Spánková regresia u 5-mesačného, ako to riešiť?

malicka_mysicka
23. sep 2019

Ahojte, mame problem. Maly mi od narodenia (od 3.tyzdna) prespaval celu noc. Do postielky som.ho ukladala medzi 19-20 a budil sa okolo 5:00 na hlad, dokojila som a potiahol do 7-8. Posledne 3 noci nespime, v piatkovu noc sa budil kazde 3 hodiny, sobotnu a nedelnu kazde 2 hodiny. Chce prso. Nestahovali sme sa, ockovali sme este v juli, ziadna zmena v nasom zivote nenastala. Dasna ma este makke. Predpokladam teda, ze je to spankova regresia. Ti, co ste si tym presli, ako ste to riesili? Ako dlho to trvalo? Viem, ze su na to metody, ale vyplakat ho nechavat nechcem, syn je dost palicaty a bojim sa, ze by si vyreval pruh. Ja dost tazko zaspavam, takze ked on je hore kazde dve hodiny, ja si medzi tym schrumnem tak pol hodku a po troch nociach uz som celkom matoha 😀 Dakujem za rady.

sasunka
23. sep 2019

@malicka_mysicka Ahoj, myslim ze sa dockas komentarov typu - bud rada ze ma taky super spanok. Lebo ozaj kojit kazde 3 hodiny je sen mnohych mamiek. No chapem Ta, nie si na to zvyknuta. U mojich oboch deti tiez prislo toto obdobie a podla mna je dolezite ako na to teraz zareagujes. Lebo ak mu das pri kazdom zobudeni prso, bude sa to len zhorsovat a moze to byt za chvilu aj kazdu pol hodinu. Ja som si nastavila dve nocne kojenia napr o pol noci a o stvrtej rano a medzi tym som ho utisila inak. A tak sa zacal budit ozaj len na hlad. Teraz v 9 mesiacoch uz v noci nepapa vobec.

jaja23
23. sep 2019

@malicka_mysicka môjmu to tiež začalo v tom období, myslela som si, že je hladný, lebo som mala malo mlieka. Ale on sa budil fakt asi každú polhodinu. Spával somnou, aby som ho nemusela prenášať. V 6.mesiaci som ho od stavila, ale ja som od začiatku príkrmov ala a zostal na Nutrilone.Od vtedy sa budil 2x za noc. Teraz ma 15 mesiacov a budí sa aj 6x,aby som ho pohladkala, dala vodičku, mliečko, vždy sa nájde niečo 🤪

evkamotka
23. sep 2019

Podla mna to nie je spankova regresia ale uplne normalbe zdravé 5m babo. Bufit sa kazde 2-3 hodiny je uplny normal. Nas sa tak budil do roka a pol (ked isli zuby castejsie) a ani sme brvou nehli. Vitaj vo svete rodicov. A nie, zato ze par mesiacov spal celu noc nebude tak spat stale

malicka_mysicka
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
malicka_mysicka
autor
23. sep 2019

@sasunka dakujem, vyskusam

malicka_mysicka
autor
23. sep 2019

@jaja23 a potom zaspinka sam alebo ho este musis drncat?

jaja23
23. sep 2019

@malicka_mysicka našťastie väčšinou zaspí, hoci teraz začal 2 hodiny plakať v noci a to sme už na nervy, ale to je iný príbeh 😄

simona92101
23. sep 2019

@malicka_mysicka u nas to tiez tak bolo,s tym rozdielom ze nekojim.od prveho ockovania mala prestala vnoci spavat,ak spala tak velmi nepokojne,dovtedy sa budila raz max 2x vnoci.cez den to takisto nebola ziadna slava.nepotesim ta,nasa ma 6 mesiacov a stale to nieje ok,aj ked trosku sa to polepsilo,no desim sa dalsieho ockovania..a pre mamicky,nie nieje ok ked sa dieta budi 10x za noc,ak je spokojne napapane prebalene nic ho neboli!

malicka_mysicka
autor
23. sep 2019

@evkamotka dakujem za nazor

janulka2811
23. sep 2019

Môj malý tak je od narodenia.
V noci hore každé 3hod,ja si myslím, že je to úplne v pohode.

janatomova
25. sep 2019

Moj sa budil aj tri krat za hodinu do dvoch rokov.... Niekedy aj castejsie... Teraz ma 2roky a 8 mesiacov a aom stastna ze sa zobudi len 5 krat za noc😒👀