Spánok 8 mesačnej dcérky

kristinlen
8. jún 2021

Dobrý deň, prehľadala som mnoho diskusií, ale radšej by som s spýtala niekoho konkrétne na spánkový režim bábätka. Moja má skoro 9mesiacov a posledné tri týždne sa budí zásadne o 5, niekedy aj skôr. Chodí spávať medzi 18:30-19:30, papá raz za noc. Tie tri týždne je determinovaná byť neustále na brušku, takže sa nadránom zobudí na to, ako sa pretáča a následne už je na štyroch, a pritom vidieť, že je unavená. Zaspí potom za hodinu tak na 20 min a až pred obedom máva dlhší šlofík. Viem, že je každé dieťa individiuálne, ale nemali ste prosím podobnú skúsenosť, alebo ako aspoň o hodinu predĺžiť ranný spánok?
Ďakujem pekne.

andreatytler
8. jún 2021

@kristinlen Takze sa zobudi o 5:00 a hodinu sa pretaca a dava sa na kolena a potom sama od seba zaspi a spi este dalsich 20 minut? Alebo ju musis uspat? V kazdom pripade sa rano zobudi okolo 7:30.
Kolko spava cez den?
Je mozne ze uz nepotrebuje tolko spanku ako doteraz a bude treba upravit dlzku alebo pocet dennych spankov alebo vecierku. Podla mna je 18:30 priskoro... ale 19:30 je dobry cas.
Druhy dovod moze byt preto lebo sa stava mobilnou. Nezacala nahodou stvornozkovat, alebo sediet alebo nejaku inu velku zmenu? Vtedy su deticky tak nesmierne motivovane sa hybat, ze spanok je pre nich strata casu.

mamamasama
8. jún 2021

maly vstava tiez o 5:00, spavat chodi takisto v rozmedzi 18:30-19-30. U nas je vsak pricina skoreho vstavania to,ze mame v spalni svetlo a za oknom nahlas stebotaju vtaky... jasne, ze prave v case toho najlahsieho spanku sa prebudi... skusala som zatemnovacie zavesy, biely sum, ale nepomohlo...zobudi sa vsak s usmevom, takze ho o osmej ulozim zas a po obede znova... naucila som sa zaspavat s nim skor... niekedy to netreba nasilu riesit... len sa prisposobit 🙂

hennyinnsbruck
8. jún 2021

Je to pravdepodobne obdobie. Moja tak isto chodila spávať v tom veku a vstavala tiež o 5 tej 🙄 prešlo to.

lesnajahodka
8. jún 2021

Moja (4mes.) mi tiež tak vstávala stále ale teraz ju dávame neskôr spat (20:00-20:30) a pospi si kedy ako ale napríklad včera spali do 9, možno trocha posunúť čas na veľký spánok? Treba skúsiť 🙂

ivangeline
8. jún 2021

Hah. Ja by som povedala..bezrezimovy spanok.. a malo spanku sa rovna,ze dieta vstava pred 5.. Moja dcera je vzrusivejsia a tiez ma slabsie spanky. Uz vsak vyrastla. Coskoro ma rok a pol. ;) Uz to davame nejako... aj ked sa niekedy ukludnuje hodinu a pol.... :D