Spánok 15 mesačnej dcérky

sosanna88
20. apr 2014

Mozno si pomyslite ze som šiši a kazda mama si pozna mlada, no tak ja som asik divnaaaaaaaaaa.
Malinka ma 15 mesiacov a ja neviem ci ma dost spanku...
Spavala mi 19:00-6:00 a cez den okolo 9tej a poobede okolo 14tej, no asi pred mesiacom zacala strajkovat poobede tak som ju doobeda nehala hore do 11:30 a spala do tej 13-14:30...lenzeeee, sa mi budila s revom a nevyspata a bola umrncana az do vecera.
Teraz jak sa menil cas, tak zalahla 20:00-7:00 cca a sla spat na obed o tej 11.30-12:00 do 13:30-14:30, ale zdala sa mi vyspata, vsecko O.K. idylka.
No asik tyzden mi znova vstava o 6tej po starom a o 10tej sa pyta spat, ak ju dam, tak poobede zaspava az o 16tej a samozrejme je potom problem zaspat vecer a sory aby mi kuvikala do 22tej tak to teda nie...
Tak troska som vas zatazila s tymi casmi ale proste neviem...ako vam spia taketo decka?ked dva spanky su moc a jeden vela...nehat to malu, dat ju spat dva krat kedy chce a kolko chce s tym ze vecer budeme buntosit alebo ju naucit ze bude spat uz len raz a hotovo-a zvykne si....len zas ako mam ja vydrzat pohlad na svoje unavene, umrncane dietko?
Idu jej aj zuby, neviem ci je to tym sposobene...proste nevieeeeeeeeeeeeem. unavena som z toho ako kon🙂

dudulka888
20. apr 2014

Moja mala ma len 9 mesiacov ale od narodenia mi spava velmi malo,crz den tak 3x po pol hodine a clovek by cakal,ze ked cez den tak malo spi tak v noci potiahne ale vobec,je hore aj 4-5x a tiez som z toho zufala.musime vydrzat....adi som ti neporadila kedze sme este mensi ale adpon vies,ze nie si sama 😀

reklamka
20. apr 2014

@sosanna88 - moji su tak isto stari a tiez jeden spanok malo, dva vela...🙂 asi uz len vydrzat chvilu a bude to ok s jednym spankom. tiez som z toho miestami na nervy. no radsej ich davam viac spat ako menej. takze vacsinou tie dva spanky a o osmej do postielok, rano vstavaju vacsinou nieco po siestej.

sosanna88
autor
20. apr 2014

@reklamka ved pohodicka, pre mna za mna nech spi aj 3x za den ak chce...no ak si pospi doobeda, tak poobede vymysla, uspim ju doslova nasilu lebo je zla a ked ide len na obed aj tak je zla lebo jej to nestacilo🙂)
to je to, ze mala sa odmalicka nevie vypnut, musim ju uspavat, nehrozi ze sme trebars vonku a ma dost tak lahne do kocara...neee neee...niekedy som uz taka zufala z vecneho riesenia spanku a uspavania. doslova neznasam ked sa okolo mna prejde mamicka s kociarom a v nom posediacky spi dieta...a to moje sa hadze o operadlo div ze ho nezlomi a vresti 🙂

reklamka
20. apr 2014

@sosanna88 u nas to iste. 🙂 zaspia poobede neskoro a potom vecer sa im velmi spat nechce.

bosoriak
20. apr 2014

@sosanna88 Skus jeden spanok a dat ju vecer skor spat. Pokojne aj o 17:00. Nam to velmi pomohlo, pri oboch babach. Bala som sa, ze budu vstavat v noci, ale nic takeho sa nestalo, prespali celu noc az do svojho obvykleho vstavacieho casu. Bola tu o tom aj tema, a strasne vela mamin si to pochvalovalo to skore uspavanie.
Aj detom to pomoze nastavit si rezim jedneho spanku a aj ty budes mat trochu viac casu na ine veci, nez je dieta, je to velmi oslobodzujuce.

Moje dve dcery chodievaju spat o 18:30 - 19:00 (v zime od 17:30 - 18:00) a rano vstavaju normalne o siestej. Takze ziadne nocne vykyvy sa nedeju a nediali.

Vela zdaru.

jamabe
20. apr 2014

@sosanna88 To je len take prechodne obdobie, kym prejde z 2 spankov na 1... To sa ustali neboj, tiez sme to zazili..vyber si nejaku hodinu trebars 11.30 kedy ju budes davat spat a skus nepolavit a nechaj ju spat len raz. Postupne to posuvaj, uvidis ktory cas bude nakoniec idealny 🙂

andisko
20. apr 2014

@sosanna88 Moj ma tiez 15 mesiacov a spavame 1x denne, a casovo podla toho aku vidim, ze ma naladu. Niekedy je uz o 10 unaveny (to uz sa holt neda nic robit a musi vydrzat do vecera s jednym spankom), niekedy do 15 vydrzi nespat (a potom ho vecer ulozit je trochu vyzva 🙂) ... ale zvacsa ho davam spavat okolo 12:30. vecer chodi spavat okolo 20 cca a vstava okolo 7 cca. Drzim palce 🙂

sosanna88
autor
22. apr 2014

@bosoriak tak to si neviem predstavit o 17tej ju davat spat...ako ona by spala do rana, to viem, bolo obdobie ked chodila spat o 18tej a spala normalne do rana...ale uz je väcsia, mame aktivity, aj ja potrebujem vypadnut z domu, pre mna je relax to a nie ze supnem dieta o 17tej do postele-uz by som len rochnila pred tv.
to teraz nemyslim v zlom...
mne prave vyhovuje aby spala raz na obed a vydrzala do vecera na tu 20tu spinkat...
ale mam pocit, ze este jej to nestaci. to jak pisem...dva spanky vela, jeden malo....tak som chcela vediet ako to riesili ine mamky. ako ked je manzel doma,tak ten ju von zobere a tak,vselikade,vtedy vydrzi a ide az na obed a poobede zase von,zase vydrzi a tak...no ja ked som sama, musim aj doma poriadit a potom o 10tej je urucana, ja ju dam spat a poobede zase nervacim ked ju neviem uspat....o 16tej je samozrejme zla ako cert, ak ju uspim o 16tej je schopna spat aj do 18tej a potom vecer ruka hore do 22tej...neviem ktora moznost je lepsie, momentalne je to take na prd hocijako🙂) tak hadam sa to skoro upravi. prechod z 3na dva bol u nas tiez otrasny ale tento je este horsi a najmä trva uz dlho.
ale vdaka za radu🙂

ariesi
22. apr 2014

@sosanna88 ani je to nepoznam, co je to, ze dieta odpadne od unavy. maly ma 14 mesiacov, tiez sme riesili to iste, ze jeden malo, druhy vela, ale nastastie po mesiaci sa nastavil tak, ze jeden dlhsi, ale to musi pri nom niekto byt- inak, tak je to od narodenia. a vecer uspavanie iba na prsniku a v noci sa kojime radsej nepocitam kolkokrat. chodim do prace a padam na hubu od unavy.

sosanna88
autor
22. apr 2014

@ariesi 🙂tak to teda klobuk dole. my uz mame noci dobre,klop klop klop. odkedy mala chodi (13me.) spi v noci prakticky bez pohnutia...no ale teda neviem si predstavit chodit do roboty, uz teraz mam z toho depresiu. asi spravime braceka🙂))-manzel ma taku traumu zo spania malej co sme si uzili, ze povedal, ze ak spomeniem druhe dieta tak sa rozvedie. hihi