Spánok 16 mesačného syna

silviazlat
31. jan 2022

Ahojte. Ako ste prosim odnaučili deti od závislosti pitia čaju alebo vody cez noc? Mlieko mi v noci začal odmietať sam v cca 1 roku. Ma pred spaním riadnu večeru, takze hladný nie je. Po večeri si aj zapije, takže smädom by do rana tiež neumrel. Podstúpili sme dokonca spánkové poradenstvo. 3 dni bola kludna noc (kedy sme zredukovali pitie z 8x za noc na cca 1-2). Problem nastal ked začali ist zuby a kým nedostal napiť tak vrieskal tak, že sa až zajakával. Po zuboch to znova trocha ustálo, avšak prišla choroba so 40tkami teplotami, kedy sme museli podávať vela tekutín (v noci, keďže vtedy mu teplota stúpala do takýchto cisel). Teraz nerobim v noci nic iné len každú hodinu dávam piť (vodu) a následne prebalujem pocikané plienky. Keď nedostane napiť, strašne reve a ma naozaj vydrž.
Poraďte ako to zastavit?

im709vf
31. jan 2022

@silviazlat keby si mu nechala flasu s vodou v postieľke nenapije sa sám? Môj tiež dlho pil vodu v noci, ale keď som mu par krát ukázala ze ju má pri sebe, napil sa sam

tatehotna
31. jan 2022

@silviazlat daj mu cas.. kolko to je dni po chorobe?

silviazlat
autor
31. jan 2022

@tatehotna asi 3

silviazlat
autor
31. jan 2022

@im709vf to neviem, neskúšala som to. Ale hlavný problem je ten, ze on nepije od smädu, ale ma to ako spôsob ukludnovania sa… a budí sa na to každú hodinu s plačom. Rada by som to uplne zrušila

tatehotna
31. jan 2022

@silviazlat mozu to byt este dozvuky tej choroby.. niektore deti na to takto reaguju aj niekolko dni po prekonani choroby.. drzim palce nech to cim skor skonci a spinka plynulo cenu noc