Som zlá matka?

27. aug 2023

Ahojte, chcem sa vyrozprávať..
Mam švagrinu, ktorá žije s mužovym bratom - ma dieťa, ale nie so švagrom...to len tak na začiatku..
Včera sme sa pohádali dosť a začala mi vykrikovať, že vraj som zla matka a ,že moje dieťa he viac so svokrovcami ako so mnou / to kvôli tomu ,že môj syn má dosť dobrý vzťah so svokroom a malý tam chodí niekedy na víkend a niekedy keď je prechorený a ja musím do prace /
Syn má 5 rokov pre obraz ..
Začala mi vykrikovať, že kvôli tomu som úplne zla matka a že keby chceli tak malého môžu svokrovci vysúdiť pre seba ,pretože je tam vraj od malička dosť často...
Že sa mu vraj vôbec nevenujem a takéto bludné reči..popritom sa naozaj venujem ,nič mu nechýba..hrám sa s ním vždy keď sa dá a učím ho ...
Rozprávala som to aj našej rodine čo je s nami ozaj každý deň a tí mi tiež dali za pravdu...
Ale teda neviem ,vrie to vo mne od včera a teda si aj ja už asi nahováram, že som zla matka a strašne ma to psychicky zožiera..
Neviem ako nemám na to myslieť

autor
27. aug 2023

Ja keď som bola malá tak som u starkej bola vkuse a nikto mojej mame nevyčítal že je zla matka..mate podobnú skúsenosť?

luteam
27. aug 2023

Tak asi ta chcela nejak zranit v hadke tak vytiahla toto. Nemyslim si ze by si bola zla matka kvoli tomu ze syn je vela u strakych to je blbost...ale evidentne sa necitis ako matka uplne sebaisto ked ta to tak rozhodilo ved ak robis pre maleho vsetko a venujes sa mu nemas absolutne dovod pripustit si jej reci

viestta
27. aug 2023

Nehladaj za tym nic ine len zlobu, zavist a nespokojnost so sebou samou. Niekde to musela vykompenzovat, ty si jej padla do rany. Kasli na to, aspon sa ukazala co ona je za exemplar

deti95060810
27. aug 2023

deti starých rodičov takmer vždy milujú... načo si všímaš nejakú trubku čo už nevedela čo má v hádke vytiahnuť len aby mala navrch...

hennyinnsbruck
27. aug 2023

Ako pise
@luteam ako matka sa necitis sebaisto ked ta taketo rani….mas asi pochybnosti sama o sebe.
Mozno ziarli , teda viacmenej urcite ked ti taketo vyhadzuje na oci.

autor
27. aug 2023

Ďakujem naozaj za podporuje..A práve ona je ta co jedno dieťa dala bývalej svokre od jeho 5 rokov a stará sa o neho cely život /bývalá svokra/
A druhe dieťa má u seba...tak mi to prišlo také ze akože ona mne ide niečo hovoriť

autor
27. aug 2023

Ďakujem baby ,mate pravdu mam naozaj niekedy o sebe pochybnosti

hennyinnsbruck
27. aug 2023

Jedna nasa babka byva skoro 700km od nas , druha je moc moc stara …kebyze je casto s babkami /babkou velmi by som bola rada ze si uzije cas s nimi 🥰

Si urcite dobra mama 🤗

luteam
27. aug 2023

Chapem ze to cloveka nastve ked ho niekto spochybni a este ak nespravodlivo ale tak treba si ponadavat spracovat a kaslat na to 🙂

lilizzachy
27. aug 2023

Nevšímaj si ju. Je pekné že dieťa má dobrý vzťah so starými rodičmi, možno závidí že jej dieťa taky nemá a nemá jej možno s dieťaťom ani kto pomôcť. Určite nie si zlá matka. Kašli na ňu.

merrysa
27. aug 2023

Moj syn má 2,5 roka a s radosťou ho posielam k svokrovcom (moja mama býva ďaleko) aj párkrát do týždňa - poobede, keď sa muž vráti z práce, idú spolu...ja si zatiaľ oddýchnem, porobim čo treba..fuj fuj, krkavcia mater 😀 prosím ťa, kašli na ňu a buď rada, že má syn dobry vzťah so starými rodicmi

merrysa
27. aug 2023

@lilizzachy teraz čítam tvoj koment, môj vyzera skoro ako okopírovany 😀

autor
27. aug 2023

@merrysa no asi tak ,ľudia na nás kukaju ako krkavčie matere😆😆😆 ale áno máš pravdu 😊

autor
27. aug 2023

@lilizzachy ďakujem s zlata 🥰🥰

tykat
27. aug 2023

Jeeemine, a takejto osoby nazor s tebou pohne? Ani jednym uchom dnu si to nepripustaj, ignoruj jej reci.

zuzanaete
27. aug 2023

Rozpravala z nej frustracia a mozno ziarli. Neber si to prilis k srdcu.

poppy22
27. aug 2023

a tvoj manzel nie je krkavci otec podla nej?...vsak to dieta je aj jeho...

mamamasama
27. aug 2023

Každá dobra mama pochybuje o tom, ci je dobra mama

simona20201309
27. aug 2023

Ja som nikdy nepochopila, prečo si niekto urobí deti a potom ich dáva na víkendy, na prázdniny preč a ešte bez hanby povie ze je mu tam lepšie.
Nehovorím ze si zla matka, ale zrejme ti vyhovuje, že máš syna často preč.
Predpokladám, že si slobodná mamička. Tie to zvyknú využívať najčastejšie. Príde mi to také nezrelé.
Nevravím, že dieťa nemá ísť k babičke na víkend, ale tak 1-2x za rok možno.

autor
27. aug 2023

@simona20201309 napísala som keď potrebujem ísť do práce a je prechoreny😊 a nie som ,mam muža na kamióne a niekedy je situácia keď chceme byť cez víkend aj sami ,ale to nehovorím, že je tam radšej, ale ,ze rad trávi čas so starkým

autor
27. aug 2023

@simona20201309 a potom ja predpokladám, že ty bud nemáš deti alebo máš a pomáha ti manžel..lebo len ženy co majú muža na kamióne pochopia čo je bývať v dome s dietaom a robiť cez týždeň aj mužskú prácu k tej materskej a ženskej 😊😊

simona20201309
27. aug 2023

Ale áno jasne, chapem to. Preto som písala ze co poznám slobodne mamicky tak väčšinou tie. Musí to byť náročné. Len pre niektoré matky to je proste cudne . Písala si ,,niekedy na víkend a niekedy keď je chory" , takže z toho som vydedukovala že je tam celkom často. Tiež mi je divne ze keď je muž často preč a keď príde tak nechce byť so synom?
Nemusíš mi odpovedať, len tvoja švagriná si proste otvorila usta kde nemala, ale aspoň vieš čo si myslí.
Ja mam na to tiež svojský názor ale neriešim.

cacianka
27. aug 2023

@simona20201309 niekedy neznamená často, niekedy dedukuj inak

cacianka
27. aug 2023

Nedaj sa rozhodnúť nejakou kravou zakomplexovanou, ktorá opustí svoje dieťa a nechá ho mirnix dirnix svokrovcom, a ani nie biootcovi.
Kľudne jej odsekni, že " počuj Etela múdra, neotieraj si o mňa hubu, tam rieš kde máš svoje dieťa a o moje sa nestaraj ". Niekto ju už raz musí zaraziť, inak ta bude atakovať naďalej

simona20201309
27. aug 2023

@cacianka tak nepíše ako často, ale keby tam chodil len 2x do roka tak napíše že 2x do roka

luccija
27. aug 2023

Kašli na to.Ale, keď už zaútočila asi by som sa spýtala kde má prvé dieťa?Nie je to preto, že tam chce poslať aj ona dieťa a je tam tvoj syn?
Ste spokojní, dieťa, aj dedo nerieš to.Uboho zaútočila na to najcitlivejšie miesto

@simona20201309 možno pridu cez víkend za ním k dedovi.

zorkahorka
28. aug 2023

Ziarli, asi ti to ide lepsie ako jej.
Kazda matka o sebe semtam pochybuje, ani z toho si nic nerob.
Moj 6rocak je tiez u svokrovcov casto. Vcera ho sama svokra volala, aby k nej isiel spat. Nedavno bol u nej tyzden - ona sama ho tam chcela mat, ma ho rada.

majlo1234
28. aug 2023

@simona20201309 mne to vobec nepride zvlastne, hlavne, ak to vyhovuje vsetkym zucastnenym.
Ja nie som slobodna mamicka, a ked konecne odstavim syna, supnem ho k sestre/mame na vikend, len taky fukot