Spanie 5 mesačného dieťatka na brušku

blazonko1994
26. dec 2014

ahojte..chcela som sa spytat ze ci nechavate vase 5 mesacne deti spavat na brusku...lebo nasa doktorka mi vynadala ze pokial nemam monitor dychu tak ho nemam nechat spat na brusku ale ja ked ho polozim na chrbat tak on sa pretoci na brusko..

sissy27
26. dec 2014

@blazonko1994 ja som nechávala od 4.dňa ako sme prišli domov z pôrodnice... bez monitoru a bez stresu... asi preto, že voľakedy sa to tak robilo bežne a monitory ani neexistovali...a pokiaľ sa ti malý pretočí sám, tak fakt nie je o čom...

pribinak
26. dec 2014

My sme tak spinkali uz v porodnici (nepouzivali sme perinku) a sme ok. Je pre kazdeho prirodzene, ze si hlada tu najvydnejsiu polohu na spanie, nielen clovek, ale aj zvierata

Akoze by som sa spytala tvojej mudr, ze ci tak 20-30 rokov dozadu mali rodicia monitor dychu? Pani doktorka asi robi marketing nejakej firmicke co ich predava alebo dovaza

blazonko1994
autor
26. dec 2014

aj ja si myslim ale doktorka ma tak vystrasila ked mi povedala ze to vyvolava tu nahlu smrt dietata ze ja odvtedy ho kontrolujem kazdych 5 minut...fakt by ma zaujimalo ze preco prave spanok na brusku je taky nebezpecny...vraj preto ze ked sa dieta pogrcka tak to moze vdychnut spät ale ja osobne si myslim ze so zvratkami sa skor zadusi na chrbatiku ale neviem no...

maslenka47
26. dec 2014

@blazonko1994 na chrbate sa ti zadusi zvratkami, na bruchu sa ti zadusi, lebo sa pod vlastnou vahou zabudne nadychnut, na boku nemoze lezat, lebo bude mat sisatu hlavicku a moze sa ti pretocit na chrbat alebo na brucho.... takze asi bude musiet spat po stojacky :D prosim ta, never vsetkym sprostostiam, co kto napise a povie.

cuculik1
27. dec 2014

@blazonko1994 ked sa pretoci, asi s tym vela neurobis. Aj nas okolo 4-5 mes. Zacal spavat na brusku. Vzdy sa ptetocil. Ale do roka sme stale mali monitor dychu pusteny.

fopka
27. dec 2014

moj spinkal len na brusku od troch tyzdnov...myslim,ze dieta si samo vyberie,co je mu prirodzene. No a pri 5-mesacnom by som to uz vobec neriesila. Pol rocne deti spia skadial hlava, skadial ruka, vzdy v inom kute postielky

xevulax
27. dec 2014

Ked sa tak otoci, tak mu je tak dobre. Moje verky tri odkedy vedeli na brusko sa otacat spavali na bruchu

kofoluska
27. dec 2014

@blazonko1994 Nas maly spal prve mesiace na boku. A odkedy sa naucil pretacat, na brusku. Cize cca vo veku Tvojho dietatka. Nemam a nemala som monitor dychu a rozhodne som sa nebala, ze by sa mu nieco stalo. 🙂 Ostatne, ked sme boli mimina my, poloha na brusku sa povazovala za bezpecnu a spavali sme tak od narodenia vsetci. 🙂

evka_evka
27. dec 2014

Dieta moze spat na brusku odkedy sa samo vie pretocit..akoby si mu zabranila aby sa otocilo??pani doktorka moc vymysla..moja tak spi tiez od 5 mesiaca a monitor dychu sme nikdy nemali.

bebek
25. jan 2015

moj syn uz od 4teho mesiaca takto isto spava , ta doktorka si to myli s novorodencom?