Som zlá mama, ak som nedokázala dieťa dojčiť ?

7. feb 2020

Ahojte. Idem si sem vyliat nieco co si davam za chybu a velmi sa tym trapim. Ide o to ze som velmi chcela svoje dieta dojcit. Hned po porode bol problem s prisatim nakolko mam ploche bradavky takze som kojila s klobucikmi a uz len to bolo trapenie ale horkotazko sa mala najedla.Zrazu zacalo mlieka ubudat a ubudat. Malu som stale prikladala, uzivala som benedit, senovku, pila som kvantum caju na podporu dojcenia a aj tak bolo mlieka malo. Mala bola hladna a nervozna, zacala som teda prikrmovat UM az to dospelo k tomu ze je len na umelom. Svokra ma stale k tomu poznamky. povedala ze som to velmi skoro vzdala ze asi aby som si nebodaj nepokazila postavicku.
Necakam ze ma tu zato pochvalite ani nejaku podporu len dufam ze je tu este niektora taka co sa rovnako s dojcenim trapila a vie ze to nieje jednoduche.

elcoro
7. feb 2020

Svokru posli kade ľahšie 😉 jej blbé poznámky nerieš, nekomentuj a keď ta už naštve povedz jej od srdca co si myslíš, ,,,,,, nie si o nič horšia ani lepšia mama ako ja co som kojila alebo tie co nekojili vôbec. , si jedinečná pre svoje dieťa, a ono ta bude ľúbiť ci ho kojis alebo nie,,,,, hlavu hore, rob po svojom ako to cítiš, ako je babu lepšie.... 🥰

petra9517
7. feb 2020

Joj, moja, píšeš mi z duše. Mne vlastná mama povedala že som moderná matka a nechcem mu dať cicek. 🤦🙏 Čo som sa naplakala kvôli tomu. Malý sa tiež nevedel prisat, ani laktacna nepomohla, ani prikladanie, ani bylinky, ani nič. Len kričal a kričal od hladu. No ako som to mala zvládnuť?! Pozerať sa na placuce bábätko ktoré tak strašne pýta papať 😥Dostal fľašu s mliekom, napil sa, grgol, prdol, spal spokojný 4 hodiny. Nedojcila som ani týždeň, bradavky krvavé, rozuzte na šrot. Cele okolie ma za to odsúdilo vraj matka hiena 😂 len môj muž stal pri mne, tak som to nejako zvládla, ale bolo to peklo kým som sa nad to po zniesla. Svokru posli do prdele, a ty nemaj výčitky, robíš to najlepšie čo vieš ❤️ zvládneš to. ❤️

patka06
7. feb 2020

Urobila si pre dieťatko to najlepšie, snažila si sa a ak to nešlo je lepšie UM ako sa má trápiť.
Svokre jasne povedz, že je to tvoje rozhodnutie a proste to nerieš

simsalabim
7. feb 2020

Svokry sa priamo opytala, ci jej to robi dobre, ti takymito otazkami ublizovat...zene po porode, ktora by dala vsetko za to, aby kojit mohla. Ked to nejde, tak to nejde....

babi81
7. feb 2020

kasli na svokry, mozno si nala vyskusat este odsavanie.ja som prve 3mesiace len odsavala.nabuduce mozes skusot inak dolezite je aby si nola v pohode, takze ak to bolo trapenie je lepsie um.

martina1201
7. feb 2020

Nemyslím si že si zlá mama lebo nedojcis. Si mama, ktorá svoje dieťa miluje a urobila najlepšie čo mohla. Dala mu jesť a netrápia ho hlasom. Ak to svokra nevie pochopit, treba jej povedať, že nech si vyskúša ona jesť len čo si sama vypestuje a dochova. Proste nech si vypestuje pšenicu, zeleninu, ovocie, z nej urobí múku, kúpi a dochova si všetky zvieratá ktoré jej dajú produkty a tiež mäso. Nech ich osobne zabije a spracuje. A až potom nech sa naje. Ty si urobila všetko pre to aby si dojčila. Nešlo to a tak bohužiaľ dávaš umelé mlieko. Spokojne dieťa je lepšie ako hladné dieťa.

reenie
7. feb 2020

Možno by jej stačilo povedať, že keby si si nechcela pokaziť postavičku nemala by vnúča..kašli na jej poznámky..radím ti, hneď pri každom rypnutí ju poslať niekam..toto je rada od svokry😁 nie sme ani múdrejšie, iba sa tak tvárime

eliska13
7. feb 2020

Svokru treba uzemnit hneď a rázne.Dolezite je, že je mala spokojná a najedena nerob si žiadne výčitky!svokra už svoje deti odchovala

tukanec
7. feb 2020

vobec to neries.. male bude mat tri roky a nikto sa nikdy uz nebude zaujimat ci bolo dojcene alebo na UM. Dolezite je, aby dieta nebolo hladne. Chapem ze ta to moze trapit, kedze si dojcit chcela a svokra ti to hadze do tvare, ale kasli na nu... vzdy budu vsetci najlepsie vediet ako mas vychovavat tvoje dieta a co je pre neho najlepsie. Ale pred svojim prahom si nepozameta nikto 🤷🏼‍♀️

maria1678
7. feb 2020

netráp sa, ja som zvládla kojiť 1 týždeň po pôrode, dieťa chudlo, na odporučenie lekára som vynechala jedno kojenie a dala UM a moje mlieko sa úplne stratilo. Dobrú matku z teba kojenie nespraví a ani to nie je zárukou. Hlavu hore, robíš to najlepšie pre dieťa čo vieš. Blbé poznámky si nepripúšťaj, požiadaj muža nech sa ťa pred ňou zastane, ked už ona nemá rozum / daj mu toto prečítať/. Viem ako sa cítiš, hormóny tebou ešte lomcujú, mne bolo vtedy často krát z toho do plaču a mala som pocit, že som ako matka menejcenná, lebo som kojiť jednoudcho nemohla. Nikdy som nemala naliate, či tvrdé prsia, nebodaj na dotyk horúce ako iné ženy. Potom som sa s tým vyrovnala. Keby môžem tak ťa objímem.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
7. feb 2020

Baby vsetkym moc dakujem 😊 velmi mi to pomohlo 😊

larisalarisa
7. feb 2020

Vôbec sa netrápte. Robíte tak ako môžete. Kojenie nie je v materstve to najdôležitejšie. A to vravím ja, čo som kojila 4 roky. Držte sa

nikpa
7. feb 2020

Ďalšia múdra svokra 🙄 posli ju do prdele. Sama musíš najlepšie vedie, či si sa naozaj snažila a ci máš v tomto čisté svedomie alebo si to vzdala pri prvom probléme. Podľa toho čo píšeš, si sa snažila, no keď nejde tak nejde, radsej dat UM ako nechať hladné dieťa. Nie každá matka má to šťastie kojit koľko sa bábätku ráči, to ale neznamená ze si horšia matka. My sme to tiež mali ťažké, bolo to doslova trápenie. Kojila som ledva 4 mesiace. Keď som to vzdala, zrazu nastala u nás dobrá atmosféra, syn konečne najedeny a spokojny a ja kľudná 😀

lenka2710
7. feb 2020

Niesi zla matka, ja som tiež kojila väčšinou len v noci, lebo cez deň jej to nestačilo 🙄 od začiatku som dávala UM a nemyslím si, že by som bola zlá matka už len kvôli tomu, že som nekojila!
Proste nebolo co, všade som počúvala od báb, že im stále tečie mlieko a mne sa nič také nedialo
Niesi prvá ani posledná

smejko25
7. feb 2020

Netrap sa 🙂 Lepšie je snazit sa a urobit pre to vsetko ako to hned na zaciatku vzdat a srat nato 🙂

ledgerka
7. feb 2020

posli svokru priamociaro do prdele :D a kazdeho dalsieho co bude mat chut to komentovat. Uz vidim ze ked aj nebudem dojict tak kazdemu poviem ze dojcim nech mam pokoj :D Ludia by sa mali starat do svojich veci a dat pokoj.

nana8989
7. feb 2020

Ja som malú kojila 3 mesiace a bolo to úplne trápenie. Všetko čo mi zjedla z prsníka hneď vyvrátila a len plakala a plakala, ona bola schopná plakať 6 hodín v kuse a to vôbec nepreháňam 😭 prvý mesiac a pol som ani nevedela, že žijem, keďže stále vracala, koľkokrát sa mi až tak drhla, ze bola fialová. Po mesiaci a pol som ju začala dokrmovat UM a zázrak sa stal. Presli sme len na UM a ja som mala mala pocit, že mi vymenili dieťa, zacala spávať, pekne papala. Tiež som si to vyčítala a veľmi, okolie mi nepridávalo, ale som sa nastavila na to, že je každého do toho prd, ja som ta, ktorá videla ako sa mi mala trápi a som s nou nonstop a nie ostatný. Milujem ju najviac na svete a urobila som všetko pre to, aby jej bolo dobre a aby sa netrápila. To, že som ju nekojila dlho zo mňa nerobí zlu mamu, tak isto, ako z teba nie 😉 pozri, ako mi mala vyzerala po tom 6 hodinovom plači, to som ju tak mala nechať? Ved by mi srdce odtrhlo 😔

adamadent
7. feb 2020

Ja som sa s prvou dcérou natrápila tiež som veľmi chcela... Mne nechcela ani umelé vypiť. Riešila som s tromi laktacnymi, doktorkou, podpora žiadna. Nakoniec som dojcila do dvoch rokov. A teraz? Pri druhej dcére kojenie bez problémov a furt počúvam keci že je chudá že jej normálneho najesť nedám, a prečo zase pýta cicku už jej nedávaj..... Furt bude zle. Si najlepšia matka pre svoje dieťa, dojčenie je ťažké lebo sú nám podsuvane ideály už v pôrodnici... Juuj to dá ktoré behajú ako srny... Ja som musela stíhať ešte aj chlapom na stavbu navariť.... A neviem co všetko. Hlavu hore nedala si mlieko cez prsnik dala si vo flaske ktorú si jej s láskou pripravila. Neobvinuj sa.

evinqua
7. feb 2020

Ja som s tazkostami vydrzala asi 6 tyzdnov dojcit, ale od narodenia bol maly ciastocne na um, kedze som mala aj ine zdravotne problemy so sebou po porode, vobec som sa nenechala rozrusit radami svokry a pod a skoncila som, maly ma 2,5 roka a nema problemy ziadne, neplanovala som nedojcit, ale tak to vyslo a svet sa nezrutil

nini1010
7. feb 2020

Tvoj muz mal mamicku uz davno velmi razne upratat.

evalin88
7. feb 2020

Kamoska to napr riesila odsavanim a odstriekavanim kazde 2xhodiny a to by som ja nedala. Je vela zien ktore maju s kojenim priblem, ja som tiez vyskusala vsetky mozne pripravky, kym maly spal odsavala elektrickou odsavackou a bola som nevyspata ako zombie, aby neake mieko bolo. V skutocnosti je to pre zenu velmi stresujuce a dolezite je aby si bola v pohode a oddychnuta. Vobec sa tym netrap, dolezite je ze si nala zvykla na um a nema ziadns problemi s bruskom. Sesternica kojila cca 2 tyzdne, malemu zistili alergiu na mlieko aj na materske. Lekar jej vyslovene zakazal kojit a nemam pocit ze by bola zla matka

kristina2412
7. feb 2020

Pre svoje vlastné dobro,by si sa mala naučiť odfiltrovať podobne hlúpe komentáre , s ktorymi sa budeš stretávať takmer denne. Ľuďom vždy bude niečo vadiť, prečo nosis,preco nenosis, prečo ešte nedávas prikrmy, preco ich dávaš tak skoro, prečo nelatkujes atď atď. Ja mám za sebou dve sekcie a niektorí sa ma pýtali,ci som to chcela, aby som mala pekný podvozok🤦ty vieš že si urobila všetko čo bolo v tvojich silách, viac sa nedalo. Užívaj si bábo a netrap sa❤️

lucyluv
7. feb 2020

To na mna by mohli povedat, ze zla mama, mlieka som mala kopec a dala som dcerku na UM a sme vsetci stastejsi, tak ja som bola z toho kojenia vysinuta, ja potrebujem spat, ja potom vrieskam na cely svet, ja sa nedokazem ovladat, ked som unavena. Teda snazim sa, ale potrebujem mat dieta neurotika kvoli tomu? A teraz pekne papka kazde 4h, v noci spinka, nadherny rezim mame, viem sa postarat aj o starsiu dcerku vdaka tomu bez stresu. Ako som bola pri prvej kojifil, teraz by som dala nobelovu cenu tomu kto vymyslel UM 🙂

laguna28
7. feb 2020

Myslím že si sa dosť snažila a urobila si pre to maximum. Nemáš si čo vyčítať a svokru ani nerieš. Ty najlepšie vieš čo si kvôli tomu prežívala. Nie si prvá a myslím že ani posledná ktorej to nevyšlo. Užívaj si bábätko a hlavu hore😉.

fiafia
7. feb 2020

Tiez sme mali problemy a nekojila som ani mesiac. Jednoducho to neslo, mala bola hladna inej cesty nebolo. Nastastie nikto nemal blbe reci. Urobila si co sa dalo, vobec si nemas co vicitat.

tenerifka
7. feb 2020

ja som sa s dojcenim netrapila, decko stale hladne, stale nalepene na mne, spanok 30 minut a znova oci aj usta dokoran, doma dve dalsie deti ktorym treba navarit a venovat sa im, vydrzala som striedavo s flasou do 2 mesiacov a potom uz llen na UM.Ale nikdy v zivote by ma nenapadlo, ze som zla matka, alebo nikdy by nikomu nenapadlo(a ani by som to nedovolila) co i len naznacit, ze som mala nieco urobit inak a podobne bludy, som svojpravna,mam sa rada a rozhodujem sama za seba

tenerifka
7. feb 2020

a ak by aj nieco niekto komentoval, bolo by mi to uplne sumafuk

andrejka1974
7. feb 2020

Nič si z toho nerob ja som si tiež myslela ze keď najstarší bol kojeny skoro rok že ďalší budú tiež ani náhodou chudli a po 2 týždňoch každé jedno na umelom mlieku a sú tu zdravé spokojne a určite som není zla matka ani ty určite nie si si ta najlepšia mama na svete

ollynka
7. feb 2020

prosím vás to sa podlieha neakému ,,TRENDU,, o materskom mlieku??? Kojila som,...3 roky,...ale keby som mlieko nemala alebo by sa tratilo bez výčitiek by som nasadila umelé mliečko. Veď tie um. mlieka sú už tak prispôsobené a dieťa na umelom mlieku skôr aj papá tuhú stravu, takže tú výživu dobehne...No ja tu zíram, .....aby som decko trápila mesiac????? okamžite by som nabehla na umelé. Bez mihnutia oka. Skôr si myslím že svokre išlo o peniaze ktoré budeš do umelého dávať a že vám to pôjde do peňazí .A nie o zdravie dieťaťa.