Spánok 15 mesačného dieťaťa

majus28
1. okt 2014

ahojte mamicky.. odhodlala som sa zalozit tuto diskusiu tu, pretoze mam pocit, ze v mojom okoli su len deti, ktore so spankom ziadne problemy nemaju 🙂 teda mozno ich nemame ani my, len z toho robim "vedu" a mala by som len viac pocuvat potreby svojho synceka ako rady okolia 🙂
Moj maly mal od malicka fazy, kedy spal ukazkovo, ako z tabulky a potom zas obdobia kedy nevedel zaspat, bol to velky boj, nosenie na rukach, plac, jeho a potom uz aj moj.. a mozno len preto, ze som sa snazila ukladat ho spat vtedy ako "sa to ma" pretoze inac sa pekne hral a fakt vyrevoval len pri mojich pokusoch uspat ho.. casom som pochopila, ze stale v tych horsich obdobiach on uz vlastne prechadzal z 3 na 2 spanky, to iste vystrajanie nastalo pri prechode z 2 na 1 spanok (este pred 1 rokom, preto mi prislo divne, ze tak skoro, lebo ostatne deti spia aspon do 1,5 roka dvakrat).. posledne tyzdne sa maly v noci zacal budit a nie a nie byt dalej v postielke, tak sme ho zacali bravat k nam do postele, kde si vyspava do osmej do rana.. cez obed sa mu uz nechce ist spat.. chcel by mozno az o nejakej druhej tretej hodine, co mi pride neskoro na to, aby mi zaspal vecer do osmej ako sme boli zvyknuti.. tak ho trapim aby zaspal skor :( aby potom neponocoval.. pripada mi to, akoby uz nechcel ani ten jeden spanok, no je velmi maly na to, aby mal vydrzat cely den byt hore.. podotykam o necele 3 tyzdne mam termin porodu jeho sestricky, tak nie som ozaj v stave nosit ho na rukach aby som ho uspala a myslim, ze po porode tiez nebudem na toto mat cas.. len mi niekto povedzte, ze nie som sama, komu dieta nechce cez den spat 🙂

majus28
autor
1. okt 2014

inac.. moj muz by to vyriesil.. necitaj nic, neries to, nech spi kedy chce on.. a vecer nech odpadne kedy chce 🙂 mam chut to takto urobit..

siska53
1. okt 2014

@majus28 ja som dzti nechala spat vtedy,kedy to potrebovali oni.
Maly nebol velky spachtos,uz po 9.m.,maval dakedy len poobedny spanok alebo ak doobedny,tak kratucky. A od cca 17.m.(akurat som zistila,ze som tehu),obcas uz poobedny spanok vynechaval a ted auspat ho poobede bol boj. Kedze som bola tehu,tak som to vzdala,nechcela som potratit.
A po 3.roku spi ppobede tak raz do mesiaca.
Dcerka je iny spachtos,spavala bud 4 20minutovky alebo aj 2,5-4hodiny v tom case - cize vlastne mala akoby jeden spanok a to uz utlych babatkovskych cias.. Aj teraz,ked ma 2,5roka malokedy poobedny spanok vynecha.

A nejak prirodzene nam to u oboch deti vychadzalo,ze ich cas na spanie byva medzi 20:30-21. Obcas zaspia skor,obcas neskor. A ked mozu,tak si spia aj do 7:30-8. Syn sa sice zacal uz davnejsie budievat skor,ale dakedy este na gauci potiahne aspon do 7.
Ja som im do toho velmi nezasahovala,jedine to,ze maly,ked mal obdobie,ze zaspat az o 22:30-23,tak to som mu stopla a dcerku zvyknem budievat do tej 15:15,aby vecer nebuntosila. Ak vsak zaspi az o 14:00,tak to ju zvyknem nechat obcas aj do 16. Ale s tym vedomim,ze do postele ju dam az o tej 21 a do 20minut spi.

Inak --moja tetka mala problem s nasou sesterkou. O 6 hore,popoludnajsi spanok nehrozil a vraj o 23 si zalievala kavu,lebo sesterka cula,zaspavzla az o 1. Teraz je dospela,stale ma vrtulu v zadku,musi daco robit,kipec energie,velmi inteligentna a nadana mlada slecna. Asi to ma po svokej tetke,tej staci spat 4hodiny.

Ja som si tabulky o spani precitala,popytala sa pediny,ako to je,ta mi to vysvetlila. Takze som sa upokojila a nechala to na deti akurat s jemnou korekciu,ziadne tvrde zasahy. Zatial sa im treba trosku prisposobit.
Tazsie to je,ked su dve malicke deti,ale zvladli sme to. Ja mam trosku vacsi rozdiel -2roky a 3tyzdne medzi detmi.