Spanie skoro trojročného dieťaťa pod perinou

2. júl 2021

Ahojte , špunt bude mať 3 roky a od narodenia spávala vo vačkoch keďže sa stále odkopávala . Problém je že pôjde do škôlky a rada by som ju naučila spať pod perinou. Už dva mesiace jej nedávam vačok no stále sa odkopáva a nezakrýva sa sama aj keď jej je zima a vie sa zakryť. Nemáte nejakú dobrú ako naučiť dieťa spať pod perinou?

3petka
2. júl 2021

Môj syn sa dokopával až do 5 rokov musela som ho zakrývať cez noc. Teraz sa zakryje už sám. V škôlke nespia tak dlho, nebude mat kedy sa odkopat podľa mna…

bagre
2. júl 2021

všetci 4 sa odkopávali, najmenší /4 roky/ doteraz. V noci som zakrývala lebo boli schúlení v klbku, uzimení, ale tí väčší sa už naučili sami zakryť keď treba. Ešte najmenší a bude to 🙂 tip teda nemám, vekom na to prišli sami

patka06
2. júl 2021

prečo má spať pod perinou? Spí tak ako mu je pohodlne ...keď mu bude chladno prikryje sa sám

zuzanka.zuzu
2. júl 2021

takto malé deti zimu necítia ani keby im prsty odmŕzali 😀 všetko príde vekom... v škôlke až taká zima nie je, to by som neriešila. doma si spáva ako chce. a keď chcem pod perinou tak tú má u babky takú ťažkú, že sa pod ňou ani nehýbe 😀

radkaradix
2. júl 2021

Nas sa cez obedny spanok zvycajne nestihne odkopat, spi tak 3 hodky (2,5 r.). V noci ho niekedy zakryjem, podla toho, ako sa mi chce 😅 snazim ho lepsie obliect. Napr. ma vzdy ponozky a vacsinu roka dlhy rukav.

ivangeline
3. júl 2021

Ja mam opak. 2 a pol r spi pod perinou aj v horucavach... takze ja si myslim...ze dietatu proste tak vyhovuhe a hotovo. Daj teplejsir pyzamo a nestresuj zakryvanim sa..

oli18
3. júl 2021

@zuzanka.zuzu aj dieta zimu citi. V spanku cloveku klesne telesna teplota a preto mu je zima. Rovnako dospelenu, ako dietatu.

ruzasipova
3. júl 2021

Dcera ma 6 a stale ju musim prikryvat, ked ju najdem v noci odkopanu a studenu.

ankare
3. júl 2021

To nerieš, neboj, dobre bude. 🙂

jankapepe
3. júl 2021

@zuzanka.zuzu to myslíš vážne, že deti zimu necítia?

evkamotka
3. júl 2021

Netreba to riesit. Ked deti zaspia, pani ucitelky ich v skolke prikryvaju ;)

trinneo
3. júl 2021

Ja mam 2,5 ročnú a ako sa naucila chodit a hyhbat da, tak ju vecer zakryjem a keď ideme spat,tak je uz odkopana..a prehodena na druhej strane a cestuje celu noc...nema zmysel ju furt zakrývať a to tie polohy ma furt rozne a sj napriek celej zime nebola chora, uz neriesim...ma pyžamo s dlhymi rukávmi,ponozky a spi...teraz v lete som jej dala opalovaky...a tiez v pohode a cez obed sa tolko neotaca v spanku,takze to sa da vydrzat

juliet86
3. júl 2021

moji znami to riesili tak ze dieta malo na bavlnenom pyzame wste teplakovu supravu mikinu a gate

patka06
3. júl 2021

@juliet86 to si neviem predstaviť ako sa tak dá spať, telo potrebuje na oddych len voľné ľahké oblečenie a nie príliš teplo

janickacrazy
3. júl 2021

Neviem teda ako vy, ale u nás je teraz v lete v dome cez noc asi 25-26 stupnov, takže deti spia bez periny. Je normálne, že sa odkope. Časom to prejde a v školke ich zakrývajú, to sa neboj. Moj najmladší sa to naučil až v školke spať pod niečím, dovtedy sa vždy odkopal a ani vaky nechcel nikdy.