Spánok 5-mesačneho bábätka

kacikiss
8. apr 2019

Ahojte. Chcem sa spytat ci neviete co sa stalo mojmu chlapcekovi?😁 alebo ci niekto preziva alebo prezival podobnu skusenost. Maly maval koliky od 2 a pol mesiaca skoncili a on krasne v noci spaval od 8 ako som ho ulozila do postielky sam zaspal a spal az do 7 rana. Cez den pil 180ml davku kazde 3 hodinky. V noci papat nepotreboval asi ked prespinkal. Aj doktorka vravela ze uz by sa to zmenit nemalo avsak od 4 mesiaca sa budi castejsie a castejsie. On sa ani nebudi on spi a mrnka az zacne plakat. Spravim mlieckoodgrgneme a spi ako drevo dalej. Mali ste podobny pripad? Nejake rady co vyskuaat aby mi opat prespinkal celu noc? Dakujem

diewcatqoo
8. apr 2019

@kacikiss ahoj, spoliehat sa na to, ze ak spal doteraz celu noc, tak takto bude stale, je trosku smiesne. Nemyslim v zlom 🙂 spankove rytmy sa babatkam velmi casto menia. Zvycajne to tak byva, ze ked su velmi male, zvyknu byt spavejsie a ked zacnu viac vnimat, maju viac vnemov, zacnu problemy so spankom. V 4-5m sa uz mozi zacat tlacit zubky, takze moze to byt aj tym. Neskor sa moze pridat separacna uzkost... proste vzdy nieco.
Moj sa od narodenia do 2 rokov budil v noci kazdu hodinu. Vyskusali sme uplne vsetko a ked vysiel posledny zub, zacal spavat celu noc.
Takze nezufaj, stale to moze byt horsie.. my mamy zvladneme vela 🙂 pohlad ho, pomojkaj, nech vie, ze si tam pre neho. Pripadne namaz dasienka s calgelom, ked bude velmi zle, daj nurofen.
Drzim palce

popa86
8. apr 2019

My toto prežívame od 6 mes. Malý spal od bábätka ukážkovo a v 6 mesiaci nastala zmena- každú chvíľu sa v postieľke mrví, mrnčí, funí , ale pritom spí. Okrem toho sa pretočí niekoľkokrát na bruško, čo ho zobudí, lebo na bruchu späť nevie - takže ho musím otočiť naspäť na chrbát ( hoci sa cez deň vie pretočiť z bruška na chrbátik sám). Zuby ešte nemáme, tak možno aj v tom je problém. Ja som ráno nevyspatá, lebo počujem každé šuchnutie v postieľke a synátor si vstáva z úsmevom. Ale ja si hovorím, že by to mohlo byť aj horšie - keby plakal celú noc od bolesti, keby mal pretočené noc a deň, keby bol každú hodinu hore... takže ja si z toho hlavu nerobím, treba vydržať, možno sa to zasa zmení. PS: Asi ťa nepoteším, ale môjmu sa zmenil aj spánok cez deň - spí bohužiaľ kratšie a kratšie. ( Teraz máme 7 mes.).

nikoll29
8. apr 2019

@kacikiss jasne,ze sa to moze menit ako na hojdacke, za 7 dni rodim, a som sama zvedava ako to bude ale, asi to maju raz tak raz tak, nieco podobne mala segra so synom... spaval dobre, potom skoro vobec a teraz je zase lepsie 🙂

kacikiss
autor
8. apr 2019

@popa86 nas maly spava kratko cez den uz dlho.. po 2 hodinkach bdenia 30minutove spanky. Ked mi spinka 1x za den 40-60 minut som happy😁 a to je len parkrat za tyzden nie kazdy den

sofiia87
8. apr 2019

Spankova regresia zacina okolo 4ho mesiaca. Ale taktiez to mozu byt zuby, vela podnetov a vsetko dokopy 🙂treba pen vydrzat

kacikiss
autor
8. apr 2019

@sofiia87 o spankovej regresii mam tolko nacitane ze mozem ist na skusky z toho😁 najlepsie bolo ked som sa pytala pediatricky na zmeny spanku ci to moze byt ta 4 mesacna spankova regresia. Jej odpoved: to je co😂😂😂 no tak mi povedzte😁 jasne vydrzat vydrzime ja len pre zaujimavost som načala tuto temu🙂