Spanie s mamou a nočné budenie

mia265
4. mar 2016

Ahojte,viem,že je to dosť individuálne,ale predsa ma zaujíma,či tam nie je nejaký súvis. Mám 9 mesačného syna a od narodenia spí so mňou v posteli,je kojený a v noci sa zobudí minimum 4 krát a papá. Rada by som vedela,ako to máte vy, či to nesúvisí,že toľko sa budí,že je pri mne. Preto chcem vedieť: Kojíte - nekojíte......spí pri vás- spí v postielke.........koľko krát sa budí.... ďakujem 🙂 Prípadne,kedy sa to začalo meniť

lutam12
4. mar 2016

moj drobcek ma 7 mesiacov a tiez s nami spinka v posteli. po kupani ho ulozim do postielky a spinka tam. vzdy ked my ideme spat tak ho manzel k nam prinesie, cca okolo 23:00. vypije mliecko a spinka dalej s nami. je iba kojeny. ale on je mojkacik, v noci sa sa prisaje cca 3x a spinka dalej. su noci ked s potrebuje len pomojkat teda dudluje. v spanku sa ma drzi takze v nasom pripade je to o kontakte. skusala som ho davat do postielky a na kojenie k sebe ale prenos ho vzdy zobudil tak je s nami a vyspime sa vsetci. zatial odmieta flasu. ked ju bude akceptovat tak ho budeme ucit do postielky

katkarina
4. mar 2016

Nocne spanie a pocet krmeni tiez zalezi aj od toho aku stravu ma babo cez den. A nemyslim si, ze spolocne spanie ma na hlad vplyv, keby chce prespat tak prespi..teda pokial ho vyslovene nebudis. Aky ma jedalnicek cez den?

safranca15
4. mar 2016

Moja bola kojena do 10mes potom som dala kravske lebo moje som mala slabe a aj ho odmietala budila sa mi raz na kojenie a aj ked som kravske davala tak sa raz zobudila ale vzdy som jej tesne pred spanim dala neaku kasu a za tym ale po pol hodine mlieko ci moje alebo kravske

siska53
4. mar 2016

@mia265 dojcila som. Spali v postielke.
Maly sa budil max.raz do 3.m.,potom tak raz do mesiaca. Ked bol starsi,okolo 8.m,zacal sa opat tak 3-4x do tyxdna v noci zobudit. To siel ku mne. A uz sme spali do rana.

Mala spinkavala rozne,aj v postielke,aj u mna vela,ale tiez sa budila maximalne raz.
Ak mala soplik ci teplotu po ockovani,bola automaticky u mna,tam bol predpoklad,ze sa byde viac budit a tak aj bolo. Ked ustupila teplota,prestalo aj budenie. Ono to bolo ore mna lepsie,nemusiet sa zakazdym prebrat a prekladat dietatko

Su ale deti dojcene ci nedocene,spiace s rodicmi i v postielkach v inej izbe a budia sa tak ci tak. A casto.
Takze ja suvislost medzi spanim dietatka v posteli s matkou a castym budenin nevidim.

mia265
autor
4. mar 2016

Lebo mi to príde, že odvšadiaľ počujem,že deti prespia celú noc.

@katkarina papáme ráno krupičnú, ovsenú,pohánkovú kašu s ovocím a jogurtom, alebo chlebík s troškou masla a zeleninku, obed maso,zemiaky, ryžu, ovocie,zeleninu rôzne nakombinované. Večera čo na raňajky,alebo aj čisté ovocie, alebo to čo naobed ,striedam to. Pomedzi to kojím. Medzi to mu dávam aj moje ,čo jem koštovať po lyžičke

alicka850
4. mar 2016

Moja dcera bola dojcena,vzdy som bola proti spolocnemu spaniu,ale budila sa tak castoze som ju musela nechat pri sebe,aby som sa vyspala aspon tolko,aby som vedela fungovat. Aj ked som ju odstavila v 22m spanok sa moc neupravil,spala prvykrat celu noc ked mala 4,5 roka. Proste sa v noci budila a uistila som,ze som tam. A to spala od 2.r vo vlastnej posteli a vlastnej izbe. Dnes ma 6 a spi ako medved. Syn ma 14m,od zaciatku spaval vo svojej postielke, uz som si hovlrila,ze rovnaku chybu neurobim. Nedalo sa,nasledovalo to iste,uz spi so mnou,stale je dojceny a budime sa casto.

bubelko
4. mar 2016

@mia265 uz mam väcsie deti, ale dojcila som, spali kazdy vo svojej postielke. do pol roka som spala v izbe aj ja, od pol roka spali sami. starsi sa v noci budil od 3m raz - niekedy nad ranom a mladsi od 4,5m tiez tak. kojila som oboch do roka.

mmoni89
4. mar 2016

Čo mám ja odpozorovane tak to nesúvisí so stravou. Prvý syn spával tak že od narodenia každú 1,5hod hore a čím ďalej tým horšie, ako 10mesačný bol hore kazdych 45minút a hladny určite nebol. Pomohla až vlastná izba a stopla som nočné cuckania.

bosoriak
4. mar 2016

@mia265 Mam dve dcery, kazda bola ina. Jedna spala so mnou v posteli do dvoch rokov pravidelne a budila sa tak max. 1x. Druha spala so mnou a budila sa kazdu chvilu a az ked som ju presunula do inej izby, tak spala lepsie v noci. Ani jedna, ani druha vsak neprespali celu noc skor, nez v roku a pol. Takze by som od 9 mesacneho dietata neocakavala velke veci v tomto smere 🙂
A inak, doteraz sa stane, ze sa niekedy v noci zobudia a pridu ku mne do postele, a to maju 7 a skoro 5 rokov. 🙂

mirkaaa80
4. mar 2016

@mia265 moj prvy syn spaval s nami v posteli a spi tam doteraz a uz ma 5 a nevieme ho nijako z nej dostat....bol kojeny 22mes. a budil sa viackrat za noc, pytal cicik. Druhy je tiez kojeny, spava v postielke, iba ak je chory je s nami v posteli a budi sa tiez 3-4x a ma 18 mes. Nemyslim si, ze sa tie deti budia z hladu, uz nie su novorodenci...skor zo zvyku, chcu cicik a citit mamu...to je moja skusenost. A este zalezi aj od babatka, aky je spac, niektore od malicka spavaju celu noc, ine sa budia. Ale teda aj som citala minule clanok o nocnom budeni deti od nejakeho dr. a teda aj on potvrdil, ze skor nie je normalne, ked babatko prespi celu noc ako to ze sa budi. Nas zacal spavat cca v 2 rokoch , ale to zase zacal mavat nocny des a do toho rastove bolesti noziciek takze sme vlastne ani potom nespavali uplne celu noc. Ale teda stavalo sa to 1-2x do tyzdna, mozno menej. Treba vydrzat, este budes na toto obdobie rada spominat ked ste sa spolu tulili v jednej posteli 🙂

katkarina
4. mar 2016

@mia265 no, tak si z toho moc nerobte, papa tolko ze by mal prespat noc a kedze neprespi tak je babo proste take.. Musite len vydrzat.. Ja to mam teraz tiez vselijake mam starsiu uz 7 rocnu a ta dakedy krasne prespavala celu noc a teraz mam 7 mesacnu a spanok je jedna katastrofa.. I ked sa to teraz zacalo menit ale zase do toho ochorela takze celeee zle ale tak cakam vyzera to ze uz to bude byvat lepsie.. Drzte sa

orlik4
4. mar 2016

@mia265 z mojej skúsenosti je to o dojčení a kontakte. Teda nie dojčení/jedení, ale o dojčení/dudlaní.
Deti chcú rodičov, a pokiaľ dovolíš, potiaľ pôjdu. Keď dáš 5x, tak bude dudlať 5x. Nechcem tvrdiť, že to je zlé. Budujete si vzťah, blízkosť. Keď mňa môj starší v roku a pol dokázal aj 10x za noc zobudiť, povedala som si dosť a začali sme sa "mojkať". Predsavzala som si, že od 19-20tej nedám do 24tej, a druhé dojčenie po 3tej. Keď sa zobudil medzitým, mojkali sme sa, hojdala som ho (ležiac) atď. Dve náročné noci, tretiu už ani nepýtal a spal. Dcérku som sa snažila od pol roka, ale akonáhle plakala, tak som jej dala. Nešla som cez plač. Asi v 9-10tich mesiacoch sa dala utíšiť v noci mojkaním. Teraz má 2 roky a mojkáme sa stále 🙂
Ja keby som to vedela vydržať, tak nedbám. Ale bez spánku som nevedela fungovať. Ale ako vravím, s plačom by som na to nemala srdce.
A teda je to úplne normálne. Deti chcú blízkosť, dojčenie je blízkosť 🙂

evicaveverica
4. mar 2016

Mia ja s spim s malou v posteli tiez... V noci sa zobudi 2x cucne si a spi dalej...uplna pohoda.

mia265
autor
5. mar 2016

Ja rada s ním spím,to mi vôbec nevadí,práveže by mi chýbal, keby som ho dala do postielky.Len on keď sa prebudí, hneď sa ku mne ťahá, keď mu skúsim nedať prsník, začne plakať. Neviem,ako ho to odnaučiť ☹