Spánok 3,5 mesačnej dcérky

27. sep 2020

Nasa malá dcérka pri uspavani chce byt len na rukach alebo v kociari. Ked ju skusim dat do postielky, pokial este nespi, pustam jej kolotoc potisku spievam no po chvili spusti riadny rev, az pokial ju nevyberiem z postielky. A vyplakat ju nenecham. Ma 3 a pol mesiaca, cumel nechce, neviem ci mam skusat nadalej ju davat spinkat samu alebo proste nadalej uspavat pokial samo nedospeje do stadia ze zaspinka sama? Piste prosim maminy ktoré maju podobné detičky,ktore same nezaspia. Ďakujem

Dakujen

viki128
27. sep 2020

Ja mam 2 mesacneho synčeka, tiež zaspávame na rukách.. No ja som niekde čítala že detičky sa začínajú učiť zaspávať samé od nejakého 4. mesiaca.. Ale neviem či je to pravda

andreatytler
27. sep 2020

My sme uspavali na rukach a teraz ma 10 mesiacov a mam pocit ze je to stale horsie. Sam este nikdy nezaspal... neviem co bude dalej... zacnem riesit ked uz nebudem vladat uspavat na rukach.

lenka2710
27. sep 2020

Tak ja mam trojmesačného, a väčšinou teda zaspí na rukách alebo v kočíku! Ale veľakrát sa stane, že ho nechám na gauči v kľude a zaspí sám, ale nesmie byť nervózny alebo podráždený! Ak je nervózny, tak ma problém zaspať aj na rukách, aj v kočíku, aj hocikde! Ale zas ma cumlík, takže ten ho tak upokojuje 🤷‍♀️
Staršia zaspavala asi do roka len na rukách 🤦‍♀️ ale ona bola aspoň taký spunt malý a ľahký 😂😂 teraz je to o niečom inom 😂

ankare
27. sep 2020

Ak si to dcerka vyzaduje a inak nevie zaspať, uspavaj ju tak, ako ona chce. Neboj, nebude to trvat vecne. Urcite ju nenechaj vyplakat,potrebuje Ta. 😊

autor
27. sep 2020

Dakujem za vase rady a vase skúsenosti, viem ze to nebude trvat vecne, nevravim ze je to otravne alebo nieco podobne, ale niekedy vyčerpávajúce, lebo niekedy je to problem uspat ju hocikde, zacne byt nervozna do toho plac a je to 🤦‍♀️🤦‍♀️snad casom sa to upravi, je este malinka, no vazi 5,5 kg a ro uz da zabrat, ale dieta si rychlo zvyka, tak chcela som sa pokusit ju uspavat inak, a byt jej v podstate stale na blizku pri postielke, ale nebude to jednoduche 🍀✊🤷‍♀️

ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andreatytler
28. sep 2020

Ja som citala navod ze treba vytvorit spankove asociacie ine ako naruc... hudba alebo biely sum... najskor pustat ked zaspava v naruci a potom skusit uspat v postielke s tou istou hudbou alebo ze namiesto naruce ponuknut plisove zvieratko alebo deku. Dat to zvieratko alebo deku medzi seba a dietatkto ked zaspava v naruci a po case dat zaspat do postielky len s plisakom. Ale nikdy sme nic take neskusili, takze neviem ci funguje.

weggie
28. sep 2020

Je to uplnenormalne. My sme na tom boli podobne a toovela dlhsie ako nam okolie hovorilo ze to byde trvat. Je to narocne. A nikto nevie co s tym. Su deti s tazkou povahou

weggie
28. sep 2020

A este. Namnepomohlo zhola nic. Biely sum farebny sum proste nikdy a nic. Pomohlo jedine to ked odpadol od unavy a to je este horsie ako povodny problem

veronikasulajova
20. aug 2022

Som na tom podobne az na to ze ani v kociku nechce spat, pouzivame nosic alebo satku.. Ale tiez mi ani raz nezaspi sama asi od toho 2 tyzdna zivota(ma 3 mesiace).