Spánkové poradenstvo na mieru - Lepší spánok bábätiek

viki128
25. nov 2020

Prosím o názor len mamičky ktoré si týmto konkrétnym spánkovým poradenstvom prešli 🙂
Už mesiac som nespala viac ako polhodinu vkuse.. Mame 4 mesiace a spánok je posledný mesiac hrozný - riešime spánkovú regresiu.. Pred tým bábätko spávalo pekne. Nezlepšuje sa to vôbec, len sa to zhoršuje.. Nad týmto spánkovým poradenstvom uvažujem už nejaký čas, a včerajšia noc ma presvedčila že asi ideme do toho. Nespal totiž vkuse viac ako 20 minút celú noc. Nie je to zdravé ani pre bábätko ani pre mňa.. Rozmýšľam že kúpim 2 týždňové poradenstvo, vzhľadom na to že mesačné do Vianoc nestíhame, a tak by sme museli začať až v novom roku. Aké máte teda skúsenosti s poradenstvom od Lepší spánok bábätiek? Oplatí sa? Pomôžu nám? Recenzie na stránke majú dobré, ale jasne že tam si zlé nedajú, tak len chcem vedieť či vám to pomohlo 🙂 Ďakujem

anjelicek26
25. nov 2020

Neviem, ci ti nejake poradentsvo pomoze viac, ako ked sa poradis s nejakou kamoskou. Ja by som skusila biely sum, dat spat na brusko a zapnut na youtube ci na uspavac.cz fen a nechat dieta zaspavat same... umrnci sa a nauci sa zaspat, na zaciatok hladkaj chrbatik, hlavicku, nech je kludne, alebo klopkaj po zadocku, po plienke. Nenosit, nekocikovat, nevozit v aute, ked mas podozrenie na reflux - proste napolohuj postielku trolinka sikmejsie tym klinom. Ked uspavas - tak bez telky, mobilu, hudby, svetla...proste potme, potichu, spolu, aj ked je to nuda najvacsia.

viki128
autor
25. nov 2020

@anjelicek26 toto všetko sme už skúsili, kočík ani nosič nemá rád aj tak.. Viem ze už sme skúsili všetko a je to všetko len horšie.. A vyvtieskať ho nenechám

anjelicek26
25. nov 2020

@viki128 vyvrieskat rozhodne nie. U synovca pomohlo len spanie na brusku, prisla som pozriet sestru, pretocila male vrestadlo na brucho a bolo 😂 Mne je jasne, ze to nie je vzdy take jednoduche. Dufam, ze sa s muzom aspon cez vikend prestriedate a necha ta trochu dospat.

viki128
autor
25. nov 2020

@anjelicek26 no ja už som zúfalá.. Od kedy sa narodil som nemala problém vstávať aj každú hodinu a pol na papanie.. Teraz ale toto je extrém, nebudi sa na hlad ani na nič, len sa zobudí a nevie spať a ak aj zaspí tak väčšinou na 10 až 15 minút, a tamto ideme celú noc.. Niekdy dá pol hodinu.. Ach ako si pamätám ako som sa chvastala pred tým že môj 2 mesačný syn sa budí už len raz za noc, 😭 to mam za to

anjelicek26
25. nov 2020

@viki128 urcite ma lahky spanok a preberie sa a ruka hore a nevie sa zas ulozit :( Skus ho zavinut do zavinovacky, ak ti to este dovoli... fakt treba skusat, univerzalny recept nie je, nevyspatost je na psychiku hrozna.

viki128
autor
25. nov 2020

@anjelicek26 on je zviazaný v ulitke každú noc.. Vravím už sme skúšali všetko, ináč by som nechcela dat do 200e za toto

i_j_k
25. nov 2020

Ak by si chcela spankove poradenstvo robi urcite citlivejsie (a z mohjo pohladu lepšie) Lenka Medvecova na prosimspinkej.cz
Drzim palce a prajem vela trpezlivosti a síl! 💪🌷

sobi20
25. nov 2020

@viki128 zdravim vas,momentalne prezivame podobnu situaciu,nebudi sa teda kazdych 20 min,resp som to prestala vnimat,odkedy som ho presunula z postielky ku nam do postele,prip skuste tak😉

juliet86
25. nov 2020

@viki128 ja by som tiez sla cez prosimspinkej.cz resp. lenku medvecovu. citala som plan z le0si spanok a nebola som.s nim stotoznena.. ako to mate s kojenim a dudlikom? velmi ti drzim palce dufam ze ti ma kto pomoct. zvazila by som aj poradit sa s pediatrickou. a uprimne... ako vies ze ho noeco neboli??? ze nema zdravotny problem?? keby som bola v tvojej situacii fuknem jednu noc cipok a budem sledovat ci pomohlo. zo srdca ti drzim palce.

zuba1987
25. nov 2020

@viki128 ahoj, lepsi spanok babatiek realizuju vyplakavacie metody, uz v dotazniku sa ta pytaju kolko placu zvladnes, vlastne ho "kontrolovane" nechas revat par noci, tyzden, kym pochopi ze mama mu nepomoze, ze je na tomto svete par mesiacov a uz je sam na svoje trapenie, revat viac nebude, naco aj ale stres bude prezivat obrovsky aj nadalej.... ako mne osobne je do placu z tychto technik...

ziadna "regresia" neexistuje tieto nazvy vymyslel jeden samozvany psycholog (meno si nespomeniem) v 50tych rokoch v USA, sam neskor priznal, ze mal krutu matku a dozil v psych.ustave

skus prosimspinkej.cz.. ti pomozu aj bez placu

nerv.sustava tvojho babatka preziva obrovsky boom vnemov, podnetov a nejak sa s tym musi vyrovnat... viem obcas je to tazke
drzim palce

diaalex
25. nov 2020

@viki128 známa skúšala, zaplatili, návod dostali a vôbec, ale vôbec im to nepomohlo... vymenili kolísku na postieľku, spali spolu, nechali vrestat... proste nič, len oknom vyhodené peniaze

viki128
autor
25. nov 2020

No vravím, my sme už skúšali všetko.. Okrem nechať vyplakať ale to ani náhodou.. Býva zabalený na noc v ulitke, aj som ho už x krát mala so sebou v posteli ale nerobí to rozdiel.. On ani nieje veľmi mojkacie bábätko 😅 cumlík krpec nemá rád, skúšali sme mu dávať od malička keď bolo zle ale nechce ho. A je ma UM takže na prse zaspávať sa nedá.. Bože tak skvele spával kým neprišlo toto, a teraz celé zle.. Je to zle aj pre mňa ale hlavne pre neho, ved tie maximálne 20 minútové spanky čo dáva to nemôže takému bábätku stačiť :(

anastazia93
25. nov 2020

Ja som to síce neskusala, (kúpila som si len prednášku, nám v našom rozpolozeni pomohlo aj to, že som pochopila čo asi robím zle a skúsila som to pomaly postupne meniť) ale kamoska mala brutálny problém s malym,oni bole hore v podstate cele noci niekoľko mesiacov a veľmi im pomohla.
Ono to nie je metóda vyplakania, to nie je pravda. Ale samozrejme že babatko trochu place keď zmenis niečo čo ma zaužívané. Aj my dáme najavo nespokojnost, tak aj ono. Ale rodič je pri babatku takže je to stále mierna metóda. Kamarátka je psychologicka, keby to bola metóda vyplakania nešla by do toho ani za nič.

viki128
autor
25. nov 2020

@i_j_k
@juliet86
@zuba1987
ako vlastne funguje to prosimspinkej.cz? hľadala som to a neviem niekde s tým nájsť nejaké spánkové poradenstvo. len rôzne knižky a prednášky.. mysleli ste to? viete niečo odporučiť?

liliana212
25. nov 2020

@viki128 prosím spinkaj vám pomôže pochopiť ohľadom spánku a mozgu dieťaťa. Deti majú nedovyvijany mozog, reaguje aj na najmenšie zmeny a podnety aj zmenami spánku. Môže mať aj prehodeny deň s nocou, ide spln- veeeeľa deti takto reaguje v noci. Naozaj tamto poradenstvo zo psychologického hľadiska neodporúčam, bábätká nie su stroje, plač je komunikačný nástroj- ak ho zrušite, prejaví sa to inak aj neskôr.

i_j_k
25. nov 2020

@viki128 ano, na webe maju aj ponuku spankoveho poradenstva. Ale určite pomoze aj precitat knihy ci aspon preluskat sa prispevkami na FB/Insta a pochopit, ze vsetko chce cas. Dieta citi pri uspavani aj nasu netrpezlivost a vnima vsetko co sa deje doma, casto zly spanok suvisi s vecami, ktore by nam mozno ani nenapadli.

lucilaines
25. nov 2020

Ja mam osobnu skusenost, tiez sme boli zufali, syn sa vkuse budil, skusala som vsetky mozne aj nemozne rady z internetu, odstavit od kojenia, no vsetko a nepomohlo nic. Mal vtedy asi 13 mesiacov. Moje pocity z toho su velmi zmiesane. Urcite to nie je o vyplakani, to ani nahodou. Praveze je to robene velmi citlivo si myslim. Ci nam to pomohlo? V konecnom dosledku asi ano, ale absolutne to nefungovalo ako nejaky zazrak. Mali sme tusim nejaky tyzdnovy plan, kym maly zacal spavat celu noc trvalo hadam pol roka. Na jednej strane tie tipy pomohli, pochopila som co asi robime zle aj som dostala navod ako to viac menej riesit a akou cestou sa uberat, cize ako take voditko super. Na druhej strane, ta suma penazi je podla mna absolutne neprimerana tomu, ze dostanes jeden genericky plan, ktory sa asi preposiela kazdej a email raz za den, co si spravila/nespravila zle. V case ked som to potrebovala a nevedela som si poradit, ze co teraz mam robit, ked mi dieta nechce spat podla pokynov, som sa s pani skontaktovat nemohla. Teda tusim je tam aj nejaky taky plan, ze je stale na whatsappe, ale tam bola ta cena uz uplne prehnana. Takze po tom tyzdni sme sa viac menej nikde nepohli, ale dodrziavala som odporucania a rady a pomaly sa to naozaj zlepsovalo a upravovalo aj vdaka nim. Cize za mna, chapem to zufalstvo, ked uz clovek nevie co a da aj tie peniaze. Ale cakala som od toho viac.

11michaela11
18. jan 2021

@viki128 Dobry deň, prosím Vás kúpili ste si to poradenstvo nakoniec? Tiež nad tým práve rozmýšľame. Ďakujem za odpoveď 😊

01patqa
9. máj 2021

Spankovy plan na mieru ani ziadne sluzby zo stranky Lepsispanokbabatiek.sk NEODPORUCAM!! Vyhodene peniaze, cisty biznis nic ine. Nechat plakat dieta hodinu a aj celu noc je podla nich normalne a spravne lebo tak sa nauci zaspavat a spat celu noc bez prebudenia. Nie jeden psycholog sa vyjadril ze je to velmi zle na dalsi vyvoj, dieta nemozte nechat plakat. Dieta ked aj zaspi po hodine placu samo tak nie preto ze si uvedomi ze ho nevezmete a ze ma zaspat samo ale preto lebo je bezmocne ma pocit ze je samo a nikto o neho nema zaujem je to velky zasah do jeho psychiky taketo deti maju problem v zivote budovat vztahy, doverovat su uzavrete. A nam este pani radila sadnite si k postielke a nechajte ho tak hodinu nech place on zaspi. Po 20 min ako som na neho mala pozerat ako place som to vzdala lebo som sa na neho nemohla pozerat a vzala som ho na ruky. Zaplatili sme dvojtyzdnovy plan na mieru ani sme ho nedokoncili a nemenovana pani z lepsi spanok babatiek sa mi od vtedy ani neozvala. Tak si vytvorte nazor.

bulletproof
24. máj 2021

Nejde o nič iné len o vyplakanie bábätka vtedy, keď vás najviac potrebuje. Bábätko časom od únavy aj zaspí a prestane plakať lebo zistí, že je samé a na jeho volanie nikto nereaguje ale hromadí sa v ňom stres a tie pocity si so sebou nesie kľudne až do dospelosti. Odporúčam knihu S láskou o dětském spánku, na instagrame ako Prosím spinkej 🙏❤️

bulletproof
3. jún 2021
kristinapk
29. nov 2021

Lepsispanokbabatiek neodporucam. Mozu s nim byt spokojne len mamicky, ktoré o spanku babatiek vôbec nic nevedia A nechcú/nevedia si nic zistit v knihách či na internete A cca 150 eur sa im nezda vela A nevadi im pozerat ako ich dieta place bez toho aby reagovali. Individualny plan som si zakúpila pred 2 rokmi. Ide o genericky plan, ktorý sa konkrétneho dieťaťa týka len v malom zlomku. Zo strany poradkyne som citila tlak aby 10 mesacne dieta prespalo celu noc, spalo aj zaspávalo same. Jej rady som neustále zjemnovala, až som podľa nich prakticky nepostupovala, inak by babo velmi vela plakalo. Keď som ju po 2 rokoch kontaktovala, že som si všimla že na ig uvádza že ponuka jemne poradenstvo, či zmenila pristup a metody, napisala že sa neustále vzdeláva a využíva rozne prístupy, pricom komtrolovane vyplakanie už nepouziva. Teda sama prisla na to, že jej rady neboli najlepsie. Je pekne, že sa neustále vzdelava, ale kto vrati peniaze a vymaze vyplakavanie babatiek a traumy mam? Ako právnicke je pre mna nepochopiteľne že moze davat zle rady bez akejkoľvek zodpovednosti a mat take mnozstvo nespokojnych klientov a dalej fungovat. Zdá sa mi, že by to nebolo mozne ak by jej klientmi neboli nevyspane zúfalé mamicky.

tinus057
15. dec 2021

@kristinapk Som maminkou 3 detí, poradenstvo som využila pri dvoch deťoch, lebo pri najstaršej dcérke, takáto služba na trhu ešte ani nebola. Je pravda, že tento rok mi Zuzka ponúkla viacej metód na výber, ale za mňa osobne som hodnotila veľmi pozitívne, že sa vzdeláva a posúva a narozdiel od iných poradkýň neposkytuje poradenstvo len na základe jedného kurzu, ako iné poradkyne v našich zemepsiných šírkach (aj to podaktoré s ešte nedokončeným kurzom...). Plač mi bol veľmi pekne vysvetlený ako detská emócia a veľmi zreteľne mi bol vysvetlený rozdiel medzi plačom a vyplakaním dieťatka. Metóda vyplakávania mi nebola ani ponúknutá. Moja skúsenosť bola, že Zuzka bola ochotná, hľadať také riešenia, ktoré vyhovovali mojej požiadavke - dojčenia dieťatka. Netvrdím, že to boli rýchle, ani že všetko fungovali, ale postupne sme sa dostali k môjmu cieľu. Pri prvom dieťatku som mohla byť oveľa viac kontakná maminka, pri 3 deťoch som naozaj potrebovala, aby detičky spávali a ja som mala aj počas dňa na nich všetkých čas, ale aj na domácnosť. Ja nie som síce právnička, ale podľa môjho názoru, to nie je Zuzkina zodpovednosť, že ste nechali Vaše dieťatko plakať, keď ste s tým nesúhlasili. Vy ste predsa matka, ste svojprávna a vy rozhodujte o dieťatku. Ja by som napríklad moje deti vyplakať nenechala, a keby na mňa tlačila a dávala by mi takéto rady, tak by som si pozrela, či má vo VOPkách podmienky na vrátenie peňazí.

kristinapk
15. dec 2021

@tinus057 Ja som dieta vyplakať samozrejme nenechala 🙂 Ako pisem v mojom nazore, nakoniec som podľa rad vpodstate nepostupovala. A ľutujem že som za ne toľko platila. Je vporiadku, že máte iný názor. Poznám kamarátky, ktoré už 6 týždňové bábätko nechajú vyplakať na balkóne s názorom, nech si nezvyká na uspávanie. Každá sme iná a nepochybujem, že so spánkovým poradenstvom je veľa spokojných. Ak sú ale maminky, ktoré dôverovali odborníkovi a spoliehali sa na jeho draho zaplatené rady a uistenie pri kontrolovanom vyplakaní, že je Ok (hoci teraz odborník vie, že nie je) a hoci intuícia im hovorila, že to nie je správne, je mi veľmi ľúto ich aj ich bábätiek a myslím si, že odborník sa nemoze teraz tváriť, že on s tým nič nemá. Sama mám teraz druhé 10 mesačné bábo a druhý nemá ani 3 a vedela som a viem, aké je to byť nevyspaná. Takže si viem predstaviť v akom stave mamičky hľadajúce pomoc sú a ako sa spoliehali na pomoc. A všetky emócie dieťaťa sú samozrejme vporiadku, pri nich je pre mňa ale namieste poskytnúť mu bezpečie a útechu a naučiť ho ich zvládnuť. Moja skúsenosť bola taká, ako som
napísala. Mamičky určite ocenia aj Vašu a urobia si vlastný názor. Pekný deň želám

shape2
17. jan 2023

@lucilaines ahoj vedela by si mi prosím napísať alebo poslať ten plán?