Spánok 14 mesačnej dcérky

simona92101
16. jún 2020

Ahojte,skusene maminy,vedeli by ste poradit ohladom zmeny rezimu denneho spanku dietata?
Dcerka posledny tyzden zacala spavat cca hodinu za cely den,pritom program ma bohaty,cize nenudi sa..rozpisem sa.
Rano vstava o cca 6:00,chvilku sa hra,ja si zatial vypijem rychlu kavu,opatrim zverinec.potom sa naranajkujeme.manzel odide okolo 8:00 do prace,ak mam navarene hrame sa chvilu doma,a okolo 9tej ideme von.beriem vzdy von loptu,odrazadlo hodim do kocika.ideme do obchodu,vonku v parku ju vypustim,bud beha s detmi alebo spolu sa hrame.spapa okolo 10tej vonku olovrant,cestou domov sa zastavime na ihrisku,beha,hra sa s detmi.pred 11tou ideme domov.okolo 11tej ma obed-polievku,a o 12tej ide spat,vypije mlieko v kociku a ihned zaspi.zvykla spavat tak cca do 14:30, posledny tyzden uz ledva hodinu,a do vecera nic 😕 cely cas si zmoli ocka,pisti.okolo 15tej spapa olovrant a ideme von,opat ihrisko atd..o 17tej ju chyti kriza,pisti ale nezaspi 😕 do 18tej sme vonku,potom ma veceru,pohra sa s tatinom,kupat sa chodi o 19tej,vypije mlieko este a o 19:30 je k.o v postielke.
Neviem co sa zmenilo,ci mam inak nastavit rezim,ale 2 spanky jej nevychadzaju uz 🤷‍♀️zacala sa po hodine obedneho spanku budit s placom,uspat ju je uz nemozne.skusila som dat skor spat aj neskor,scenar rovnaky...
Dakujem za rady

























.

mimimiruska
16. jún 2020

Moje dcerka spavala 3krat denne a z niceho nic ma energie na rozdavani som uz zufala lebo rano stava cca tie okolo 6 a spat ide az po obede a to tiez musim nutit zaspi fajn pak pol hodka hodka a je hore a taha a nechce spat trebas placnu od 13:00 do 21:00 cca..... a stim ma tiez problem a program ma tiez bohaty cely den zahrada prochazka proste unavit dite ale ja padam na hubu a dite nic :D takze rada z ni nedavejte spat len jednou denne ono se nic nestane ... jestli vam spi v noci krasne tak se nic nedeje..... ja mam problem ze mala.mi nespi jak pres den tak aj noc.... takze zavidim ze vase spinka 🙂

mimimiruska
16. jún 2020

Teraz ma dcerka rok a 7 mesicu

simona92101
autor
16. jún 2020

@mimimiruska ale ona by aj spala,ale budi sa stale 😕 v noci od cca 2hej je kazdu hodinu hore

mimimiruska
16. jún 2020

@simona92101 to vam nikdo s timto nepomoze ja skusala doktorku skouseli sme, prirodni leky kapicky na spani ... a naozaj nepomaha nic .... ona je tak unavena ale spat nejde .... takze mozno mate ten isty problem... s malickou mam problem se spaním od narozeni.... stavam v noci ze rano uz necitim chrbat kolkokrat vstane ... obcas premyslim kde je chyba ze nemuze byt taka hladna ci taka smädna aby tolkokrat stavala ale bohuzial ... v hlouby duse som dufala ze ked ji bude rok nebo bude starsi ze se uklidni a bude lip spat ale nie ... ma o vela viac energie nez je zdrave... ale pani doktorka jediny co poradi vela unavovat a nedavat ji spat... nam tk bolo poradene... spim tak cca 2h denne ... proste nechavat tak.dlho dokud sama nepadne a neusne...

simona92101
autor
16. jún 2020

@mimimiruska tak za takuto radu by som doktorku vyplieskala!co to je za radu aby dieta odpadavalo od unavy a nedavat spat? Rocne dieta musi mat pevny rezim a chodit spat v urcitych hodinach,nie ze ja budem striehnut kedy odpadne hocikde a hocikedy od unavy 🤔

mimimiruska
16. jún 2020

@simona92101 tiez som sa čudovala ale co uz ... ja uz nasi malou neprevychovam lebo ta ked ma jit spat v urcitou hodinu ma hystericky plac klidne pol hodiny dokud nejdu a nevezmu ji s postylky.... takze ja to nechala na maly az se ji bude chtit spat tak proste pojde ... chodi spat jednou denne a pak az vecer uz som si zvykla ze asi bude akcne ditko :D