Spánok 5 mesačného bábätka

zuzik1701
25. máj 2018

Ahojte
Naš malý ma 5 mesiac a ešte nespi celú noc. V poslednej dobe v noci vydáva zvuky a tiež vyžaduje kojenie.
Čo by som mala urobiť aby spinkal?
Ďakujem za názory a rady

brumca
25. máj 2018

Ahoj 🙂 to je uplne normalne, ze neprespi celui noc, netrba sa nad tym vôbec stresovat. AK je dojceny, tak je normalne, ze si pyta mliecko aj v noci, je este malicky. Deti niesu nejake stroje , ze ich naprogramujeme a budu spat celu noc, nemyslim to v zlom. Mam dve deti a prva prespala celu noc, ked mala vyse 2rokov a drobec tak isto, cize vôbec neries, kym nieje hore, ze kazdu hodinu ;) a vzdy ked idu zubky detom sa horsi aj nocny a denny spanok 🙂 ja som mala deti v posteli medzi nami a ked bolo treba ,dala som prsko a spala dalej 🙂

zuzik1701
autor
25. máj 2018

@brumca doktorka mi povedala, že by už mal spinkať celú noc....

jamika27
25. máj 2018

@zuzik1701 môj má 2,5 roka a málokedy prespí celú noc ... je to individuálne, nedá sa to porovnávať. Môžeš skúšať osvedčené tipy, ale nie u všetkých to zabere ...

gyurusiova
25. máj 2018

Môj má 20 mesiacov a nespí, netreba to riešiť.každé dieťa je iné, a má inak nastavený režim a hlavne nestresovať...

elzena2
25. máj 2018

@zuzik1701 my sme spali po prvy raz 6 hodin vkuse, az ked mal syn 11 mesiacov. Dovtedy sme k nemu kazde 3 hodiny vstavali. Ale hej, stretla som take, ktorym vraj spalo 4-mesacne dieta 10 hodin v noci. Takze je to individualne.

jawinka
25. máj 2018

Aj ja mám 5 mesačnú malú a vstáva každé dve hodiny alebo tri hneď ako ju počujem hýbať sa dám jej prsník poťah 5min alebo trošku viac a spi ďalej postieľku mám hneď pri posteli bocnu stranu vybratí aj pri prvej som tak mala a kojila do 2,5roka aj v noci

zuzuliennka1
25. máj 2018

moj 5mes. syn zas uz naozaj prespi celu noc, ale je to individualne, kamoskin syn ma vyse roka a stale sa kazde 2h v noci budi

lorela
25. máj 2018

@zuzik1701 Keď doktorka povie "mal by" to ešte neznamená, že bezpodmienečne musí alebo že je problém... Ja som mala pokojné a rado spiace bábätko 🙂 a v 5. mesiacoch neprespalo ešte celú noc tiež. Síce väčšinu noci áno, ale od večera do rána to nebolo. Po prvý krát niekedy v 6. - 7. mesiaci, aj to len jednu noc a ďalšia celá noc prišla až v 9. mesiacoch, čiže po jednomesačnej pauze. V 10. mesiacoch prespala 2 - 3 noci a tak postupne.

luba41
25. máj 2018

@zuzik1701 z čoho usúdila, že by mal?..malinké dieťa sa budí a budiť bude a kedže je malé, potrebuje k znovuzaspatiu mamku a jej prsník/ ak je dojčené/..iné matky dávajú flašu, cumle a pod..ked bude dieťa staršie a v noci príde, že chce čurať, piť a neviem čo-nedáš a pošleš spať? a aj doktorka prespí celú noc, sa jej opýtaj? nikto neprespí-ani dospelý..prehadzuje sa, otáča sa, ide sa napiť, najest, na WCko..asi by aj dospelým mali zakázať budiť sa..

lorela
25. máj 2018

@luba41 "Iné" matky si dieťatko rovnako privinú, pritúlia, poláskajú, pohladkajú, upokoja hlasom... To len aby si vedela.

luba41
25. máj 2018

@lorela a čo sa ti nezdá na tom ked napíšem "iné"?..mohla som použiť ďalšie, ostatné, druhé atd..význam ten istý

lorela
25. máj 2018

@luba41 Nepochopila si? Píšeš na jednej strane "mamka a jej prsník" a na druhej stane "iné matky s fľašou a cumľom".
Takže tie "iné" a tiež mamky majú rovnako plnú náruč lásky.

luba41
25. máj 2018

@lorela a polročného, ročného, aj staršieho ťažko mamka upokojí len tým- že teraz ta len poškrabkam, pohladkám, ponatriasam, pritulim atd..najrýchlejšie je "zapchať pusu"..to platí pre veštky deti..

kikidee
25. máj 2018

A vy ste nikdy nepoculi o spankovych cykloch? Rovnako ako my dospeli, aj babatka maju tieto spankove cykly. Idu jeden za druhym, ked prechadzame z jedneho do druheho my, prehadzujeme sa, menime polohu, niekto sa pri tom zobudi viac a zbehne trebars aj na wc, niekto sa len otoci na druhy bok a spi dalej. Male babatka sa musia toto naucit- ako prejst z jedneho cyklu do druheho, cize ano, musis sa vyslovene naucit spat. Pisete tu ze hned ako sa pohne dam prso? Ved mu v tom branite. Dieta si nevyzaduje prsnik ked sa pohne, vie si on poziadat predsa inak. Len ho tym zbytocne preberiete, zobudite. Tak skoro vam asi sotva prespi celu noc. Dieta v 5.mes nie ze by malo spat celu noc, ale je toho schopne. Len mu to musime dovolit 🙂 ak vyzaduje este papanie, vobec nevadi, tak ako sa tu spomina, je to individualne. Moja prespala ako 3mes parkrat celu noc, teraz v 5tich k nej este 2x vstavam, ale je to cca po 4 hodinach. Zobudi sa obcas aj medzitym, ale nepyta jest- len sa mrvi, pripadne nieco blaboce chvilu.. natiahnem ruku, pohladim, skontrolujem a spi dalej. Netreba im naozaj hned robit servis, lebo ich to casto len rusi a sa tak naucia..

zuzuliennka1
25. máj 2018

@kikidee pravda... dnes sa mi napr. zobudil, ale to aj ja, kúsok pred ním - na smäd... bolo teplo v byte, tak som v noci vyvetrala, trošku pocucal a spal ďalej.. inak sa mi naozaj už mesiac v noci na kŕmenie nebudí.. a naučila som ho aj zaspávať v rovnakom čase.. je to tak - dieťa sa musí naučiť spať.. a ja som napr. nikdy nedávala spať k nám do postele, spí celý čas sám v postielke

vandica
25. máj 2018

Moj spaval od 2 do 5 mesiaca celu noc. Kojeny bol mesiac. Po ockovani v 5mesiaci prestal spavat. Neviem sice ci to bolo ockovanim, alebo je to len nahoda, ze presne v den ockovania prestal spavat 9-10hodin vkuse. Prvy zub mu vysiel az v 7mesiaci, takze tym to asi nebolo. Ma 11,5mesiaca a malokedy prespi celu noc. Takze vidis je to individualne.

zuzuliennka1
25. máj 2018

@luba41 neplati.... treba deti naucit spat a netreba im ani nicim “zapchavat” pusu.. a aj dospely ked sa v noci budi, tiez to nie je dobre... ja som sa nikdy v noci na wc nebudila, ani na hlad... az ked som otehotnela, tak som potrebovala casto na malu, ale to kazda zena... dospely by mal tiez prespat celu noc... ano cykly sa striedaju, ale nemala by si sa uplne prebrat, to nie je ok.... semtam na wc, ked vypijed tesne pred spanim viac vody je ine

lorela
25. máj 2018

@luba41 Veru, neplatí to pre všetky deti.

deti95060810
25. máj 2018

5 mes. ešte neprespí celú noc? tak to by si chcela zavčasu...ešte si troška počkáš....ale už to pôjde k lepšiemu a možno už o týždeň , mesiac prespí dlhšie....musíš maminka len vydržať...🙂

sova851
25. máj 2018

Dievcata,ak matebabo di 1r a ste z KE,pridajte sa do fb skupiny Kosicke babatka,vsetko sa tam dozviete ☺

orsi_h
25. máj 2018

😀 doktorka neviem ci mala deti.
je to uplne rarita ze take male dieta prespi celu noc. ale povzbudim ta: do 3 rokov urcite niekedy zacne prespavat noc.

kika831
25. máj 2018

@zuzik1701 neviem co za detsku lekarku ti dala tuto info. 5 mesacne babatko neprespi celu noc , ak ano raritne. Moj syn ma 16 mesiacov a este stale sa v noci budi. Treba sa tak nadstavit, ziadny stres, je to uplne normalne. Uzivaj si babatko, aj ked je to narocne v noci byt hore. Neboj, raz bude spinkat celu noc.

meega
25. máj 2018

@zuzik1701 hihi, to fakt povedala doktorka? 😀 myslim, ze by to bola skor rarita, keby take babo prespalo celu noc. Aj ja mam 5-mesacne dievcatko. Asi sa musime zmierit s tym, ze sa este nejaku dobu nevyspime 😉 vela stastia

juriva
25. máj 2018

jej...my 19 mes a furttt hore

smajlicek98
27. máj 2018

Ja som dospela a neprespim celú zobudím sa často,ako potom take dieťatko?My mame doma 4,5 mesačnú babiku,a zobudila sa mi každú hodinu od narodenia,teraz od štvrtého mesiaca uz každé tri az 5 hodín prespi,čiže ju ulozim o 21h,a okolo 2,a potom 5_6h ju druhýkrát nakojim,takže vidim ze spánok sa jej predlzuje,bude to len lepšie neboj,spánok sa pomaly bude natahovat,ale keď pojdu zubky sa to môže narusit,ale nemusi.Nechaj tomu voľný priebeh,babo si samé určí kedy chce spať...

sova851
28. máj 2018

Dievcata,podte do fb skupiny Kosicke babatka (do1r) .. ja som kupila korytnacku co premieta nocnu oblohu a moja sa pizera pizera a krasne zaspi. A to som kupila za par eur tu z modreho konika..