Spánok 6 týždňového bábätka

2veronka7
9. aug 2013

Ahojte mamicky. Mam sestyzdnove babatko. Chcem sa opytat, kedy ucit babatko, aby same zaspinkalo v postielke. Myslim tak, ze ho ulozite este zobudene a samo v nej zaspinka. My zatial zaspavame na rukach, prsniku, v kociku a teraz v tych horucavach aj v kresielku vibracnom, lebo niekedy to inak nejde. Ale nerada by som, aby si prilis mala zvykla na tie ruky a uz vobec nie na spinkanie v kresielku. Ale da sa vobec chciet este od takeho maleho baba, aby zaspavalo aj samo v postielke? Ake su vase skusenosti a nazory? Ako zaspavate vy s takymi babatkami?

sissy27
9. aug 2013

@2veronka7 no asi budem za bezcitnú hnusnú zlú matku, ale ja som toto "trénovala" od prvého dňa... uložila som malú do postieľky na bruško, trošku poťapkala po zadočku a zachvíľu spala...potom asi okolo 6 mesiacov bolo obdobie, že som ju chvílu pohojdala na rukách (možno 5min, viac nie), uložila do postielky a spala... dodnes nepoznám nejaké naťahovačky a cirkusy okolo zaspávania a to už má 10 rokov 😉

hajajanka
9. aug 2013

@2veronka7 Ja som moje deti ukladala do postielky uz od prichodu z porodnice. Okupat, napapat a spinkat. Mozno som mala stastie, ale ani s jednym nebol ziadny problem.

lesana88
9. aug 2013

@2veronka7 viem, ze je vycerpavajuce uspavat na rukach, aj u nas sme tak fungovali...no dovrsenim 3 mesiacov akoby utalo, teraz mi zaspava sama v postielke a kociari. zaklad asi je davat babo spinkat unavene. a tiez som ju nikdy nenechala plakat v postielke. myslim, ze babatko potrebuje trosku vyrast, ziskat trosku dovery, istoty a samostatnosti, nech chape, ze ak ho nechavas samo v postielke, je to preto, aby malo svoj klud a spanok, a nie ze ho opustas. jaaaj a este u nas funguje plienocka ako predmet, ktory sa spaja so spankom...vzdy ked ide spinkat, dam jej ju k hlavicke a ona si ju stiahne na ocka a zaspi..no to mi v 6 tyzdnoch este nerobila, tak hlavne vydrz 🙂

lesana88
9. aug 2013

@2veronka7 a este dodam, ze ked bola takato malicka, tak spustila srdcerevuci plac ked som ju dala len tak samu zaspinkat. ziadne mrncanie, ale ubohy plac, panika...

nuz, niektore dietky spinkaju same od narodenia, ine potrebuju viac nosenia a kontaktu... 🙂

salome_82
9. aug 2013

Do troch mesiacov nemôžeš bábätko rozmaznať, takže počas tohto obdobia to môžeš robiť tak ako máš vo zvyku. Také malé bábo potrebuje cítiť pri sebe maminku a keď naplníš jeho potreby, tak uvidíš, že bude samostatnejšie. Ja som malú uspávala na rukách, mala reflux, takže som ju na tých rukách musela držať pol hodinu. A potom zrazu keď mala dva mesiace, sa sama pýtala do postele - držala som ju na rukách ako obyčajne a zrazu začala byť nervná, kopala nožičkami, už som nevedela čo robiť, tak som ju od zúfalstva položila do postele a čuduj sa svete, otočila sa na bok a zaspala 🙂 som kukala jak puk 😀 Odvtedy zaspáva sama, ale má obdobia, že musím byť chvíľu pri nej, držím ju za ručičku a musím počkať, kým upadne do polospánku, až potom môžem odísť, inak plače. Beriem to však tak, že je to normálne, veď je len človek 🙂 aj ja mám obdobia, že ľahnem mŕtva od únavy do postele a aj tak neviem zaspať a ona má len sedem mesiacov 🙂

nihon7
9. aug 2013

Moj syn do dvoch mesiacov v postielke vobec nevedel zaspat. Ked som ho uspala na rukach a potom polozila do postielky, hned sa zobudil. Spaval so mnou v posteli. Ale ked mal 2 mesiace, polozila som ho do jeho postielky a zaspal po cca 20 minutach. Musela som mu sice drzat cumlik v ustach, ale potom uz spal az kym sa nezobudil na papanie. Odvtedy to takto funguje. Niekekedy to trva menej ako 20 minut , inokedy viac.

bonnie1
9. aug 2013

moja bude mat osem a NIKDY nezaspala sama v postielke. mozno som ja na chybe alebo co ale u nas sa zaspava na prsniku na fit lopte alebo na rukach

sante81
9. aug 2013

@2veronka7 moja dcéra ma 14 mes a uspávam ju do teraz, dieta potrebuje matku, mne uspávanie nevadí, drzím ju za ručku, ohnuta nad postielkou, chvilu ju hladkám, zaspí sama do 5 min. večer je to horsie, idu jej stoličky, tak uspávam na manzelskej posteli. niekedy zaspím s nou,