Spánok 13 mesačného dieťaťa

alzbetka1993
2. máj 2016

Žienky rada by som vedela, kedy a ako spia cez den vaše 13 mesacne detičky...či maaju jeden spánok naobed, alebo ešte dve...A kolko tak vydržia byť hore...Ďakujem 🙂

lenkacalikova
2. máj 2016

Ahoj ☺ nas drobec vstava najnovsie rano okolo pol deviatej.cez den spi iba raz, a to tak 2-3hodinky,povacsine medzi jednou a stvrtou...potom sme do vecera hore...zaspinka mi tak okolo deviatej vecer ☺

alzbetka1993
autor
2. máj 2016

@lenkacalikova hej aj moja tak niejak...len teraz mi vstava aj kolo 7 ráno a mne pride neskoro ju dat spinkat až kolo pol 1...tak niekedy ju dam skor spinkat pospi mi tak 2 hodky, ale potom ešte chce ist spinkat kolo 5 večer, čo mne pride už na figu lebo potom večer mi nechce ist spat v taku hodinu aku by mala...

laura1804
2. máj 2016

Aj my mame 13 mesiacov, zvycajne spume doobeda okolo pol jedenastej tak hodunku najviac a poobede okolo tretej, zvycajnie uz nie celu hodiny, ale za posledny tyzden sa nam uz 3x stali, ze rano nespala do siedmej, ako zvycajne, ale az do pol deviatej a tym padom sme dali len jeden spanok okolo dvanastej na obed...neviem, ci je to nahoda, alebo prechadzame na jeden spanok.

laura1804
2. máj 2016

Sorry za preklepy, neviem pisat na mobile...

lenkacalikova
2. máj 2016

@alzbetka1993 presne ako hovoris. Aj my sme mali take obdobie...ked vstal skoro,isiel na denny spanok skoro a potom do vecera bolo daleko a bol nervozny sam zo seba..na druhy spanok nechcel ani za svet..ale casom sa to nejako samo upravilo 😉 dufam,ze to vydrzi...

alzbetka1993
autor
2. máj 2016

@lenkacalikova neviem či to je s toho že jej idu zuby..niekedy tiež mi vstane o 8 ráno, a teraz skoro, dakedy o 6, dneska tiež nebolo ani 7 a splačom vstala a už ne a ne zaspat....Neviem asi treba pozerať kedy dieta rano vstane a podla toho sa asi zariadiť...

siska53
2. máj 2016

@alzbetka1993 v tom veku uz prechadzali na 1 denny spanok.
s tym,ee syn spaval poobede zvacsa len 1 hodinu.
Dcera bola schopna spat poobede 2-3,5hodiny.
Ich cas na vecerne spanie bol okolo 21 hodiny,rano sa budili ako kedy 6:30- 8 ako kedy..

misicka27
2. máj 2016

Nas drobec ma 14 mesiacov, rano vstava o pol siedmej, potom spinka okolo 11:00 na dve hodinky a vecer ide spat o 19:00 a spi az do rana (o desiatej mu este davam mliecko )

edn
3. máj 2016

my tak isto ako misicka27, akurat, ze sa este stale v noci budime..

timea7
3. máj 2016

tak ja neviem, ja tu roky vypisujem, že som mala doma dieťa, ktoré super spalo, no spalo od štyroch týždňov celú noc, ale po roku už len raz denne, asi hodinu, maximálne hodinu aj pol. Večer zaspával asi o pol deviatej, ale ráno pred šiestou bol hore, niekedy aj skôr,najmä cez víkend 😎 😎 😎 😎 , keď to tu tak čítam, až takého spáča som nemala.

lorela
3. máj 2016

Tak to ani ja som spáča nemala, keď to tu tak čítam 🙂.
Prvá celá prespaná noc niekedy okolo 7 mesiaca, potom dlho nič, znova možno až o 2 - 3 týždne. Až po viac ako roku sa to začalo nejako črtať k viac prespaným nociam.
Ale cez deň spánok 2x skoro až do 2 rokov, do 3 rokov 1 denne, do 5. rokov ešte každodenný spánok v škôlke 🙂.

lenkacalikova
3. máj 2016

@timea7 radsej kratky denny spanok a prespanu celu noc ako byt s 13mesacnym drobcom kazdu noc hore aj 10krat (ako my) 🙈👌 ja si myslim,ze si mala ukazkoveho spaca,minimalne nocneho 😉

timea7
3. máj 2016

@lenkacalikova mala,nerobila som mu cumeľ, ani som ho nekojila celé noci. Ak sa dieťa napapá okolo deviatej večer, o desiatej nemôže byť hladné. ak mu dám okolo polnoci, nemôže byť hladné o pol druhej....ja som po pôrode kojila podľa jeho potrieb a mala som presne ten problém, ktorý spomínala autorka témy - prejedenie, grcanie, žiaden reflux, ten by nezmizol sám od seba, keď som sa rozhodla, že mu skôr ako o dve aj pol hodiny nedám. Pár dní som ho zabávala, hojdala, aj na rukách nosila, ale jesť dostal skutočne až po tejto dobe. Odvtedy som nevedela, že mám dieťa, lebo mu stačilo vytráviť. On bol možno prejedený, ja som mu ponúka prsník, tak si ešte pridal a bolo zle. je mi fuk, čo si kto o tom myslí, ja som odvtedy mala pokojné bábätko, ktoré nepotrebovalo kojenie viac krát za noc, aleiba raz, okolo druhej a spalo do rána. Od mesiaca sa nebudil ani na to jedno.

misicka27
3. máj 2016

@edn Aj nas sa obcas v noci zobudi, ale to len tak pomrnci dam mu napit a hned spi dalej, niekedy zas prespi bez toho, ale to je este v poriadku aj dospely sa v noci budia napr. Na toaletu a potom spia dalej..

misaatko
3. máj 2016

Moj maly spava od 11m iba jeden spanok. Sama som mu to tak musela nadstavit, spaval od 11-12 a potom este pol hodinu okolo 5 budil sa s hroznym placom a vecer nechcel zaspat a buntosil aj do pol jedenastej. Tak som ho zacala davat az okolo 13 spinka tak 2-3,5 h. Vecer sa pyta po pocasi, zboznuje tie rosnicky :D a vstava okolo pol 7.Noc prespi celu uz od 6m. Teraz mame super rezim. Dufam ze to co najdlhsie vydrzi 🙂

alzbetka1993
autor
4. máj 2016

@timea7 🙂 ja som nespominala niečo v tom zmysle že mam problem so spankom mojej decry.. nema ani reflux, ani bolesti bruška, nic, noc mi prespi celu . Ani nemurkne 🙂 Len ma zaujimalo, že ako spia deti v tom veku, či maju už len jeden spanok, alebo dve 🙂

timea7
4. máj 2016

@alzbetka1993 ja som ťa ale v predošlom príspevku neoznačila, patril niekomu inému, na tvoju otázku som odpovedala včera o 14,12, že mal iba jeden spánok, aj kedy asi zaspával a kedy vstáva, asi si to prehliadla, že to patrilo @lenkacalikova

alzbetka1993
autor
4. máj 2016

@timea7 jaaj jasnačka uz to vidím 🙂

anika
4. máj 2016

Jeden spánok cez deň, spí zvyčajne celú noc

zuska2001
4. máj 2016

malý 13,5 to má takto

6.30 - 12.30 bdenie
12.30- 14.30 spánok vonku v kočíku
14.30. - 20.00 bdenie
vydrží tak max 6 hodín, ak to prešvihneme - najmä večer, premáha unavu, vyslovené vreští v postielke a kým si s ním nelahnem spať, bude revať a revať.

edn
5. máj 2016

@misicka27 nooo.. len nasa sa budi aj 10 krat za noc.. vacsinou jej staci dat dudel a otocit na brucho, ale nie je to bohvieco ked musim vstavat z postele a robit to niekedy aj kazdu hodinu-dve 🙂 a niekedy je v noci hore aj dve-tri hodiny, ale nastastie uz som ju naucila, ze je proste v postielke a potom nejako zaspi 🙂

misicka27
5. máj 2016

@edn fuuha tak to mate tazke dost...pevne nervy a snad Vam z toho rychlo vyrastie ;)

edn
5. máj 2016

@misicka27 dakujem pekne 🙂 uz som si aj celkom zvykla..prva tak spavala do roka a pol a ked sa narodila druha, tak zacala spavat 🙂 takze uz to takto mam vyse tri roky :D