Spánok mesačného bábätka

simonkabianka
6. aug 2016

Ahojte veľmi by ma zaujímalo koľko asi tak by malo v noci spať mesačné bábätko. ChvalaBohu ma moja kráska nechá sa vyspať ak si s ňou idem ľahnúť o 22:00 nakrmime a zobudi sa okolo 3tej ráno potom až o 6tej to je do 7mej hore a potom sa zobudí až o 9tej ale chcem vedieť kedy nastane ten čas že prespí celú noc? 😃 alebo aspoň od tej 22hej 23tej do rána aspoň do 5-6? Je to individuálne? Koľko spávali Vaše bábätka v prvom mesiaci a kedy ste sa konečne vy vyspali? 😊

mikys1
6. aug 2016

@simonkabianka Ahoj ja som sa vyspala pri deťoch asi až v 3 rokoch. Stredná dcéra vstávala do 1 roku každú hodinu deň noc. Takže asi tak buď šťastná, že tvoje bábätko spí tak super , užívaj si to ono sa to môže zmeniť

bosoriak
6. aug 2016

@simonkabianka to, ze teraz spi dobre, neznamena, ze sa to bude len zlepsovat. Uzi si kazdu noc, ked je hore len raz, lebo obcas pridu noci, ked bude hore aj kazdu hodinu. A take noci pridu, to je takmer iste. To nie je strasenie, to je len konstatovanie, aby bolo jasno 🙂
Ja som sa vyspala tak ze pravidelne celu noc asi od 3 rokov kazdej. Prvykrat asi v 1 roku, ale nedalo sa na to spolahnut.

dominikav123
6. aug 2016

@simonkabianka ahoj v prvom rade ju dávaš spať velmi neskoro. Dieta ma ist spať čím skôr pred polnocou, nakoľko je to čas najkvalitnejsieho spánku. Naša ma 3,5 mesiaca, naučila som ju spať o 20:00. Teraz sa budí uz len okolo 4-5 hod. na kojenie a spi do siedmej. Mala noc ked spala uz aj celu. Prvý mesiac ale bola každé tri hodiny hore. Väčšina deti spi lepšie s pribúdajúcou hmotnosťou.

katkakovac
6. aug 2016

Este sa to moze rozne menit. Krpata ma 4 mesiace, chodi spat o 7, obcas spi do 12, kojenie, potom o 3, o pol 6. Teraz prespala celu noc, ale dve noci dozadu sme 2-3 hodiny pochodovali po izbe a snazili sme sa ju uspat, lebo ju bolelo brusko. Do pol roka je spanok dietata vselijaky. Niektore deti spia pekne same od seba, inym treba pomoct. Syn sa v 8 mesiacoch budil 6-8 krat za noc. Po dvoch tyzdnoch sme boli obaja rozbity. Kupila som knihu Kazde deta moze dobre spat. Zaviedli sme do praxe a odvtedy zaspava sam, spi od 8 do pol 7, poobede od 12 do 3. Skus si precitat, je tam aj navod, ako sa k tomu celonocnemu spanku prepracovat prirodzene😉

martinka13
6. aug 2016

Obe deti som dávala spať najneskôr o 20. Malý spával krásne prakticky od narodenia. V noci sa hodil raz na mlieko asi do 1,5 roka. S dcérou to je horšie. Asi do pol roka sa mi budila 2 x, teraz stále 1 x na mlieko ( má 19) mesiacov, ale zvykne v noci pre nič za nič mrnčťať. Ona asi spi, len kňuči, vykrikuje mama.... A to sa teda nevyspim. Ale v podstate čo porovnám s inými deťmi od kamarátok tak spia ukážkovo. Ako píšu baby vyššie tak spoľahnúť sa na vyspatie asi tak od 3 rokov.

07022007
6. aug 2016

Mozes skakat meter dvadstat ze ti takto spi.... moj syn ma 11mesiacov a takto ukazkovo nespi a teraz ked mu idu zuby je kazdych 20min hore....

seahorse27
6. aug 2016

Čo by som ja dala za takýto spánok u mojich deti. Ako mesačne boli hore každé 2,5-3 hodiny, ci bol den alebo noc. A to sa niekedy uprostred noci rozhodli, ze ostanú hodinku-dve hore 😀 Môžeš si gratulovať...a ty este očakávaš spánok celu noc? 😀 U nas to prišlo tak po 1,5 roku, aj to nie každú noc. Ked mu idu zuby, dokaze premrncat celu noc.

janifer
6. aug 2016

Moj syn sa budil na kojenie kazde 2-3 hodiny, asi v druhom mesiaci ho zaclo trapit viacej brusko a to uz sme zacli mavat "nocne". Kupavali sme okolo 7.00-8:00, potom krmenie, pokus o spanok asi 30 minut, potom sme boli hore kym sa nevykakal, masirovali sme brusko, nosili ho, cvicili s nozickami.... kadil aj viackrat za den ale proste kym sa este raz v noci nevykakal, tak nezaspal. Dakedy sme aj s takym malickym chodili spavat az o 11:00-12:00 v noci, ale postupne sa to zlepsovalo

johanka_de_arko
6. aug 2016

Spinka ti pekne.gratulujem.ako to bude dalej,bude zalezat aj od nej,aj od teba ako ju naucis.ja som prve naucila spat celu noc v 8.mesiacoch,druhe v 3. A tretie spalo celu noc v 2 mesiacoch.uz som mala viac skusenosti,tak to islo lahsie.obcas pride nejaky vykyv,ked ide zubok alebo choroba,ale inak ked zaspinka vecer(okolo 20.00),spi do 6.00-8.00.teraz ma posledny syncek 7 mesiacov a pocas dna spi 3-4 krat a v noci ako dub.tie denne spanky mu este nijak neregulujem a nesledujem.ked je unaveny,ulozim ho a spi pol hodinku alebo aj 3hodiny.kup si knizku ktoru ti odporucaju vyssie,zacni ho ukladat trosku skor,nech si zvykne na skorsiu hodinu a drzim palce.potvrdzujem,ze sa to da a vyspat sa mozes uz o niekolko tyzdnov.vyslovene na babatku vecer uvidis,ze "dajte ma uz spinkat a do rana mi dajte pokoj"a rano sa zobudi uplne vysmiate a oddychnute.

candii
6. aug 2016

Jooj moja bud rada ze ti vobec takto spinka aj ked sa to bude este menit. Moj syn ked mal mesiac nevyspala som sa nic. A teraz ma 8m a budi sa ako kedy ale niekedy aj 5-6x za noc. Je kojeny.

orieska325
6. aug 2016

Ja som spala celu noc v 10 mesiacoch ale je to individualne..

priora
6. aug 2016

Mne sa syn naucil spat celu noc od pol roka dovtedy sa zobudil dva krat na mlieko ( nekojila som) a tersz krpana ma 3 mesiaca a prespi mi celu noc od narodenia.,, najnovsie chodi spavat uz o 22 a vstava o 7.,, ale ked mala mesiac zaspavala okolo polnoci a spala do 12 s tym ze dvakrat papala rano.,, uvidime co bude dalej tesila by som sa keby uz v novi nevstavala 🙂 ale este sa to moze zmenit

sweetlife001
6. aug 2016

Urcite je to individualne. Moja ked bola malinka vstavala podobne ako tvoja. Od dvoch mesiacov mi prespala celu noc od 21.00 do 8.00, nevstavala ani na mlieko. Teraz ma rok a pol a chodi spat pravidelne o 20.00 a vstava o siedmej. Mozem povedat ze neviem co je to nevyspat sa 🙂 zas kamoska ma take iste dieta rovnako stare a vstava k nemu 500000 krat za noc od malicka az doteraz..

siska53
6. aug 2016

@simonkabianka to ti spi dobre,su babatka,co sa budia kazdu hodinu ci dve alebo maju obrateny den s nocou (svokrov brat tak mal prvy cely rok zivota,vies si predstavit ich mamu,aka bola vyflusnuta..).

Ako pises,je to veelmi individualne. Moji sa budili tak raz za noc,s ttm,ze mala,vedela aj prespat celu noc uz v 1.mesiaci alebo kvolo kolikam sme si spravili hodinovu az dvojhodinovu zurku...
Maly prespal celu noc po 3.m.,zobudil sa uz len naozaj vynimocne a u malej to mozem.konstatovat od roka.

No moze sa ti stat,ze pridu noci aj vo vyssom veku,kedy sa ti bude dieta budit - choroby,zuby,nocne mory.
A su deti,ktore aj ako 4-5rocne este celu noc neprespia - spoluziacka mojej malej v skolke.

miku1
6. aug 2016

@simonkabianka V prvom mesiaci sa moje dievčatá budili tak 2x za noc na papanie. Po treťom mesiaci nastal zlom - a budili sa aj 10x za noc....Normálne som začala spávať, keď mali 4 a 2 roky, a boli už vo svojej detskej izbe. Ale aj teraz sa občas stane, že sa v noci preberú, buď prídu k nám do spálne, alebo idem ja k nim do detskej a spíme ďalej. No toto si asi počuť nechcela 🙂

maminkaat
6. aug 2016

@simonkabianka ahoj moj chlapcek ma uz pol roka od 2 mesiacov prespi celu noc a to sa uz stalo ze spinkal od 18tet do rana do 6 ale ano je to individualne ☺

lumma
6. aug 2016

Moja sa budila každú 1,5h a takto sme fungovali skoro pol roka takže môžem skonštatovať, že Ti spí pekne..

maca2014
6. aug 2016

naša spala dobre v noci do 8-9mesiaca, budila sa max. jeden krat, potom začali rásť zuby a začala sa budiť niekoľko krát, má 1,5roka a stále nespí dobre, niekedy sa zobudí 3x a niekedy aj každú hodinu, teraz jej idú očné zuby tak sa nevyspíme

simonkabianka
autor
6. aug 2016

Uff tak potom je to blbosť čo som čítala že čím je dieťa staršie tým lepšie v noci spí 😃 no na to keď jej pôjdu zúbky sa teším a pripravujem 😃 ale keďže budem chodiť ešte do školy a maturovať budem potrebovať sa vyspať tak si asi kúpim tú knihu 😊

evittam
6. aug 2016

@simonkabianka Všetko čo si čítala je viac-menej blbosť - lebo nič čo čítaš nemusí "pasovať" práve na tvoje dieťa. A žiadna kniha ti nepomôže k tomu aby si sa lepšie vyspala alebo tvoje dieťa lepšie spalo.... 😉
My máme dá sa povedať super deti - do 3 mesiacov sa budili tak 2-3x v noci na dojčenie - mali pár nocí kedy boli hore aj zo 2- hodky našťasie to nebolo veľa, od 3.mesiaca spávali tak, že max.o 20.00 išli spať, raz v noci dojčenie okolo 2-3.00 a potom až ráno okolo 6.-7.00, od 5.mesiaca obaja spia celú noc - sami vo vlastnej izbe a vo vlastných posteliach. 🙂

alena1808
6. aug 2016

@simonkabianka ja mam dve deti. Dcerka prespala celu noc - od 19.00 do 6.00 uz v 3 mesiacoch, predtym sa budila 2x. Syn prespal prvy krat celu noc ked mal 13mesiacov, aj to bola asi nahoda, lebo dovtedy a aj veeeelmi dlho potom (asi do 2r.) prereval polovicu noci a budil sa aj 6-7x. Takze je to individualne.
Tvoje babatko spi dobre.

adka012
6. aug 2016

Ja viem ze je odveci sem písať, ale potrebujem radu mamičiek, takýto test mi pred polhodinou vyšiel, je možné ze som tehotná? Prosím poraďte

adka012
6. aug 2016

Je tam len duch ja viem ze nie cela čiarka ale nikdy som ani to nemala

maminkaat
6. aug 2016

@adka012 skus si urobit za 3 dni este jeden a uvidis alebo chod k gynekologovi ten ti povie na 100 %

simonkabianka
autor
6. aug 2016

@adka012 je to možné 😉 takýto test vyšieo najprv aj mne potom som to skúsila ráno na druhý deň a čiarka bola celá takže gratulujem 😊

simonkabianka
autor
6. aug 2016

Ďakujem baby taak to budem.musieť nejako zvládnuť aj cez školu budem vďačná Bohu ak mi bude takto spinkávať aj počas toho ako budem vstávať ráno o 5tej do školy 😊 inak my ju nedávame že spinkať o 11tej večer vždy po kúpaní nakŕmime a keď zaspí dá sa ešte do kočárika v kuchyni lebo my máme izbu hore a ešte nemáme el.pestúnku tak musí byť aby sme na ňu dávali pozor v kuchyni a keď sa zobudí zväčša vždy o tej 10-11večer tak to ideme spať aj my tak už ideme do našej izbi a do postielky ešte by som sa ale chcela opýtať na tie elektronické pestúnky kto to máte doma aké sú najlepšie a za dobrú cenu? 😊 chcela by som aj s kamerou ale neviem nejakú čo sa oplatí

candii
6. aug 2016

@simonkabianka ale to je zase idividualne ked dietatku idu zubky ako to znasa. Moj ma 8zubkov a dalsie sa tlacia a musim poklopkat ani nevieme. Obcas je mrzuty ale nic co by sa nedalo vydrzat. Nenechaj sa vystrasit. Drzim palce pri maturach! Ja osobne si neviem predstavit ucit sa pri babatku. Klobuk dole

santeema
6. aug 2016

@simonkabianka nechcem ti brat iluzie o vyspati celu noc, ale u mna sa to este nestalo🙂) a starsi ma uz 3 roky, stale sa zobudi aspon raz za noc, ale to uz je pre mna parada velka, ze iba raz za noc🙂)

mircalla
6. aug 2016

@simonkabianka moj syn prespal celu noc, ked mal 3 roky. tak si asi este pockas

trapenka
6. aug 2016

Nas drobec ma dva mesiace.budi sa raz dva krat.o siedmej uz spinka.a rano tak okolo pol siestej je hore a tak do 7mej este pospinka.prvy drobec zacal spat celu noc ked mal rok aj nieco?dva?vraj ked male uz nie je kojene nebudi sa v na papanie.nas drobec sa aj tak budil lebo prisiel spat k nam do postele :D