Spánok a hračky v postieľke

veronika1306
8. feb 2013

Ahojte neviem ci uz niekto otvoril nejaku takuto temu ale minule som len tak zapocula ze pre dietatko nie je zdrave spinkat s hrackami v postielke....ale nestihla som ten prispevok takze vobec neviem o com sa tam hovorilo....tak sa len chcem opytat ci ste uz niektora o niecom takom pocula ci je to pravdu a preco vlastne by dietatko nemalo mat okolo seba hracky "plysakov" v postielke....budem rada za kazdy pozitivny nazor dakujem

ivanka.7
8. feb 2013

@veronika1306 ja som citala par takych prispevkov - ze aby sa nezadusilo babatko o tych plysakov, resp. aby sa nezabavalo v postielke, ked tam ma spat.
Neriesim ani jedno ani druhe, mala tam ma polozeneho plysoveho papagaja odkedy sa narodila a nikdy s tym nebol problem. Hlavicku vie otacat od narodenia, takze aj keby k nemu doputovala nosom, tak sa otoci a hrat sa s nim nehra, skor ho berie ako inventar postielky, hra sa s nim maximalne vtedy, ked vedla nej vesiam pradlo a do tej postielky ju polozim, aby mi to pradlo podavala :D

sissy27
8. feb 2013

@veronika1306 nezdravé to bude najskôr kvôli tomu, že plyšáci dobre držia prach a roztoče a tie sú potom bližšie k dýchacím cestám...inak o nejakom zadusení pochybujem, to potom ani perinku ani vankúšik a vlastne ani matrac, ale spávať jak netopier 😀
ale inak nikdy malú nerozptyľovali ani nič, dnes je už veľká slečna a plyšáky musia byť... zvážila by som, ak je dieťa alergik, ale inak - veď každá z nás ich mala a tu sme 😉

zivika
8. feb 2013

@veronika1306 pokial ma dieta dobry spanok a hracky ho nerusia, nech tam ma aj cele hrackarstvo...ale ak ho rozptyluju a je preto nepokojne, tak ich treba dat prec, to je len taka moja jednoducha logika 🙂 co sa mojho maleho tyka, naucila som ho, ze v postielke sa len spinka, takze hracky som mu tam nedavala, ani ich nevyzadoval...ma jedneho macka, bez ktoreho by nazaspal, tak toho tam ma stale pri sebe 🙂

katkas1
8. feb 2013

tak moje deti maju od narodenia hracky, dcera plysoveho macka a babu a syr 2 plysakov a krasne sa s nimi naucili spat, dcera spi s nimi doteraz, myslim ze bez nich by ani nezaspali a pomohlo nam to neskutocne ked som im zhabala cumle, dcere v 18 mesiacoch a synovi v 16, na spanie mali po 7 cumlov v pstielkach, aj cez den ich mali stale v puse a potom som im ich jednoducho jedneho dna zobrala bez akejkolvek pripravy a krasne zaspali bez problemov s tymi dvomi hrackami 🙂 netreba zo vsetkeho robit vedu

danjelca
8. feb 2013

bože mne pripadá že na všetko je už pravidlo. To keby som sa podla všetkého riacila tak si dieta ani neužijem lebo sa spontánne ani pohnut nemôžem. to je už dost choré. Mamičky berte to volnejšie prosím budete štastnejšie! 🙂

alka221
8. feb 2013

mozno sa to neodporuca kvoli tomu,aby sa nezadusilo ale inak myslim, ze by to nemalo byt problemom..

mirreckall
8. feb 2013

@veronika1306 naša malá dostala plyšáka do postieľky, keď ležala na novorodeneckej JIS-ke od ošetrujúcej doktorky, takže sto ľudí, sto názorov a doma ich má tiež v nej kopu...