Spánok 2,5 mesačného bábätka

ivuka
3. sep 2016

ahojte, mam takú otázku. naša malá cez deň vydrží spinkať max 30minut a to môže byť úplne ticho všade. vydrží hore chvilocku obcas hodinku a potom už by spinkala opäť. večer sa snažím ju už učiť na režim, ze okolo 19tej okúpať, napapat a spinkať a môže byť unavena akokoľvek zase zaspinka na okamih a tento kolotoč ide do 22 a potom už zaspinka a budieva sa zhruba po 2,5hod na kojenie. ráno začína zase cyklus od 7-9 na zdriemnutia.
ako jej to mam posunúť aby mi aspoň vecer po kupani pekne zaspinkala a nie až po takej dobe na dlhsie. a ešte som zabudla napísať, že zaspinka väčšinou na rukách (to sa ešte odnauci lahôdky,ze?)
ďakujem veľmi pekne za typy sla skúsenosti

rheuska
3. sep 2016

Podľa mňa je to normálne. Aj u nás to tak je. Je ešte maličká. Ťažko učiť na režim. Ona si ho urcuje sama. Neboj moja zhruba okolo tých 2,5 začala dlhsie spať poobede no ale zase si posunula večierku na tú 10tej. To preto, že už je zvedavejsia. Už prechádzky neprespi, ale už pozerá zvedavo na svet okolo. Tiez zaspava iba na rukách, ale ja to milujem. Som rada, že ma potrebuje. Odučí sa sama. Zase skúšam ju dávať spinkať aj skôr, ale zatiaľ bez úspechu. Treba asi iba vytrvať v pravidelnych prechádzkach a kúpaní. Ono to raz príde. Volajú to štvrtý trimester ked bábätko ešte veľmi potrebuje maminku a je to jediná istota co mu ostala po pôrode. Potom sa začne už pomaličky odtrhat a pustat sa do sveta (ešte iba otocenou hlavou, a ovládaním od prsníkov, ale už to začína túžiť po poznani viac a viac)

lela123
3. sep 2016

Ja som mala to isté s mojou dcérou. Ona celkovo zle spala. Naozaj je ešte malinka. A moja osobná skúsenosť po troch deťoch, že dieťa sa veľmi nočnemu režimu nedá naučiť, ono si ho samé prispôsobuje. Čím viac som sa snažila, tým to bolo horšie.A každé malo iný režim. Ale s cérou to bolo najhoršie

lela123
3. sep 2016

@ivuka sami potom nato prišli, že v noci sa má spať a cez deň hrať

nicolle21
3. sep 2016

davas ju neskoro 😉 aj u nas to tak bolo a nevedeli sme prist na to preco nam zaspava velmi neskoro,ked bol uz 19.30 okupany a napapany a uspavalo sa.. raz mi zaspal uz po 18tej v manduce a po prelozeni do postielky ho ani nehlo a to sme robili celkom randal (sme ho chceli zobudit a kupat) a zobudil sa az okolo pol3 na mlieko, vtedy sme posunuli kupanie na 18tu a bolo dobre..

hviezdickka
4. sep 2016

moj syncek ma tiez 2,5 mesiaca a cez den toho tiez vela nenaspinka. napr. vcera od 11tej naobed do 02:45 spal dokopy max. 2 hodiny. to bol vsak extrem, vacsinou je hore max. do 01:00

a kedze vcera nespal pomaly vobec, tak dnes mi spinka cely den. no s tym spanim mavame tiez problemy

nosis malu v satke? tam by ti mala podla mna zaspinkat. my naseho maleho musime davat spinkat na brusko, inak spat proste nebude. uz viem, ze ked je napapany prebaleny, hrat sa nechce, tak otocim na brusko a ocka mu zatvara, pohladkam po hlavicke a on zaspinka, musi mat vsak dudlik

alebo vyskusaj lahnut na chrbat do postele a daj si ju jej bruskom na tvoje. moj tak zaspinka, tiez vsak musi mat cumel. potom ju skus dat zo seba dole, ci ti ostane spinkat

tiez som skusala, ze okupem, ze mozno ho to vycerpa a lepsie zaspinka, no ani nahodou

zarica
4. sep 2016

Este je malicke, rezim neries, na to mate cas... ono sa to kazdym mesiacom meni, takze sa treba prisposobit babatku... kazde je ine, treba to respektovat a "necvicit, neucit" , nie je to steniatko 🙂 trpezlivost a neporovnavanie pomaha ;)

xevulax
4. sep 2016

1. Dieta dat z vasej postele prec a dat do svojej postielky (ideal ktora ma hniezdo)- nie som moderna mamicka ktora uznava spanie spolocne s dietatom- dieta ma mat svoj priestor na spanok.- overena skutocnost u vsetkych 3 deti
2. ukladat spat skor zregulovat mu jeho rezim- stacia 2 spanky denne- moje vsetky 3 spavali v tom.veku 1x denne ale chapem kazde dieta je ine)
3. postielku dat do inej izby ideal do detskej ktora bude raz jeho izba
4. mozes skusit odstavit to uz je na tebe ci chces ale v noci nedojcit ani um nepodavat, iba vodu alebo caj- zvykne si
5. prestan uspavat na rukach a podobne coloviny cim skor prrstanes tym skor sa spanok zlepsi

my sme si presli nespavostou viem o tom svoje u na spomohlo prestahovat deti vedla do detskej nerusilo ich sichotanie paplona dovtedy sme sa nemohli ani pretocit. Nikdy som och neuspavala (iba starsiu tak ju naucil.manzel- ked som na ne zostala sama celmi rychlo som to zrusila). Hlavne never vsetko tragicky ale s nadhladim. co by si robila keby si mala deti male naraz 2 alebo 3?ja so. mala starsiu a dvonicky po nej po 15 mesiacoch. 3 male deti prvy rok ako sa dvojky narodili som nespavala viac ako hodinu ale hore spomenute opatrenia vyrazne zlepsili ich spanok vo vyssom veku. Moje sice nikdy s nami nespavali a nedojcila som ale v noci som mlieko zasadne nepodavala. mas tu kopec skvelych rad a realnych skusenosti od mamiciek. staci sa prestat vyhovarat zatnut zuby a ist do toho. Par dni si.mozno obaja poplacete ale odmebou to budu lepsie noci. mozbo vude iba nepatrne zlepsenie ale bude. len to chce pevnu volu. nikto to za teba neurobi. Este by som dodala,nemusis dieta nechat vyrevat dat ho co ja ciem o 20 do postielky okupane a napapane a nevyberat ho von. aby vedelo ze toto je cas spanku a musi byt v postielke. Uvidis bude lepsie. Nase doteraz niekedy nespia v noci aj 20x sa budia ale neriesim,necham och aj pomrncat ani sa nedvohnem z postele (ano som.krkavcia mama)- niekedy ked vyjdem a idem tam tak chytia hysak ak len mrnkaju necham och ony zaspia ak spustia rev idem a riesim,podam vodu alebo pohladima idem naspat spat. keby mam pri kazdej byt ked len zamrnci tak nespim cele noci.

laqeeesha
4. sep 2016
hviezdickka
5. sep 2016

@ivuka suhlasim s @zarica, este nema zmysel ju nieco ucit. je este malicka a potrebuje predovsetkym citit teba pripadne manzela (aspon u nas je to tak, ze aj na manzela reaguje rovnako ako na mna)

to co navrhuje @xevulax mi pride hrozne drasticke a krute. dieta je predsa s matkou spojene 9 mesiacov. 9 mesiacov ju citi kazdu sekundu svojho zivota. po narodeni pride do velkeho sveta a ma fungovat samo? nechapem. samozrejme, ze potrebuje pri sebe matku, ze sa pri nej citi bezpecne a spokojne. a preto sa dieta aj "pyta na ruky"

chapem aj @xevulax ze ked mala deti takto po sebe, tak by sa asi musela zblaznit (neviem posudit, mam len 1 dieta, je to len moj nazor), keby okolo nich mala "skackat". tak musela prijat tieto opatrenia, aby to zvladla

ak to vsak nie je tvoj pripad a zvladas to, tak maj malu pri sebe. nas syncek spi s nami v posteli. v postielke spat proste nebude. a uprimne, mozno som "na hlavu" ale mne je za nim proste smutno, ked nespi s nami. manzel ho zo zaciatku daval do postielky, ked maly zaspal no ked sa zobudil, uz tam spat za nic na svete nechcel, tak ho zacal davat rovno k nam a spi medzi nami. myslim, ze to dieta je skutocne male na to, aby si ho nieco ucila. ty sama vies najlepsie, kde je tvoje dieta stastne a spokojne

xevulax
5. sep 2016

@hviezdickka nikto nevravi ze ma nechat dieta same revat ale ked ho da do postielky nevyberat pri nom byt moze. Moze si to v klude nacvicit najskor v spalni- jednoducho nedat k nim do postele a trvat na pobyte v postielke. Ked sa aj bude posadzat aj sa postavi jednoducho zase dat do lezaciej polohy dietatko to casom pochopi co sa od neho chce.... co sa tyka druhej izby pisala som to koli tomu ze zakladatelka pisala ze na plytky spanok a zobudi ho kazdy suchot. Neuveris ako sa nasim zlepsil spanok ked sme ich dali do vedlajsej izby. Nie je na tom absolutne nic drasticke. U nas sa neplakalo vobec (nase v nasej posteli nimdy nespali tak sme nali o starost menej, zaspavali od cca 5 mesiacov same avsak strasne strasne casto sa budili pocas noci. co som popisala nam velmi pomohlo. pri detoch to chce davku trpezlivosti. netreba si pod mojim prispevkom predstavovat hororove scenare ale citat s porozumenim. Inak to zakladatelka nedosiahne dietatu musi ukazat co od neho chce a trvat nabtom,potom je jasne ze zmatene a nevie co od neho.mama chce. dieta musi.mat pevny rezim. Chapem ze je to zakladatelkino prve dieta- aspon tak som to pochopila. ja so. sa pri starsej vela naucila pri dvojkach to bolo vo vela veciach jednoduchsie neopakovala som svoje chyby a hlavne prestala som byt mega precitlivela na svoje deti,vedela som ze kazde mrnknutoe ci plac neznamena ze sa idu bezo.mna zblaznit. Dieta neumrie ked aj chvilku bude plakat. Aj zaspavanie sa da krasne naucit. dat dietatko do postielky a odist. ked place prist pohladit dat pripadne cumlik a zase odist. je to sice o hubu ale o par dni sa to dietatko krasne nauci. noe je na tom nic stresujuce- zisti ze mama pride. A co sa tyka tych opatreni tie boli zavedene este pred narodenim dvojiciek. Jedine s tym ze dcerku sme uspavali lebo ju tak.manzel naucil (pouzila som sa pri dvojkach). ale 11 mesacne dieta- to je skoro rocne nie je male babatko 4 mesacne. to uz si vie vela veci vydobyt. Mne je jedno co.si zakladatelka vezme z mojho prispevvku pisem podla svojich skusenosti. Deti doma netyrame su stastne spokojne prospievaju sunto nadherne a sikovne dievcatka a som na nich hrda. Inak co sa tyka spania v posteli s rodicmi- vidis ja to vobec neuznavam okrem toho ze jento nebezpecne,neppjodlne sme mali v rodine 3 pripady kedy bol problem aby dieta spalo v 8. rokoch vo svojej posteli a bolo stale s rodicmi. Kazdy ma mat svoj zivotny priestor na spanie ci rodic ci dieta.

lela123
5. sep 2016

Nech počúva vlastné srdce, to jej odpovie

hviezdickka
5. sep 2016

@xevulax mas pravo na svoj nazor, ja ti ho neberiem. mojho maleho kebyze dam do postielky a som pri nom a cakam, kym zaspi. tak bude vrieskat, zachadzat sa a nakoniec mi od tej unavy urcite zaspi - neskusala som to. nemam na toto srdce, nedokazem to. musim si ho k sebe zobrat. ked citam na nete, ze mamicky uspavaju babo tak, ze si k nemu lahnu a hladkaju po rucke alebo hlavicke a ono pekne zaspinka, nechapem. to u nas neexistuje

2,5 mesacne dieta mozno ani nepochopi co od neho chces. bude ticho a prestane plakat, pretoze nema podla mna na vyber. co ma robit? nevie chodit aby za tebou prislo, nevie rozpravat, aby ti povedalo, ze chce byt pri tebe

moj malicky prespi chvalabohu momentalne celu noc cca 7 hodin

treba si uvedomit, ze kazde dieta je ine. ak jedno dieta spinka v postielke a staci ho pohladkat, pripadne dat cumlik a staci to ok. moje dieta bude revat a vrieskat. nenecham ho tak, vezmem si ho k sebe a potulim si ho.

a tak ako kazde dieta je ine, aj my matky sme kazda ina. ja som citlivka

@lela123 to vystihla krasne a trefne - srdce ti napovie 🙂

xevulax
5. sep 2016

@hviezdickka necgapem ako sa to stalo ale moj prispevok hodilo do inej temy. Pisala som mamicke ktora ma podstatne starsie dieta nechapem ako sa to sem dostalo. samozrejme 2.5 mesacne dieta este nema ten svoj rezim presne urobeny je este malicke takemu malemu dietatu sa treba prisposobit. Asi ked si precitas tie moje prispevky v tejto teme su uplne mimo temy. Fakt nechapem ako sa to zadarilo no hold stalo sa

jamika27
5. sep 2016

@xevulax hej bola tu podobná téma so starším ;) ja som ti tiež už chcela napísať, že 2,5 mesačné nechať hladovať ;) že to asi niééé 🙂

hviezdickka
5. sep 2016

@xevulax tak aspon vidime, ze vsetko je mozne. aj na modrom koniku 😀 hehe

xevulax
6. sep 2016

@jamika27
@hviezdickka fakt to nechapem lebo som mala otvorenu tu temu so starsim ako sa to sem dostalo. No ste si museli mysliet ze riadna koza toto moze napisat 😂 Zakladatelke zelam vela trpezlivosti. Moje boli ako take male babatka velky nespavci,ako taky rrzim si nasli az okolo 4 mesiacov.

hviezdickka
6. sep 2016

@xevulax to nevadi 🙂