Spánok 10 mesačného dieťaťa

didus2
4. okt 2015

Ahojte. Zaujima ma kolkokrat denne a ako dlho spinkaju vasi 10 mesacni drobci, pripadne aj aky mate spanok v noci. Chapem, ze kazde dieta je ine, ale tak aspon pre predstavu. Nas maly sa uz asi snazi preorientovat z 2 spinkani cez den len na 1, ale zda sa mi to skoro... len teraz mal 10 mesiacov. Zda sa mi, ze 2 spania su mu uz vela a 1 malo. Dakujem

siska53
4. okt 2015

@didus2 maly nejaky spachtos nebol v noci sa obcas vynimocne zobudil(ale po presune ku mne hned zaspinkal). V noci spal dobre. Cez den spal vynimocne 2x,zvacsa len 1x,aj to tak ak dve hodiny,jasala som.
Dcerka zas bola typ bud 2-3 20 ci 30minutove spanky,alebo jeden 2-3,5hodinovy.
V noci sa zvacsa raz zobudila,ale tiez sup na prsnik a asi hned zaspala,lebo aj ja som.. Viac sa budila len ak bol soplik,alebo neskor pri zubkoch.

Takze podla mna je to normalne kazdy mame inu potrebu spanku vratane deticiek.

seahorse27
4. okt 2015

Moj maly ma 11 mesiacov a tiez od 10. mesiaca spáva cez den rôzne - jeden den 2x, potom 2 dni za sebou len raz...prispôsobujem sa tomu, ako je unavený. Od roka už druhý spánok definitívne zruším. Noci bývajú všelijaké - budí sa 1-2x na mlieko a raz kvôli presunu z postieľky ku nám do postele 😅

zabina27
4. okt 2015

nas maly v tom veku uz spaval len raz denne, vynimocne, ak bol chory alebo mal zlu noc, tak 2x, ale to mozno 2 - 3x dokopy, mne sa tiez zdalo, ze prilis skoro presiel na jeden spanok, ale zase noci prespal, tak mi to aj vyhovovalo 🙂

tjaden
4. okt 2015

@didus2 ahoj, no to máš dobre, že ti spí 2x cez deň, malá mala asi v tom čase obdobie, že spala len raz za deň nejakú hodinku, potom sa to zlepšilo, doteraz prespí tak od 2-4hod poobede, spí celú noc asi od 8mes 11-12hod nikdy nie menej

manee
4. okt 2015

No tak ako citam, tak moj chlapcek spi zjavne total mimo. Len mesiac spava dvakrat do dna, inak tri razy. V noci pyta mliecko min. 4x a vacsinu noci je pri mne. Su noci, kedy v podstate spi na prsniku stale. Och. Aj tak ho lubim

renab
4. okt 2015

Je to individuálne, môj najmladší v tomto veku nespal cez deň vôbec a v noci bol každú hodinu hore - takže totálny nespavec.

kuriatkomm
4. okt 2015

Dcérka taktiež od 10 mesiacov spí len raz denne 🙂 vstávame priblizne o siedmej,o 12 zaspinká,spí takndo druhej a potom ide spinkať o ôsmej 🙂 mne ten jeden spánok počas dňa úplne vyhovuje. Keď spunkala aj poobede,tak spala napr od 5 do 6 a večer bola hore aj do 11 :-/ teraz je už. O osmej unavená 🙂

stastnazena2
5. okt 2015
Používateľ stastnazena2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od stastnazena2.

ja by som davala este 2x, je to male dietatko este a potrebuje spanok ..

didus2
autor
6. okt 2015

Dakujem vsetkym za info. Ja by som bola radsej keby spal este 2x za den, kedze nocny spanok je o nicom. Stale sa budi a prehadzuje, ale tak uvidime... 🙂

zabina27
6. okt 2015

@didus2 ale mozno keby spaval len raz za den, tak by sa zlepsil aj nocny spanok, bol by viac unaveny. za vyskusanie nic nedas, ked bude mrzuty s jednym spanim a noci sa nezmenia, tak sa rychlo vratite k dvom spankom 😉