Spánok 16 mesačného dieťaťa

kristinastojkova20
10. dec 2021

Ahojte poraďte mi prosím , mala má 16 mesiacov máme problém zo spánok ,pobede ide spať okolo 2 pol 2 a spi tak do tej pol 4-4 a večer nechce vôbec zaspať ale že vôbec skúšali sme že cez deň sme ju nedávali a dali sme ju večer o 10tej lenže ona sa vyspala za pol hod a bola hore do 1-2 rana a teraz keď ju dám spať o tej pol 2 tak večer ide spať o 23:30 aj neskôr pretože plače ako bláznivá . A celú noc je hore plače, kolíseme ju len už nevieme čo pretože sme unavený každý večer to isté kočík ide celú noc do pol 5 rána . Priateľ ide do práce o 5 tak už ani nespí poriadne . Prosím poraďte mi 🥺😔

amalka147
10. dec 2021

@kristinastojkova20 čo jej dávate papať do večera? Nejaké sladké keksíky, alebo pod.? Môže byť že má veľa energie vďaka cukru.

juliasb
10. dec 2021

@amalka147 súhlasím. Plus si myslím, že málo pohybu po čerstvom vzduchu. (nehovorím, že maminka mu toho pohybu dáva malo, lenže možno aj to co mu dáva mu proste nestačí, potrebuje ešte viac). Ved to aj ja by som bola o 23 už unavená, aj kebyže na obed zaspím :D :D nie to také malinke babo.

silviazlat
10. dec 2021

Spánok cez den potrebuje, ale staci max 1-1,5h. Rano treba stanoviť pevný budíček 07.00 a spravit riadny režim.
Spánok by som dala cca od 12:30-13:45. Vysadte veskere sladkosti a predlzte pobyt vonku. Dieťa je bud neunavené, alebo preunavené a preto robí šarapatu aj v noci.

kristinastojkova20
autor
10. dec 2021

@juliasb bola som snou u lekármi povedala že jej idú zúbky má soplik kašle tak snou nemôžem chodiť von 😓

kristinastojkova20
autor
10. dec 2021

@silviazlat ona papa iba marina keks aj to s výživou takú kašu a milku perník

amalka147
10. dec 2021

Tak vysadiť tie marika keksy..vyživa je sama o sebe sladká. Milku perník takisto vysadiť. Ak chcete, aby papalo niečo "sladké" tak dávajte max. hamky (chrumky) najlepšie, čo sú bez soli. Alebo v makose mávajú také podlhovasté chrumky pre deti. Tie počas dňa nejak extra neuškodia. Proste sladké úplne obmedziť. Má veľa energie vďaka cukru, preto sa jej nechce spinkať. Cez deň treba nejak dieťa zničiť nejakými aktivitkami.

amalka147
10. dec 2021

A na večer dať nejakú polievočku, nejaké druhé jedlo a dosť. Netreba dávať aj krémiky, keksíky a neviem čo ešte. Aby nebolo ťažko na žalúdku.

silviazlat
10. dec 2021

@kristinastojkova20 ďakujem pekne… cukru až až

enoula
10. dec 2021

Vela cukru na take male dieťa, nepotrebuje ziadne kupované sladkosti... Vyziva je tiez cukor/energia. Ak davate ochutené kase, jogurty to je tiez dalsia davka cukru.. radsej susene ovocie, snejky alebo nieco ine do ruky.. a postupne upravit spanok, obedny posuvat skor a skor, ak bude treba, tak aj zobudit ju skor, uvidite ako bude reagovat.. rano neviem kedy vstava, ale nenechat dlho spat
A na vzduch chodit... Ak nie su zelene sople, pol hodiny zvladne

tulipanicek
10. dec 2021

O ktorej ráno vstáva? Napis program aký mste cez deň, čo robíte, čo jete.

tulipanicek
10. dec 2021

Prečo by ste nemohli von? Pri chorobe sa to vyslovene žiada ak nie sú teploty.
Plus kedy jej dávaš tie keksiky a perník (ale toto som sa už pýtala o komentár vyššie).

kristinastojkova20
autor
10. dec 2021

@tulipanicek ešte taká otázočka keď sa prerezavaju zúbky deťom tak ochorejú ?

kristinastojkova20
autor
10. dec 2021

@tulipanicek mala papa 100% výživy tie sú není sladké tak jej dám polovicu marina keksu .. ráno vstaneme o pol 9-9 umraceme vyberiem jej z chladničky výživu potom chlebík s čajom dám ju spinkať vstane poobede napapa sa polievky slepacej a potom zas výživu keď je hladná alebo ten milku perník jej dám . Nemôže nič jedávať pretože má alergiu a nevedia načo

akje
10. dec 2021

Moze byt, ze je nervozna zo zubkov a bolia ju. Natret jej tie zubky niecim, popripade ak ma aj teplotu tak nurofen, pomoze od bolesti. Moze ju boliet aj krk, ked idu zubky. Mna bolieva, ked mi idu osmicky. Je mozne, ze je nepokojna.

Pred spanim vychladit izbu na 18 stupnov, aby sa jej dobre zaspavalo. Niekedy deri nevedia zaspat z prekureneho prostredia.

Ak doktorka neodporucala chodit von, no nema teplotu, dala by som aspon do kocara. Nech je na cerstvom vzduchu. Ked jej bude lepsie, nech sa vonku vybeha.

Veceru dat hodinku pred spanim, mozno je prejedena a to sa tiez zle zaspava.

Neviem co ine poradit. Snad sa nieco z toho bude dat skusit a mozno pomoze.

enoula
10. dec 2021

Cize spi 2x denne? A vstava o pol9? Ten spanok by som upravila, jasne, ze vecer nezaspi skoro... Posuvat časy, mozno aj na jeden denne prejst .. postupne vsetko

tulipanicek
10. dec 2021

@kristinastojkova20 Koľko krát denne spi? A ako dlho?
Btw ak skoro nič nemôže lebo má alergiu tak treba ísť k alergologovi na testy. A tie Marina keksy a perník nebudú v takom prípade šťastne riešenie. Prečo vás ešte neriesi alergológ?
Ja mám dieťa s ABKM a silnou HIT.

lylyjana
10. dec 2021

@kristinastojkova20 podla mna je preunavena. Nas ma 15m, vstava o 6:00, ide spat od 12:00-13:30, ide sa vecer kupat o 19:00, o 19:20 ho ukladam do postele a zaspi do 15min, prespi celu noc uz.