Spánok 9 mesačného dieťatka

arsy
15. jún 2017

Prosim vas mamicky poradte mi ako docielim aby moja devatmesacna dcerka v noci tolkokrat nevstavala s tym ze chce cicat ked v skutocnosti ani nepapa...?som uz z toho hrozne unavena a podrazdena😒

evittam
15. jún 2017

@arsy Nedat jej "cicat".😉

arsy
autor
15. jún 2017

@evittam skusala som,potom place o dusu

evittam
15. jún 2017

@arsy Uprimne? Urobil si z teba dudel.....

jarka87
15. jún 2017

@arsy Ja ti nechcem vsugerovať svoj názor, ale mala som to isté. Malá mi vstávala okolo 15x-30x za noc- naozaj si nevymyslam. kazdu chvilu bola hore - fakt, kazdych 10-20 minut. ale vydrzala som to. a som tu. nedokazala som si ju neprivinut, nedat jej, lebo ten plac bol strasny. a teraz spatne sa na to pozeram, ze som urobila dobre. ona ti tym dava najavo, ze potrebuje len teba a to ti ostane navzdy ako spomienka, ze bolo taketo obdobie. ja mam teraz 5-ročnu. Kojili sme sa cca do 2,5 roka. postupne sa budila menej, aj ked sa budila stale, ale ona sa budi aj teraz, takze ona je ina 🙂. pokial to dokazes prekusnut, skus to vydrzat, pokial nie, tak skus poprosit partnera, nech ju cicika, striedajte sa. drzim palce, nech sa rozhodnes akokolvek. si jej mama, takze sa urcite rozhodnes spravne pre nu, tak ako to citis. unava je jedna vec, ale ked mas pocit, ze si naozaj aj podrazdena, tak to je horsie. drz sa.

evittam
15. jún 2017

@jarka87 9mesacne kazdych 10-20minut hore?! To uz nie je normalne. A aj moje deti davali a davaju najavo,ze ma potrebovali/potrebuju, mojkala/mojkam, si ich a všetko ostatné a to nemuseli mat "cicek" v ustach celu noc. Ale ano-100ludi-100nazorov.
Zo mna si deti dudel nerobili -nech to znie akokoľvek. Od 3.-5.mesiaca sa budili raz v noci na dojcenie, od 5.mesiaca spali celu noc.
A spokojna a oddychnuta matka=spokojne dieta.☺

jarka87
16. jún 2017

@evittam áno, ale ako píšem, my máme problémy so spánkom od narodenia až po teraz. spáva aj teraz málo a budí sa. ale je to všetko v poriadku, lebo nie je podráždená, nervná ani nič. proste, len sa jej nechce spať /čo chápem, lebo ani mne 🙂/. je to individuálne a je to na každej matke. mne ten spánok chýbal iba v tom zmysle, že som bola unavená, ale napríklad podráždená som tiež nebola. preto aj píšem, záleží od mamičky, únava je jedna vec, podráždenosť druhá. treba nájsť nejakú zlatú strednú cestu a samozrejme súhlasim, že spokojná mama=spokojné dieťa - ale napríklad ja na to, aby som bola spokojná, oddychnuta byť nemusím 🙂 je to individuálne, hlavne byť kľudná, či už s kojením či bez neho. 🙂

arsy
autor
16. jún 2017

ja uz ozaj neviem co robit.ked bola mala mensia tak sa budila max.2x a teraz...moc potrebujem spanok lebo roky trpim silnymi migrenami a nevyspatost to este zhorsuje☹

jarka87
16. jún 2017

@arsy cez den ti ako spava? resp. aky je jej rezim?

zabina27
16. jún 2017

@arsy pokial viem, babo a moze budit aj preto, lebo ta jednoducho citi blizko seba, citi "mlieko". ak sa vam da, skus ju napr. aspon cez vikend nechat spat len s muzom, teda pokial by bol ochotny sa on nevyspat, lebo asi jedna noc nezaberie. mozno ak ta nebude citit, tak sa nebude tolko budit...
no a nasa sa budi menej odvtedy, ako sa pocas dna viac rozjedla, akosi sa sama odstavila od denneho kojenia nedavno, mala cosi vyse 10 mesiacov, zacala viac jedavat cez den a asi tym, ze je viac najedena tak jej netreba sa viac budit...
alebo zeby zuby?

arsy
autor
17. jún 2017

jaaaaaj kocky,ste zlate ze so mnou polemizujete.... cez den mi mala spava poslednu dobu raz doobeda cca 1,5h cez obed tiez tolko a neskoro poobede cca hodku.vsetko len vdaka hajaniu v kociku lebo inak nezaspi a ked sa nevyspi tak sa vobec nechce hrat,len knuci. manzel pracuje ako murar takze nepripada do uvahy zeby sa nevyspal,nechcem riskovat ze sa mu potom v praci nieco stane.aj my cez den papame viackrat vselico okrem mliecka ale nie moc.a zubky zatial nemame vobec☹

zabina27
17. jún 2017

@arsy tak mozno sa jej tie zuby tlacia a preto sa budi. muza mozes skusit pouzit, ked bude dlhsie doma, cez dovolenku napriklad 😉
ale pokial dobre pocitam, ona spava 3x za den? mozno je to uz vela, mozno by jej stacili 2 spanky a upravilo by sa trochu to budenie v noci. moja v tom veku spavala len 2x, teraz bude mat o tyzden rok a uz mozno aj mesiac spava len raz za den, cez obed. ale ja nemam deti dennych spachtosov (zato v noci celkom ok), takze ty musis vediet, ci by nebola nespokojna este viac, mozno vyskusaj a uvidis 🙂

jarka87
19. jún 2017

@arsy hm, mne sa zda dost aj to, co ti spava cez den 3x pri 9 mesiacoch. nechces ju skusit poposuvat? mozno by to pomohlo. ze by spala len 2x, ci?

arsy
autor
19. jún 2017

vcera som skusila len 2x ju dat a mrzuta bola.potom skoro isla "na noc" a o piatej uz vstala "vyspata" s tym ze sa ide hrat😒

jarka87
19. jún 2017

@arsy tak prve dni su tazsie, ale podla mna ked ju tak nastavis, tak sa to zlepsi. 9 mesacnej by mohli dva denne spanky stacit. kedy rano predtym vstavala?

adriannasvk
19. jún 2017

Veru jw to vela davat ju tak casto spinkat uz ked ma 9 mes....ale ak si to pyta,ze je unavena....ja som pri oboch synoch postupne pomaly posuvala spanok vzdy o par minut,obcas sa stalo,ze sme sa hrali hrali a zistili sme,ze uz 20 min napr ma spat tak som ho pomalicky sla ulozit,nemala by si to hned sup urobit zo dna na den,pomaly posuvaj kazdy spanok,a trn poobedny som riesila tak,ze cca o tej 5 ked maly zacinal byt mrzuty tak sme si napustili vanicku tam vzdy ozil,okupkali sme sa pomaly,ususili,natreli,trosku santili v postielke a o tej pol 7-7 som ho ulozila,po par dnoch si zvykol a v noci sa vyspal lepsie,zo zaciatku sa budil skor,ale u nas to je vzdy v lete....akonahle slniecko vychadza tak sa mi budia obaja skor,a v zine spime aj do pol 8🙂 viem,ze ti to je tazko asi ked kojis,ale skus jej pred vecernym spanim dat nieco sytejsie papat,nejaku krupicovu kasu napr aby mlieko pocicala len trosku a zaspala a v noci jej ponuknut cumlik....mam znamu,ktora takto vstavala k synovi ako na povel a trvalo dlho kym sa naucil ako tak lepsie spavat,ak mas aj migreny znici ta to....hlavne ak mala spi iba v kociku a ty si nemozes s nou oddychnut....

adriannasvk
19. jún 2017

A plati svate pravidlo.....spokojna matka = spokojne dieta....ak mala z teba citi nervozitu tak je o to viac mrzutejsia potom....ak naozaj ani nepije v noci,urobila si z teba cumlik....moje deti ked sa v noci zobudili uz jasne v tomto obdobi vies,ci je hladne ci je len mrzute,mozno ozaj kvoli zubkom,skus nejake homeopatika na zubky jej dat ci nepomozu pripadne u nas fungovalo pri oboch ked sa zobudili nie na hlad tak som si lahla trosku do polosedu maleho na brusku polozila na seba,on sa do klbka poskladal a zaspal aj on aj ja,poobkladala som sa vankusmi aby to bolo trosku pohodlnejsie pre mna a spali sme🙂