Spánok 9-mesačného bábätka

21. nov 2022

Dobrý deň, chcela by som sa poradiť s niekým kto má podobnú skusenosť.Moj synček má od 4 mesiaca hrozný nočný spánok-budí sa takmer každú hodinu až dve, na uspatie pomáha jedine prsník.Každý mi hovoril,že to je spanková regresia, že niektoré deti sú také, treba vydržať, to sa upraví atď... Večer ho ukladám spať okolo 19:30 a vstavame väčsinou o 6:00, sem tam o 7:00...keď sa zobudí, tak si sadne a začne bľabotať a usmieva sa na mňa, nevidno na ňom ráno únavu 🙂. Teraz v 9 mesiaci sa mu zhoršil aj spánok cez deň, snažim sa ho uspávať aj doobeda aj poobede, niekedy ani nezaspí a niekedy zaspí na max 30 min., väčšinou 15-20 min.
Na to vyčerpanie som si ja aj zvykla ale bojim sa ci ten spánok nebude mať negatívny vplyv na vývoj dieťata.Poznáte niečo na zlepšenie spánku?

ls56
21. nov 2022

8-10m regresia preciitaj si..inak nepotesim ta…my mame od 5m katastrofalny spanok…teraz ma 10,5 a je to stale hrozne

beata_k
21. nov 2022

Tak, tak, spankova regresia. A 2 hodine intervaly u dojceneho dietata su normalne.
Nosic si skusala? Mnoho deti potrebuje citit matku ked spia.

autor
21. nov 2022

@ls56 ďakujem za odpoveď ...viem, už som si o tom čítala, len zisťujem či niekto nemá nejaké rada na zlepšenie spanku cez deň

autor
21. nov 2022

@beata_k ďakujem za odpoveď...skušala...v nosiči nechce byť ☹ a par dni mi zaspal na rukach ale potom to prestslo účinkovať, a takmer som si ublížila, skoro ma seklo synček má 12kg a ja mam 49kg 😀

beata_k
21. nov 2022

Rozumiem. Moj ma 10 kg 😀

zanettsur
21. nov 2022

No tu ti asi nijaka rada nepomoze, to s tym spankom sme mali cez den aj my katastrofalne :D To bolo proste ciste zufalstvo, ja nevyspata, dieta nevyspate, proste konecna. Som myslela, ze uz kolaps ma caka, ale ono to dako samo prehrmelo.

zuzanna33
21. nov 2022

Určite nebude mať vplyv na vývoj a mi sme to mali podobne poobede chvíľku spinká cca o 14:00a snažíme sa ho udržať do 20:00 potom je kľud keď tak sa prebalíme a 3-4x sa zobudí ale prespí do 7 rána. Vždy večer dám mu vaničku musí byť dobre napapaní izba vyvetrana a sem tam mu pustím aróma lampu z eukaliptovym olejom na dýchanie alebo z vôňou medovky a to ho uspinka

autor
21. nov 2022

@zanettsur ďakujem za reakciu, dufam,ze aj u nas to raz dva prehrmí 😀

autor
21. nov 2022

@zuzanna33 ďakujem za reakciu, mame aj my spankove ritualy, aromaterapiu som zatial neskusala 🙂

autor
21. nov 2022

@beata_k 🙃