Spánok dvoch detiček

pantina007
4. mar 2023

Dievcata ako ste prosim riesili situaciu- mam starsiu dcerku 2,5 roka na obed spinka len v kociku- skusali sme inak- proste sa neda. O mesiac sa nam ma narodit babatko. Chodila vam kocikovat babka alebo ako ste to riesili? Dakujem 🙂

amelia89
4. mar 2023

Naucila som syna spat v posteli.Nemam babky na pomoc.

basul1k
4. mar 2023

@pantina007 mne nikdy nikto nechodil kocikovat. Mam 6m a 3,5r. Ale teda moj mladsi spi dobre aj doma a starší spava cez obed len doma. Ale ja by som to na tvojom mieste riesila nosicom/satkou ak ozaj mala nevie inak spať len v kociku. Môžeš povozit a novoško môže spinkat v nosiči 😊

danulicek
4. mar 2023

Nechodil nikto, snažila som sa ich uspavat spolu. Tiež mam 2,5 r rozdiel. Lenze starsi mi už cez obed nechcel spávať, takze sme to podelili, “spolu” sme uspali mensie babatko, postupne sa naucil byt v rámci možnosti ticho. Aspoň si polezal. A potom sme bud boli spolu hore alebo niekedy zaspal tiež. Zial, inak sa nedalo, takto to fungovalo. Urcite si nájdete nejaky systém aj vy 🙂

ivangeline
4. mar 2023

2 kocik, nosic a kociar.

zorkahorka
4. mar 2023

Prve mesuace ti nebude spat vtedy, ked starsi. Takže jeden spanok mozete absolvovat spolu pocas prechádzky. Trebárs predobedny alebo aj poobedny. neskôr uz bude starsi v skolke

tosomja
4. mar 2023

@pantina007 obidve deti spali buď v kočíku, alebo doma pri mne. V rovnakom čase.

konikkon
4. mar 2023

@zorkahorka som zvedavá, ktorá pani učiteľka ho bude v škôlke v tom kočíku vyvážať, aby spalo. 😂
Autorka, chápem, že je ťažké odnaucat dieťa od určitých zvykov, ale mala by si sa na to intenzívnejšie zamerať. 2,5 ročne dieťa už naozaj nepotrebuje kocikovanie. Zatiaľ ti pri mladšom bude stačiť nosič, ale ako bude rásť, to už nedáš... Pochybujem, že väčšina mamičiek má taký luxus, že im chodia stále kocikovat babky.

tosomja
4. mar 2023

@konikkon môj má 3r a áno, spáva v kočíku, a som veľmi rada, lebo keď je teplo, dám do kočíka, asi 5 minút a spia aj tri hodiny obaja. Doma si zatiaľ porobim čo treba, alebo ku na záhrade..,ale vie zaspať aj doma.

emma022
4. mar 2023

Je super, že ti ešte na obed spí. Kúpila by som súrodenecký kočík a neriešila. Aspoň nebude žiarliť na mladšieho súrodenca, keď ten bude v kočíku

konikkon
4. mar 2023

@tosomja a ako to riešite, keď je v škôlke? Ako spí tam?

tosomja
4. mar 2023

@konikkon nechodí ešte do škôlky. Ale vie spať aj doma, aj keď sme niekde na dovolenke, spí normálne v posteli. On zaspí hocikde. Ale vyhovuje mi, že chce spať v kočíku.

zorkahorka
4. mar 2023

@konikkon aaaa, ja som az teraz pochopila,ze starsie spi v kociku 😆 zle som citala 😀

jesenzima
4. mar 2023

Nikto mi nekocikoval, spánok staršieho dieťaťa som sa snažila prispôsobiť spánku mladšieho ... A že nedá sa, to u nás neexistuje. Keď treba, tak treba. Bude chvíľu plač,ale zvykne si aj na posteľ ...

vilma7
4. mar 2023

Keď to ináč nepôjde, novorodenec do šatky a šup von na prechádzku.
Ale možno keď bude.musiet, zaspí aj v posteli. Netreba to vzdávať.

sakaca
14. mar 2023

@pantina007 mladšiu skus v nosiči a pri tom môžeš kocikovat. Ja som používala Rischino Flexible.