co funguje u vas...

janka48
autor
26. mar 2015

@janikes
@ukulela lenze ona je taka ze strasne zacne plakat a uz neviem ju nijako utisit anii na rukach nechce byt parkrat sme skusili digestor tak sa utisila ale teraz jej uz ani to nezabera

janka48
autor
26. mar 2015

@natalym to mi hovori kazdy ze nech som rada ze spi celu noc v pohode ale tak vies ak je ona cez den nervozna z toho ze nemoze zaspat a aj vecer tak potom som aj ja a domacnost mi stoji po musim byt len pri nej ako ona pospi aj cez den ale len ked sme na prechadzke v kociku a doma nechce a byvame v byte a kocik vonku nechat nemozem a v byte v kociku byt nechce krici strasne.

ukulela
26. mar 2015

@janka48 inac zvuky bielej techniky v slucke su aj na stranke uspavac.cz ... nasmu som odtial pustala vysavac svojho casu 🙂
tak sa ju nesnaz upokojit, trebars ju rozbal z plienok a pocvic nozickami. u nas zaberala aj "uvolnovacia poloha" - ked je babo "prehodene"cez tvoje predlaktie bruskom dolu., dlanou ho drzis medzi nohami a hlavku ma na predlakti ...

natalym
26. mar 2015

@janka48 Poznám to veľmi dobre, keby nie mojej mamy tak skapem od hladu a v špine. Prestaň sa snažiť, kašli na domácnosť, neutečie, toto obdobie prežívaš len raz, viac si to užívaj. Uvoľni sa. Voľačo na ňu musí platiť, alebo niekde je príčina, meň polohy, miestnosti, polož ju na zem, skúšaj, žiadne decko nepreplače celý deň.

kofoluska
27. mar 2015

@janka48 Tiez si myslim, ze je premotivovana. Privela ludi okolo dietata v tomto veku je skor na skodu ako na uzitok. Rovnako su skor na skodu kdejake tie svetielkujuce hracie hluposti na kocik ci postielku, hracie deky s podobnymi vecami ai. Pre dieta je tazke udrzat obycajny ocny kontakt, nie to vnimat este toto. Ak je dieta premotivovane, prehltene podnetmi, ma problem zaspat, aj ked je unavene. Nedokaze sa samo upokojit a za istou hranicou uz nepomoze ani rodic ci iny rodinny prislusnik. Takze zvaz, ci na nu nie je privela podnetov a vsimaj si, ako dlho dokaze byt bdela v pohode. Ked uz si sucha oci, je neskoro ju ist rovno ukladat spat. Vsimaj si aj ine znamky unavy, ako napriklad to, ze odvracia tvaricku, celkovo utlmuje aktivitu a podobne. Vtedy treba odstranit vsetky podnety a dieta zacat upokojovat a pripravovat na spanok. Ja som napriklad maleho zobrala do spalne, lahli sme si a citala som mu Maleho princa (je uplne jedno, aka kniha by to bola, islo o monotonny hlas).
Ale - tiez mi ako taketo male miminko spaval najlepsie v kociku. Kasli na domacnost, ta Ti neutecie. 🙂 U nas to niekedy vyzeralo ako po najazde kobyliek, ale hlavne ze maly bol v pohode. A - to, ze spi krasne cez noc neznamena, ze nemoze pekne spat aj cez den. Mne maly spi celu noc od piatich mesiacov a aj cez den to bol vzdy spachtos. 🙂 Treba si len najst system.
A posledna poznamka -nenechavaj ju vyplakat. Ona nemoze za to, ze sa nedokaze upokojit, potrebuje Ta. Tym, ze ju nechas plakat celu situaciu len zhorsujes.