Spánok 7 týždňového dieťaťa

kikimon88
13. mar 2020

Dobrý večer, prosím vás maminy máte nejaké rady, typy, triky alebo niečo ako uspať bábätko? Moja malá má necelých 7 týždňov a spánok je u nej stále horší a horší. Cez deň väčšinou spí len raz, poobede (vonku), aj to je už taký nekľudný spánok. Večer ju musím uspávať a stále dlhšie a dlhšie. Viete mi poradiť alebo to treba len pretrpieť a dúfať, že sa to zlepší. Ďakujem 😊

dominci
13. mar 2020

@kikimon88 skús počkať ešte týždeň...naša má akurát dnes 8 týždňov a bojovali sme s večerným revom od 18tej do 23tej niekedy až do jednej v noci plač, rev nepokoj nohy ruky všade cumel ani cítiť z toho ju napína ...A tento týždeň sa to postupne začalo lepšiť...postupne sa už plačkanie skracovalo a už je kludnejšia a pekne zaspinka a v noci sa zobudí tak po troch hodinách. Skús vydržať snáď sa tiež ukľudni s príchodom 8 týždňa. Držím prsty.

zuzkaa1991
13. mar 2020

@kikimon88 neboli ju brusko?my sme mali.koliky len večer každý večer do noci....

kikimon88
autor
13. mar 2020

@dominci no presne, nakoľko som s ňou sama tak všetko (napr. upratujem) robím tak zrýchlene, že hrôza. Presne tak aj u nás, od cca 18tej - 19tej do min 21h-22h. Cez deň je moja záchrana kočiar, lebo ma ruky ju učiť nechcem, aj keď zaspí na nich a položím ju tak sme na začiatku. Našťastie v noci je to OK aj u nás. No snáď áno, dúfať budem ale radšej sa nespoliehať. Ďakujem pekne 😊

kikimon88
autor
13. mar 2020

@zuzkaa1991 myslím, že nie teda dúfam. Ona nejako extra neplače, len tak skôr trucovito mrnká by som povedala.

nickpick
13. mar 2020

@kikimon88 take male babo by malo spat cca kazdu hodinu a pol, to vazne je cely den hore? a ako spi v noci? inak je tu velmi vela prispevkov na tuto temu, skus pohladat, osobne by som odporucala blizsi kontakt s babatkom (ako ju vlastne uspavas, lebo pises, ze na rukach nechces), lahnut si s nou, uspavat na prse, pomoct si bielym sumom, ja som do 3-4 mesiacov uspavala na fitke, treba si uvedomit ze mala bola len pred par tyzdnami v brusku a zrazu sa od nej ocakava ze ma spat celkom sama...toto si mnoho zien neuvedomuje, je len malo bezkontaktnych babatiek, ktore hned od zaciatku spia same, niektore zeny nechavaju baba vyrevat lebo ich nechcu ucit na ruky v obave ze sa stanu otrokmi vlastnych deti a budu ich musiet nanasat aj roky, z osobnej skusenosti mozem povedat ze to tak nie je, na rukach na fitke som uspavala do 3 mesiacov, plynule sme presli na zaspavanie v lahu na prse, ved tie deti su taketo malicke len par mesiacov, nerozumiem preco ich chcu niektore zeny tvrdo vychovavat uz od takeho utleho veku....

kikimon88
autor
13. mar 2020

@nickpick všetko sa to tak zvrtlo v priebehu cca 2-3 týždňov. no hore dokáže byť aj 4 hodiny čo príde aj mne veľa na také malé stvorenie. V noci je to našťastie fajn, spíme. No pred pár dňami sme spali aj do 10 v posteli ale aj to sa postupne skrátilo. Ja som s ňou stále, ako som už písala že som s ňou sama. Pred pár dňami ju stačilo položiť do postieľky, dať cumlík, trošku pohladkať a sladko spinkala až som ju niekedy pozorovala či žije. Proste skoro bez pohnutia. Teraz je z toho uspávanie pri mne na posteli (to mi vôbec neprekáža) ešte na začiatku týždňa to trvalo tak 20 minút a predžovalo sa to na dnešné skoro 2 hodiny. A každú chvíľku je v pohybe v tom spánku. Vidieť, že je to taký neúplný spánok. O tom uspávaní na prsníku neviem čo si mám myslieť. V nemocnici nám hovorili že to nemáme robiť, na internete píšu niekde že áno niekde že nie. To nosenie na rukách je dosť diskutabilné. Ja ju vyrevať nenechám, to by mi asi srdce a ani susedia nedovolili 😁 Nedalo by mi to. Cez deň ideme von, v kočíku nemá problém zaspať akurát že tiež vidím, že ten spánok je taký nepokojný, slabý. Mám doma aj hojdacie lehátko no v tom sa jej nejako zatiaľ extra nepáči ani keď sa hojda, ani keď sa nehojdá, ani keď hrá.

kikimon88
autor
13. mar 2020

@nickpick a keď uspávate na tej lopte tak potom dáte do postieľky? A spinka? Lebo mne keď sa aj podarí malú uspať na rukách, položím ju, tak za chvíľku je hore.

nickpick
13. mar 2020

@kikimon88 ono tie prve dva tyzdne su babatka dost spave a porom sa zrazu preberu k zivotu a nespia uz tak ako prve dni, mala som to tak aj ja aj moja sestra, sme si mysleli, ze aka parada a zrazu krik, oci otvorene a uz bolo treba uspavat 😊robila som to tak, ze som si zapla digestor a drzala malu v naruci, jemne sa pohupovala a aj som jej pri tom spievala, inak to u nas funguje dodnes, aj ked idem s kociarom von musim spievat, cca do tych 20 min som uz na nej videla ze spi a vlozila som ju do postielky, alebo kocika ked sme isli von (nevedela som ju uspat priamo v kociku, dost plakavala, teraz v polroku to zrazu uz ide), je dobre naucit na spanok v kociku, ked teda nechcete nanasat na rukach, co sa tyka toho uspavania na prse, dospeli sme k tomu tak, ze mala zacala byt uz tazka a aj na tej fitke to bol dost zaberak na chrbat, drzat 6-7kg v naruci a skakat je vcelku fitnesscentrum, plus cim bola starsia akoby ju ta lopta a pohyb na nej znervoznoval, plakala, kedze kojim, musela som striedat polohy a zrazu to zacalo byt v lahu najpohodlnejsie (hlavne som ju nemusela prenasat a nezobudila sa mi tym padom, lebo to sa bezne stava)...mna v nemocke nik neupozornoval ze to nie je vhodne a spravne, povedali vam preco presne to nie je ok? inak pri tychto
malych babach plati jedno pravidlo, ze kazdy tyzden sa nieco zmeni, to znamena, ze jeden-dva tyzdne mozu aj poldna prespat v kociku a dalsie dva v kociku vrestia o dusu, do tych 3 mesiacov je to dost narocne, aj kvoli kolikam, placom, ktore sa nedaju vysvetlit, jeden den nespia, dalsi cely prespia, chyba tam akoby pravidelnost, system, to je uplne normalne, treba hlavne spat ked spia aj oni, lebo nedostatok spanku vie novopecenu mamicku uplne zlozit, aj psychicky aj fyzicky....

nickpick
13. mar 2020

@kikimon88 este k tomu vlozeniu do postielky, na fitke spala lebo citila ze ju drzim v naruci, ked som ju vlozila do postielky tak spala mozno polhodku a ked precitla zacala plakat takze opat fitka a uspavanie, toto som si poniektore vecery zopakovala aj 3-4x, bezprostredne po vlozeni do postielky sa nezobudila az po trebars 20 minutach, preto mi viac sedi uspavanie v lahu lebo ju uz nemusim prekladat (spime obe v manzelskej, postielku mame zatial na okrasu), vystihnut ten spravny moment ked zaspi a je mozne ju bez zobudenia dat do postielky je sakramentsky narocny, ale to sa casom urcite naucite...

00kvetinka00
14. mar 2020

Nasa mala 12tyznov spi kazdy tyzden upne inak par dni dozadu mala rezim (tusim od narodenia ho mala)
Spanok cca 22 vstala potom o cc1 vnoci a zas o 4-5 .... atd.
Teraz zasspi o 21 a taha aj 5-7hod ..... dnes zaspala o 20 a je 2:38 a cumakujem do mobilu co nemozem spat a velicenstvo carovna si odfukuje v postielke ... cakam uz kedy sa zobudi

A cez den teda ledva spi .... niekedy ani kocik nexabere odkvecne az tak o 16 nachvilu ... inak po jedeni dava 15-30minslofiky aj to ma drzi za ruku

kikimon88
autor
14. mar 2020

@nickpick to áno, mne malá zo začiatku prespala deň aj noc. Preto je toto teraz pre mňa "fuška". Digestor 😁😁 ale napríklad mne včera mala zadriemala pri tom ako som vysávala 😁 ja mi jasné, že pomaly každý deň bude iný. Že to nebude vždy ideálne super, no len sa mi nezdá to, že vydrží tak dlho hore preto sa na toto celé pýtam. Teraz mi zaspí v kočíku skoro hneď ale určite príde čas kedy tam nebude chcieť byť vôbec. No uvidime. Ja kojím v ľahu stále lebo mi to tak najviac vyhovuje. (nie som moc obdarená 🐐🐐) Zaspávanie na prsníku nie je dobré lebo dieťa si potrebuje odgrgnúť a až potom zaspať. A môžu bolieť bradavky lebo keď zaspáva tak sa môže len hrať s tou bradavkou tak nám kázali deti budiť keď sme videli že driemu pri kojeni. Ja sa nesťažujem len keď mi ona cez deň nespí doma a ako som už spomínala som s ňou sama tak pre mňa je napríklad nemožné sa ísť počas dňa napríklad osprchovať, upratovať niekde kde si ju nemám kam pri seba dať. Preto som sa pýtam či niekto nevie niečo poradiť 🙂 mne sa ju raz podarí uspať v postieľke a raz v mojej posteli. Ale aspoň ďakujem pánu Bohu že sa aspoň v noci vyspíme 🙂

kikimon88
autor
14. mar 2020

@00kvetinka00 aj moja malá prvé týždne spala stále. No teraz obrovská zmena.

zuzana0176
14. mar 2020

Pozri si stránku mamila.sk. dieťatko pri kojeni budiť netreba. Je to uplne prirodzené ze tak zaspinka. ;)

kikimon88
autor
14. mar 2020

@zuzana0176 ďakujem. Známej to aj laktačná povedala. Len ja už neviem čomu veriť na tom internete. Všade píšu inak...

nickpick
14. mar 2020

@kikimon88 co sa tyka toho kojenia v lahu ja pouzivam refluxny vankusik, mala nelezi uplne rovno, je tam jemny spad, tym padom si nie vzdy musi odgrgnut a ak ano zvykne zamrncat, dam ju odgrgnut a pokracujeme v kojeni a spani dalej, je ale pravda ze sa niekedy pricucne aj na hodinu (a bradavka jej sluzi ako cumlik, je to sem tam neprijemne), ak nepouzivas tak skus pozriet na nete ten vankusik, ja ho vyuzivam prakticky nonstop aj na prebalovanie....so sprchovanim a wc som to vyriesila tak ze ju supnem do hojdacieho kresielka a vezmem do kupelne, vidim na nu zo sprchovacieho kuta, komunikujem s nou, tych 5-6 minut vydrzi, pozera sa na mna, spievam jej, robim sasoviny 😊, tiez som sa najprv snazila sprchovat ked spala, ale velakrat to skoncilo tak ze som s nasamponovanou hlavou musela utekat za nou, kedze just vtedy sa zobudila 😂

kikimon88
autor
14. mar 2020

@nickpick no budem musieť niečo vymyslieť. Hojdacie kresielko mám aj ja len nejako tam dlho nechce byť. Aj ja sa snažím ísť sprchovať keď spí no nie vždy to ide a o pol noci sa mi fakt nechce. 😁 Skúsim, pozriem. Ďakujem

81anina
14. mar 2020

@kikimon88 na mojho krpca zabralo balit do perinky na pevno rucky zaviazat.Ja som nechcela pouzivat perinku asi mesiac v pohode spal bez nej a zrazu deculo prestalo cez den spat.Tak sme zabalili a pekne spinkal.Bude mat 5 mesiacov a perinku sme zrusili koncom februara dovtedy sme na noc stale balili.Casom aj ta prestala zaberat ked mal 3 mesiace to sme mu kupili hacku.Zatial funguje a v noci spi v postielke

kikimon88
autor
15. mar 2020

@81anina naozaj? Do perinky? To ma už ani nenapadlo. Čo je hacka? 😁 Či myslíte hračku?

81anina
15. mar 2020

@kikimon88 ano do perinky a rucky k telu.Hacka je zavesny vak ktory hojda dietatko https://www.biobaby.sk/http-/www-biobaby-sk/kat...

kikimon88
autor
15. mar 2020

@81anina no ak by bolo veľmi zle tak tú perinou vyskúšam. Aha tak, ďakujem 🙂