Spánok 2-mesačného bábätka

monika2671998
15. sep 2022

Dobry večer, mám problém chcem sa s vami poradiť... Dcérka bude mať dva mesiace, do 1 mesiace krásne spinkala aj v noci aj cez deň, dokázala si pospinkať aj 4 hodiny cez deň ... Teraz cez si pospi tak na etapy, polhodinku potom je hore, potom tak na 10 minút a zase je hore a takto furt ... Je aj dojčena aj dokrmovana ale potom má málo spánku a je nervózna.... Neviete nám nejako poradiť ? Ďakujem

danyelia
15. sep 2022

Ahoj, je to malé bábätko, má svoj vlastný biorytmus, ktorý sa ešte mení, nenabehne tak skoro na nejaký pravidelný režim, skús je pustiť uspávanku, kolotoč nad postieľku, večer uvoľňujúci kúpeľ...ale skôr to vydržať, neskôr sa to ustáli, ja by som tomu nechala voľný priebeh.

zorkahorka
15. sep 2022

Podla mna normalne. Taketo babo casto spinka, a nie dlho a vzdy rovnako. Ale aspon jeden dlhy spanok by mohlo mat.Odsleduj si, za aky cas ten spanok prichadza. Isty cas sa to bude opakovat, potom sa to zasa zmeni. Neviem,ci by nemalo spinkat kazde dve hodiny.

ls56
16. sep 2022

Ahoj,kratke spanky takychto malych babatiek su uplne v pohode. Je normalne ze cez den budete mat vela tych spankov po kratkych casovych usekoch. Ako uspavas? Moja doma nikdy nevedela dlho pospat ked mala 2 mesiace. Jedine v kociku aj 2-3hodinky.

aliaray1
17. sep 2022

@monika2671998 ahoj, ak si vylucila viditelne veci typu: prebalenie, ciste uska, zapal ocka, sor (mykoza v puse), zastrihnuty nechtik, kupkanie, hernia (vyduty pupcek-umbilikalna hernia), kolika, reflux (vracanie sirinou oblukom a bolest, plac po jedle), prdiky (nam zaberal espumissan L a Baby calm krasne), teploty, ci kakala, moze jej chybat:

- tvoja blizkost, idealny bol u nas kontakt koza na kozu, nosenie v satke,

- je jednoducho zasa hladna (nasa sa niekedy po 10 min po kojeni zasa prebudila a znova pytala) a po par dnoch to bolo zasa inak atd,

- zubky? Pozri sa jej ak sa bude dat (idealne ked ju jeden zpredu zabava a ty pozeras z opacnej strany reverzne dolu do pusy na dasienko, ci tam kocka nema biele bodky na dasne...nasej idu zubky od 2,5 mes).

- Ci nema podrazdenu pokozku, ci sa pen nechce hrat alebo nosit prave vtedy.

Vacsina z nas si mysli, ze ma babatko spat alebo ako si ho naucime tak bude, ci mytus a legenda o tom, ze ma prespat urcity interval na 1 sup...su to myty a problem je len v nasej hlave. Vtedy nema problem babatko, ale problem su nase nerealne a neopodstatnene ocakavania sprevadzane a hrotene recami mudrejsich staresinov o tom, ako to oni vedeli najlepsie a tak to ma "zarucene" byt...

Netrap sa, nepolav a hlavne sa snaz vyuzit tuto prilezitost na posilnenie partnerstva a teamoveho ducha. Nie si sama 🤗.

Ja som si uvedomila pri nasej hned na zaciatku to, ze co je na silu stoji za 💩.

Do zdivenia mamina a vela vela uspechov a krasnych chvil zelam. Neboj, za chvilku si budu pred nami zabuchavat a zamykat izby kocky. A kym sa vydaju, bude problem ich zobudit 🙈