Spánok 2-mesačného bábätka

denca228
3. nov 2022

V spánku sa mi syn riadne naťahuje pritom veľa krát tlačí akoby sa nemohol vykakať , ale až tak že je červený v tvári a pritom mu na pár sekúnd vždy akoby "vypadne" dych , zlaknem sa a pár krát do neho aj šťuchnem, podľa doktorky je to vraj v poriadku , ale je to moje prvé dieťa , neviem už čo si o tom myslieť a naozaj moc dobre skrz to nespavam ....

anavixy
3. nov 2022

Neviem uplne co si mam predstavit pod vypadnutym dychom, ale ak je to spojene s tym tlacenim, ze sa to stane presne v tej chvili ked tlaci, tak to je normalne, neda sa aj dychat aj tlacit (preto pri porode ma zena zadrzat dych a nekricat pri tlaceni, nejde robit naplno obe). Deti, hlavne tieto malinké, sa často v spánku pučia a naťahujú, nemusí to byť ani reálne tlačenie stolice, keď to trvá pár sekúnd a spontánne sa nadýchne, nevidím problém. 🙃

denca228
autor
3. nov 2022

@anavixy ďakujem ... možno len zbytočne hrotím, ale chcela som vedieť aj názor niekoho iného , inej maminky

denca228
autor
3. nov 2022

@denca228 na pár sekúnd sa nenadychne hneď potom ako sa prestane naťahovať a "pučiť"

anavixy
3. nov 2022

Nadychne sa normalne alebo zhlboka akoby odrazu? A mate ho na monitore dychu? Zacne pipat? Ak nie, nerieste.

denca228
autor
3. nov 2022

@anavixy normalne sa nadychne , po chvíľke až ....veru nemáme monitor

emalka
3. nov 2022

Male babatka nemaju rytmicky dych ako my, kludne mozu zadrzat dych aj na 5-10 sekund. Ik Okrem toho su aj velmi nepokojni spáči - vydavaju zvuky, mrvia sa, otvaraju oci a robia grimasy. Je to stresujúce, viem. O chvilku si snad zvyknes 🙂