Spánok 8 mesačného synčeka sa rapídne zmenil

lenka7875
26. dec 2021

Moj syn spával.celu noc od 9 tej do piatej šiestej ráno.. potombsa mu cas vecerneho spankunposunul nanpol ôsmu.Teraz keď papá príkrmy sa budí niekedy každe dve hodiny a mrnčí. Keď mu dám prsník tak potom zasa zaspí Túto noc sa to opakovalo 5x 🤦‍♀️. A dalsia vec čo nechápem papá a potom si rozmyslí a začne plakať ze chce jesť . Po dojedení príkrmu chce hned prsník. Je to uplne jedno aké sýte je to jedlo proste stale 🤦‍♀️. Ako keby sa nechce vzdat prsnika, ale kojim ho kedykolbek na požiadanie. Jeho spánok sa uplne zmenil je to nespáč od narodenia ale tym ze som mu vytvorila režim sa nauil aj cez den spávať. Posledný týžden je priam nemožné ho uspat aj doma už som som zufala 🤦‍♀️. Budem vďačná za každú radu.ďakujem

pribinak
26. dec 2021

@lenka7875 zuby?

nikpa
26. dec 2021

@lenka7875 spánok u detí sa mení, s tým nič nenarobime. Ale tuto to vyzera, že za tou zmenou je niečo viac keďže vyžaduje po kŕmení ešte prsník, chce asi pri ňom upokojiť. Ja by som povedala že zuby. Treba len vydržať

lenka7875
autor
26. dec 2021

@pribinak zuby nam vyšli pred tyzdnom dva naraz.

pribinak
26. dec 2021

@lenka7875 a môžu ísť ďalšie. V každom prípade spánok sa deťom veľmi meni a deti sa menia rastom tiež

majah212
26. dec 2021

Asi to nechceš počuť ale to je obdobie, ako sa vyvíja nervová sústava, podnety cez deň, rastie, objavuje nové veci tak často to cez noc deti potrebujú spracovať a z toho môžu mat nepokojný spánok a na upokojenie pýta prsník, rovnako aj po jedle je Ok keď pýta prsník. môžu mu ísť zuby tie sa tlačia dlhšie, pociťuje nepohodlie a je z toho nervózny a na upokojenie potrebuje teba. Prvé mesiace je ten spánok deti taký nestály , to čo platilo jeden týždeň potom neplatí a je veľmi nebezpečne si u deti (malých) zvykať na nejakú rutinu pretoze keď sa to zmení tak sa rodicia zľaknú že sa niečo zle deje s ich dieťaťom (pokial je syn zdravy, tak len treba vydržať).

lenka7875
autor
26. dec 2021

@pribinak áno dneska aom našla že idu dalšie. Synček je zdravý musíme to len prečkať 🙂 ďakujem