Som neschopná?

24. apr 2020

Mam taky vylev. Na deti a domacnost som sama. Manzela mam ale staviame dom tak robi tam na dome takmer vsetko svojpomocne. Ked pridem z vonku s detmi su tak spinave ze ich hned kupem. Rychlo veceru urobit, riadov dost z obedu ma caka na umytie, taniere a hrnce nestihnem hned umyt po obede lebo chystam seba a deti von, doobeda von nechodime, to mladsia spi a ja varim. Deti maju 1r a 3,5r. Kedze manzel travi vsetok cas volny na stavbe tak doma uz nerobi nic. Ani okolo deti, viem ze su aj jeho ale on ma toho dost na tom dome. Ja uz sa tak nahanam kazdy den ze mi uz je z toho zle aj fyzicky aj psychicky. Ako to zvladate tie ktore ste na to vsetko same? Posledne dni som vecer z tych deti taka ohučana, lebo su to take tie deti urevane a velmi velmi hlucne. Citim uz taku nervozitu hned ako vstanem, lebo škriekaju a uz som az taka nervozna ze zacinam mat asi depresiu z toho. Manzel nemoze teraz ostat doma a pomahat mi lebo robi strechu akurat takze neviem kedy bude mat ako take volno aby mi ich aspon na chvilu zabavil. Setrime na dom takze nejaky roboticky vysavac alebo umyvacku riadu ja nemam. Neviem baby, uz som z toho taka smutna a nestatsna.

marcellka32
24. apr 2020

Mám rozdiel medzi deťmi 2 roky, takže poznám, aj keď už väčšie. Ja ti poradím asi to, že sprav len základný poriadok (riady a smeti) denne, jeden deň podlahy, druhý deň prádlo (pranie), tento režim som mala ja

deti95060810
24. apr 2020

veľmi dobre poznám....Tiež som prežila to čo ty, len so štyrmi deťmi.... Ešte som aj chlapom na stavbu varila. Stávala som o 4 ráno, aby som navarila a potom sa venovala už len deťom.... Bolo to ťažké, ale vedela som že to musím prežiť....ako veľkú výhodu sme mali to, že na stavbu sme mali cca 50 m - takže mm kedykoľvek zabehol aj pozrieť či mi niečo netreba...

andyh20
24. apr 2020

Moj muž ani nestavia dom a stale ma niečo iné na robote ako rodinu. Je to ťažké,máš malý rozdiel medzi deťmi, prvé dva roky sú ťažké.. nemôže ti pomôcť mamina alebo niekto iný??? Skús o deti dávať spať na obed naraz,trošku si oddýchneš. .

brendaa
24. apr 2020

Skus navarit neake rychle jedla a ked sa ti da tak aj na dva dni. Urob si rozpis na cely tyzden co mas v plane, domacnost, deti, muz.... Ak sa ti da privstan si rano, viac stihnes a potom si mozes s detmi oddychnut, ked spia, napr..... Ja som z domu neodisla, kym som nemala odlozene ako tak veci a umyty riad. Je to každého vec no toto mam este z domu a mne osobne to vadí 😅🤷‍♀️. Drzim palce z niecoho uber ak sa da....

autor
24. apr 2020

Moji rodicia robia este, byvaju cca 30km od nas. Z manzelovej strany zije uz len svokor a ten je invalid. Starame sa aj o neho ked mu nieco treba. Tetaz je po vymene bedroveho klbu tak sa stravuje u nas. Preto mam aj asi viac toho. Ja ani necakam ze mi tu niekto da rady ale asi len som potrebovala to vykricat do sveta 😅 je to tazke veru. Posledne dni to tak na mna dolahlo 😓

autor
24. apr 2020

Staviame v tej iste dedine ako teraz byvame takze tiez to ma manzel len kusok ale prd z toho kedze on sa tu o chod domacnosti nezaujima.

danieli
24. apr 2020

Iste robis vsetko najlepsie ako vies a naozaj su aj take dni, aj smutne aj nevydarene, poznam velmi dobre, ale pridu aj tie lepsie a veselsie a vsetky pokroky a radosti, ktore ti decka prinasaju si prioritne uzivas ty, vidis kazdy ich pokrok naladu usmev a samozrejme aj hluk a neporiadok, moja mamina vravieva “deti rastu” a ja jej verim, lebo mamy maju vzdy pravdu, je dobre mat niekoho komu mozes vsetky smutky zavesit na nos a pochopi ta

ahoj0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luccija
24. apr 2020

Variť na viac dní, riad hneď umyť, večer oddychovať či spať rovno s deťmi.Neodkladaj si robotu na večer.Je to ťažké len niektoré ženy to ľahšie zvládajú, nezvládajú😅a iba si z toho nič nerobia.Je to na mašľu taký malý vekový rozdiel

pattinka
24. apr 2020

Nie si neschopná, naopak, si skvela mama a manželka a je to ťažké, to ti verím, ale musíš si povedať, že je to len obdobie, ktoré praje a dní budú potom krajšie, roboty a trápenia menej. Aj keď v novom dome je vždy roboty, ale už budete v novom, detičky porastu, a vy sa budete tešiť zo všetkého aj zo vzájomnej blízkosti... Chce to iba prežiť to, čo máte teraz... Držím palce, bude dobre 🍀🙏✊

smejko25
25. apr 2020

Tu na MK vela neporiesis....
Po 1. Kupit umyvacku riadu
Po 2. Porozpravat sa s manzelom a vysvetlit mu ze chapes ze vela robi na vasom domceku ale ze proste potrebujes s detmi pomoct...
Moj manzel chodi do prace (robia fasady atd) takue tiez pride unaveny necham ho vklude dat si kavu najest sa oddychnut ale potom mu malu necham a robim si aj ja svoje 🙂 tiez som zo zaciatku vsetko robila ja ja ja ja a tak sim si uvedomila ze tymto sposobom sa znicim totalne...

ivangeline
25. apr 2020

Nenakladaj na seeba veľa. Deti sú podstatnejšie než čistý dres a každý deň teplé jedlo..

nika3136
25. apr 2020

Ja mam sice 1 dieta, ale rodinu uuuuplne daleko, znami vobec, chlap na stavbe.
Poradim ti - ked varis, uvar viac, zasterilizuj a zamraz. Nebudes musiet stat pri hrcoch a mozes zas urobit nieco ine. Drzim palce

marca12
25. apr 2020

Mas kralovsky. Budete byvat v dome,nebudes prat v potoku,obriadit stajnu dobytka,nahnat dobytok na pasu,nemusis vyrabat domace produkty,si panom svojho casu. Mne ked je tazko toto je moja mantra. Vzdy sa pozeram ako mi je dobre a nie ako mi je zle. Ked na mna pride depka,vyzurim sa,je to ludske,ale snazim sa mysliet na to,co vsetko mam a predstavim si ako tazko zili prarodicia. Uzivaj si najkrajsie obdobie s detmi,nemas sa kam ponahlat. Ja som musela robit aj na stavbe,varit pomocnikom,zabezpecovat stravu na cely den a popritom chodit do roboty a to ti poviem,aka bola psychiatria. Doma rob len zakladne veci. Rozdel si to na dni. Kasli na bordel,prvorade je byt na slnku a celkovo vonku. Deti sa potrebuju vybehat,to mas dobre zauzivane