Spanie 6 mesačných detičiek

janiny123
15. apr 2022

Ahojte chcem sa spýtať kedy a ako spia vase deti cez den? My vstavame napr. O siedmej a vydrzi do 10.00 niekedy 10.30 s tym ze sa jej tazko zaspava. Bud dam prso niekedy zaspi pritom a ked sa ju pokusam prelozit do kocara aby sme isli von spi 5 minut a je hore a potom v kocari nie a nie zaspat. Uz sme isli aj tak ze som prso nedala a isli sme von. Moze zyvat tret si oci mrnci a nie a nie zaspat tak musime ist domov a nakoniec aj tak skoncime na prse a uz sa jej ani nechytim lebo sa bojim aby sa zas nezobudila a takto to je stále. Potom ide poobede spat tak isto dlho trva do kym zaspi.Ďakujem az sa niekto zapoji uz som zufala

domireb
15. apr 2022

@janiny123 3,5 hodiny je na polročné ešte veľa,malo by tak 2,5 hod. Preunáva,skús dať spinkať skôr

janiny123
autor
15. apr 2022

@domireb idem ju uspavat hned jak si zacne zmolit oci ci to uz je neskoro mam zacat skor nez sa zacne pytat spat ked nevidim ziadne znamky ze chce spat?

zorkahorka
15. apr 2022

Ja som si sledovala cas.ak spinkal kazde dve hodiny, nakojila som rychlo a on zaspal.necakala som na trenie ociek. doobedny spanok mal v postielke, obedny som davala do kocika, vtedy spal sj dlhsie.netreba prepast ten spravny cas, lebo potom od velkej unavy nezaspi.

domireb
16. apr 2022

@janiny123 moja si žmolí oči aj po polhodine, tak toto už nesledujem,idem podľa bdelých okien a vtedy zaspí bez veľkého vymýšľania.

domireb
16. apr 2022

@janiny123 a áno, vystrája, spieva, ale položím do postielky, mlieko, cumlík,mojkáč a hneď otočí hlavu na spánok

janiny123
autor
16. apr 2022

@domireb bdelych okien? Dnes vstala rovnako o 7.00 okolo 8.20 som ju dala do nosica lebo som potrebovala varit zaspala v nom niecoo okolo 8.40 a spala do 9.30. No a potom som jej dala ovocie kojila som ju o 10.30 no a dokoncievala som obed zbadala som sa nieco okolo 11.10 to zas starsia chcela obed tak som jej isla zohriat to som sa aj ja uz isla najest no a dokym som sa dostala k malej bolo 12:00 cize uz bola hore 2.5 tak som s nu isla sup na balkon chvíľku dobre potom zacala rucat musela som ju vybrať a ist uspat na prso tak spi od 12.30. Ja som z toho uspavania na nervy nestihnem ani navarit ani nic. Preto ona v tom kociku huci lebp ju uspavam v nedobry cas 😭

janiny123
autor
16. apr 2022

@zorkahorka cize ked bude 1.5 hod hore dat jest obiect do kocara a spat? Alebo az po 2hodinach?

zorkahorka
16. apr 2022

Plus minus okolo 2 hodin. Teda, uz si nepamatam, ako dlho byva hore 6m dieta, ci to uz nie je viac ako 2 h. Ten cas bdenia si určite vsimaj, je to tiez dobry pomocník

zorkahorka
16. apr 2022

@janiny123 ona ti na obed plakala,leno bola hladna. Najprv najest,potom spat.potrebuje to prso aj na upokojenie.doobeda pekne pospala,takmer hodinku.to chce len dobre zmanazovat cas. Ja som prioritne riesila dieta, aby mi neunikol správny cas na uspavanie.az potom som jedla ja a starsi syn.mne krasne rychlo zaspal v kociku na ceste s jamami.cim rozbitejsua cesta,tym lepsie 😀 ale zas ja byvam v dome,msm to jednoduchsie...

janiny123
autor
16. apr 2022

@zorkahorka no to som si ani neuvedomila ze sak od jedla ze bude hladna sustredila som sa na to spanie. Myslela som si ze este chvilu vydrzi zakial sa najeme. To iste aj starsia dcera urobila aj vcera ona ja strasne hladna uz nevydrzi a hucala. Tak aby som mala pokoj rychlo som isla jej aby som mala od nej klud. Druhy krat bude muset cakat. Spala od tej 12.30 do 14.00 s tym ze sa po pol hodine prebudila a nanovo prso a potom zaspala. Kolko krat mi ju aj starsia zobudi. Vtedy mam strasne nervy...

zorkahorka
16. apr 2022

@janiny123 aj tak ti krasne spinkala... no to je udel starsich surodencov-budit mladsich. Tiez sa mi to doma stáva 🙈 a mala nema cumlik?

janiny123
autor
16. apr 2022

@zorkahorka hej ma myslis ze ked sa zobudi po tej pol hodine nie dat prso ale cumel v noci to tak robievam ale niekedy dam prso lebo sa nepreberem ze som hned pohotova alebo ho nemozem najst sak podudle a pusti

zorkahorka
16. apr 2022

@janiny123 ano, ono sa niekedy budi na cumel, vie,ze ho nema. Kup si ten,co v tme svieti. Lahsie najdes v noci.

janiny123
autor
16. apr 2022

@zorkahorka ano chcela som len ten ma iny tvar ako ten co ma teraz v puse. Som rada ze ho ma lebo dlho nechcela ziaden a konecne nam aspon jeden druh sedi. Moja chyba ze dam vzdy prso namiesto cumla. Dneska som zas spravila blbost som jej dala obed po tom poobednom spanku a dala som jej asi moc plus prso pred spanim a sa cela popracala jak som ju teraz navečer uspavala na treti spanok. Takze ideme kupat a o siedmej skusime spat.

zorkahorka
16. apr 2022

@janiny123 nooo, urobi si cumel z teba

diamond007
17. apr 2022

@janiny123 ak už dieťa vyjadruje únavu (trie oči, ziva veľakrát) znamená že už je moc unavené a ťažko sa mu zaspí. Moja má 6.5mes a dlhodobo ficime takto :
Vstáva o 6tej- pol7. Prvý spánok má po 1.5 maximálne 2h, takže spí cca medzi 8-9.
2hodiny je hore opäť, Max 2 a štvrť a opäť pospi 1h. Tretí spánok už má po 3h . Aj to zväčša už len 15-20min. Večer uspavam okolo 7. Ak spí tretí spánok neskôr že potiahne prvé dva, tak ukladám o 8mej.

Mala mi tiež prestala spávať vonku, nechce lebo chce sledovať svet.

lienka.7
17. apr 2022

@janiny123 ja nechápem to zaspavanie na prsiach a v šatkach. Ani jedna z mojich takto nezaspavala... ale ako si si naučila tak je. Treba si sledovať cas, to je alfa omega a plus mínus to dodržiavať. Kazde dieta je ine, prva mi vstavala ráno po 9., chodila spávať o 20. Druha zase je hore do 22-23 v pohode, ked bola snad 2 mesacna, bola hore aj do pol druhej ráno 🤦‍♀️ je hore uz o 7. , potom ide spať okolo 9-10. Viem ze staršia musi ist spat najneskôr o 13., podla toho sa zial "musi" prispôsobiť ta mladšia... namiesto satky vyskusaj pre malú také to vibračné kresielko, hojdačku.
Nečítala som ďalšie komentáre, možno už ine poradili...

janiny123
autor
17. apr 2022

@diamond007 sak uz som si aj ja povedala ze ked zaspi na prse necham ju radsej spat na posteli lebo obliekanim ju vacsinou zobudim a potom je na novo hore a je mi dolezitejsie aby spala. Ako aby spala vonku. Par krat sme isli von ze po vyspati ze sa najedla bola spokojna aj tak ak sa jej blizil cas na spanie proste tam mrncala a nie a nie zaspat. Uz som si myslela ze nechce v kocari spat proste ze si vyzaduje prso na spanie. Najhorsie je ked musim doma nieco porobit varit alebo ulohy zo starsou a potom sa stracam v tpm kedy ju dat spat... Dnes mi ju uspala moja mama povedala ze mala citi zo mna ze som nervozna a preto nechce spat. Som lebo ked ju mam uz ist uspat som z toho v strese... 😭

janiny123
autor
17. apr 2022

@lienka.7 mne sa ten nosic tiez nechce pouzivat hlavne ked bude viac a viac tazsia ale ked rano vstanem poupratujem trosku vyvetram dam prat raňajky kolko krat uz si ju musim dat nosica lebo uz mrnci tak to uz jem postajacky a idem jej robit zeleninu ovocie a viem ze mi tam aspon zaspi. Ked by ju dam do postielky mrnci a nic neurobim. Tiez by som bola rada ked by ju polozim a len pozresm a ze by spala. Ked ju tam dam a nahodou odbehnem hned mrnci mrnci az do kym ju nezoberem. Niekedy ju uspi muz na rukach. Len ked neni zakazdym doma mne sa ju nechce na rukach nosit to uz radsej do nosica. Nie ze nechce ale je mi tazka nedokazem ju tolko drzat dokym zaspi. Zaspavala mi na prse to bolo dobre alr teraz uz tak nechce.

lienka.7
17. apr 2022

@janiny123 fakt ti odporúčam také to hojdacie kresielko, je to úžasné. Staršia spi, mladšia sa mi tu teraz hojda. Dokonca pochopila, ze ked kope nožičkami, sama sa hupe👌👍 ma tam námestie hracky a hra sa. Kľudne ti posle SS fotku, nechcem verejne.
To prsi radšej vymen za cumlík, mas aj svietiace, odporucam ti canapol. Starsiu som podla toho hľadala v posteli😁 mladšia chmeľ nechce vôbec zatial, uvidíme ako bude ked pôjdu zúbky...
Babo bude tak, ako ho naučíš, dovolíš mu. Aj ja som pribehavala na každé pipnutie, skus ju chvíľku aj nechať tak. Nech sa proste aj sama zabavi. Moja odkedy objavila ze ma ruky, tak sa hra s plienkou, loptičkou a pod.viska a vresti si v postieľke a v pohode je 👍

janiny123
autor
17. apr 2022

@lienka.7 mozes poslat do správy az sa to da. Ja mam kreslo az myslis to vybracne. Ja ju tam davam ked sa vyspi naje tak ju tam dam aby sa nepogrcala nahadzem hracky no len dlho nevydrzi zacne po chvili mrncat. Neviem si ju predstaviť ako by tam zaspala. Canapol? Ok pozrem. Moja mama vravi tiez na co hned za nou utekam ked je hore a nemrnci. Uz som rozmýšľala ze skúsim si precitat knizku kazde dieta vie zaspat

lienka.7
17. apr 2022

@janiny123 poslala som ti. Ja ju tam dávam aj počas dna, ked uz mrnci v postieľke. Hocikedy mi tam aj zaspi, najma ked uspavam druhu starsiu.
Vsak vyskusaj a uvidis 😁

diamond007
18. apr 2022

@janiny123 veď si si odpovedala. Ráno ti zaspí v nosiči už pri raňajkách, to je ten čas kedy chce spať.
Ja teda nosič využívam na uspavanie. Uspim, po 3-5min preložím do postieľky a spí hodinu. Dieťa potrebuje impulz aby zaspalo, nevie zaspať sama v postieľke. A teda mne už keď chce spať tak idem do izby kde má ticho, zaspí, položí a fungujem ďalej

zorkahorka
18. apr 2022

@lienka.7 ano, aj to kresielko je super.mne tam doobeda tiez sam na par minut zaspal prvy i druhy syn. Natiahla som mu tam hrkalku do kocika, nieco mu tam viselo, co aj dako hralo a prehral sa. Tiez som k nemu furt nechodila, ked mrncal