Spánok bábätka počas choroby

ls56
14. jan 2023

Čaute,moja dcera ochorela asi týždeň dozadu. Neskutočný kašeľ ako starý fajčiar,silna nádcha…bez teploty. Boli sme aj u lekára-nasadil lieky. Už je to lepšie ale stále tak kašle a ma aj sopliky ale už omnoho menej. Ako začala byť chorá tak som ju nechala spávať koľko chcela. Pred chorobou spavala v noci dosť zle a potom rano chcela dospávať ale tym padom sa jej stale posúvala večierka,tak som jej dospávať moc nedovolila. Teraz každy deň už asi 4-5dní vstáva ráno o 9 priblížne. Už raz vstala aj o 10. Ale teraz jej ten druhy spanok vychadza už po tme,tak mi ho odmieta. Lenže keď ju dam spať na nočny spanok tak sa do polhodiny zobudí a je hore ďalšie minimalne 2-2,5h. Mam ju už začať rano zase budiť keď sa jej zdravotny stav zlepšuje alebo pokial soplikuje,kašle tak ju este nechať spať koľko chce? Doteraz spavala stale ešte 2x a nevydržala bdieť dlhšie ako 3-4hodiny. Pochybujem, že počas choroby by sa to zmenilo. Ďakujem

svetlonos
14. jan 2023

@ls56 my mame system ale pokial bol/ je maly chory, spi aj poobede kludne 3-4 hodiny. Pockaj kym bude uplne fit. nadkoc na system aky bol

ls56
autor
14. jan 2023

@svetlonos ked zacala byt chora,tak normalne spala 2x denne po zhruba hodinke,hodinke a pol ale ako sa začal jej stav zhoršovať tak začiatok noci bol hrozny lebo sa jej hrozne zle dýchalo, ale nad ránom sa jej už asi lepšie dýchalo,tak som ju nechala dospávať lenže teraz na prvy spánok pospí 40minút a druhý odmieta lebo by ho musela spať po tme a to sa jej asi nezdá keď doteraz ho mala za svetla🫣 ale tym padom sa dostáva aj do preúnavy

zuzkaa1991
14. jan 2023

@ls56 neviem ake stare dieta....ale my sme mali od mala taký problém az po 3r 4r som si uvedomila ake chyby som robila ;)
Ale skratka ak mala spanky tak sme maii striktny rezim rano budik cez obed budik (od roka spala len raz) ak.nezobudila sa po hodine a pol
Presne ci sa mi chcelo vstavst alebo nie musel byť rano bydik do 8 aby okolo 12 isla spat inac by mi všetko sa posúvalo a do noci by bola hore a to som chcela mat pokoj aspon hodinku pred mojim spankom 🙈kedze aj v noci sw budila

ls56
autor
14. jan 2023

@zuzkaa1991 skoro 13 m .. na jeden spanok urcite este neprechadza.. zjavne ma posunuty režim vplyvom choroby

zuzuliennka1
14. jan 2023

@ls56 13mesacne je este malinke, nechaj spat, kolko potrebuje. Plus vam do toho vychadza asi aj spankovy regres. Vydrzat, zas sa to upravi

zuzkaa1991
14. jan 2023

@ls56 kazde dieta je ine to ano synovec doteraz spi a spal dlho na tri dve spanky niektoré deti nespia od roka poznam take.....ja som si osledovala ako dlho dokaze byt hore medzi spankami a tak som nastavila rezim vedela som ze poobede vydrzi aj 7hod tak.....moja od 10m alebo od 11m len raz denne nevedela som ju uspat dva týždne ci kolko vkuse krik nervy tak som zmenila jej na jeden posunula rezim a od tých cca 11m sme fungovali ako som napisala vysse