Som divná, keď nechcem ísť s ročnou dcérou na dovolenku?

29. mar 2024

Ahojte. S manzelom riešime dovolenku. Máme dcerku, ktorá bude mat v leto rok. Muž chcel isť na dovolenku autom do Talianska. Ja si to neviem predstavit, povedala som, ze ked tak podme niekde tu v okoli a s niekym. Ako to balenie, zabavanie malej tolko hodin v aute. To, ze tam budeme len my takze odpadá také urobte si aspon jeden večer v dvojici, postrážime Vám malu atd. Ja neviem ci toto mozem za mna nazvat “dovolenka”. Plus ešte nemá ani jeden zub a bojim sa, že ked doteraz nič taj to v tom lete už pride .
Chápete ma? Pripadne boli ste niekto takto a viete mi napisat skusenost uprimnu, či to za to stalo alebo by ste daky ten rok počkali? Dakujem

bucko555
29. mar 2024

S ročným dieťaťom k moru a autom isto nie ....

nikasmile
29. mar 2024

Ja ťa chápem, ty si poznáš dieťa. Ja som tiež nešla. 😆

mikadooo
29. mar 2024

Chápem. Tiež som si to nevedela predstaviť. Prvý krát sme cestovali len na Slovensko. To keď už druhá malá mala rok, tak vtedy už v pohode sa šlo cez noc do Chorvátska, ale to už som bola zbehlá mater 🤣. Takisto tretí. Ale ako prvomatku ťa úplne chápem, tiež by som bola veľmi silne proti tomuto nápadu. A ešte niečo - muž chce ísť naozaj cez deň? Už niekde takto s takým malým dieťaťom bol? Alebo aspoň povedzme na 6h? Či má len nejakú "ideálnu predstavu" o tom, ako to bude prebiehať? Chodíte na nejaké dlhšie cesty, trebárs 3h a tak?

zmrzlinka2021
29. mar 2024

Šla by som, ale ja som akčný typ.

jaass
29. mar 2024

Nie, nie si divná. Keď to takto vnímaš tak to povedz mužovi. Sú rodičia čo sa vyberu s deťmi ale su aj takí, že nejdú, kým deti nie sú väčšie.

gleep1
29. mar 2024

Pre teba by to nebola dovolenka ale starostlivosť a male dieta na inom mieste za celkom draho. Aj s malym dieťaťom to moze byt pekné ale skor nechodíte, ak sa ty sama na to necítiš, lebo ty poznáš dieta a seba a najlepsie vies vyhodnotit ci to bude dobré alebo to bude utrpenie. Myslim si ze take male dieta si uzije zmenu prostrediach aj na slovensku, nejaku kontaktu zoo, termálne kúpalisko,..

x_mery_x
29. mar 2024

Nesla by som. V lete sme boli 3,5rocnym a viac uz ne. :D :D :D

lili1313
29. mar 2024

Je to tvoja vec, chodili sme v pohode s babatkami, pre mna vzdy bolo plus už len to že niekde idem. Ale my sme ani pred detmi nemavali nejake ležiace alebo party dovolenky. Takže môj nazor, že to možno s deťmi nie je úplne top ale vždy lepsie ako trcat doma. Po Slovensku a okoli chodime cez rok na predĺžené víkendy, na dlhsie chceme ísť dalej.

ropucha6
29. mar 2024

Co ja viem, boli sme autom v Taliansku, ked malo dieta 9 mesiacov a ideme aj teraz, ked bude mat rok a pol. Normalne by sme niekam leteli, ale berieme aj psa 🙂 Akoze nebudem sa tvarit, ze to je uplne akcna dovolenka a oddych, ale za mna aspon trochu zmena 🙂 Dieta to zvlada v pohode, ked ma zly den, place aj doma, to mam jedno. Kazdopadne divna nie si, ked sa na to necitis, tak to nesil.

deedol
29. mar 2024

v tom veku sme chodili skor po slovensku. bud zmenit prostredie - ale potom to naozaj bola len starostlivost o dieta na inom mieste, alebo do nejakeho all inclusive hotela, kde sme si aj realne oddychli (nemuseli sme varit, upratovat, nikam chodit, lebo dieta sa zabavilo v bazene/detskom kutiku). keby som mala ist do zahranicia, tak skor letecky a tiez AI (aj ked my zvycajne chodime na vlastnu past, lebo rezorty nas nebavia, ale syn je uz o par rokov starsi).

klejkaez
29. mar 2024

Som úplne opačný typ, ja som si dovoleniek nauzivala až až sama s mužom .
A zas mam rada súkromie na dovolenke, romanticku rodinnú pohodu. Užívam si každú jednu chvíľu s dieťaťom a mužom. A sú skvelé dni a brutálne dni na dovolenke, ale to k tomu patrí 😊.
Rozhodne dieťa nie je prekážka v ničom. Odmalička cestujeme kdekoľvek, nie je naša ⚓ kotva.

dskjhfdlkdjhl
29. mar 2024

Kazda rodina funguje inak, my sme s detmi od malicka vela cestovali a nepripadalo mi to vobec narocne a vobec to neboli zle dovolenky. Ale ak niekto pocituje diskomfort z toho, ze sa ma pobalit a cestovat, tak nech radsej ostane doma.

simona92101
29. mar 2024

Vsetko zavisi od toho,ako dieta zvlada dlhsie trasy autom,a celkovo aky je typ,ty si poznas dieta,cize to treba tak aj polovicke tlmocit.
ja mam 3 deti,a prve 2 dcery doteraz neznasaju cesty autom,vrtia sa,su nervozne.ked boli male,vsetky cesty prerevali,obycajna 30 minutova cesta k babke nam trvala hodinu,lebo sme kazdu chvilu stali.neviem si predstavit cestu autom tolke hodiny,zblaznila by som sa..najmladsi je naopak salamista,a vacsinou vsetko prespi,s nim by som si trufla ist..

lucia13022023
29. mar 2024

To cestovanie by mi až tak nevadilo, ale záleží od dieťaťa, a napríklad my chodíme na dovolenky či už v zime alebo v lete viacerí, ide aj sestra s deťmi a moji rodičia, čiže malého v pohode postrazia a my s mužom si môžeme oddýchnuť, ísť na večeru atď... V trojici by sme išli asi až keď by bolo dieťa väčšie, čiže ta chápem, nešla by som asi ani ja.

lonely66
29. mar 2024

nie si divná, je to úplne v poriadku. ty si poznáš dieťa. je rozdiel napríklad aj dieťa spavé, pokojné a také, čo neustále niekam lezie-chodí, neobsedí ani minútu... zvážiť si musíš ty. ja som odmietala robiť si robotu ešte aj na dovolenke a ďaleko od domova. prvé roky na slovensku. mali sme obľúbený hotel. k moru som šla, keď malo dieťa 8. o nič sme neprišli. ani ja, ani dieťa.

betulinka1
29. mar 2024

Ono zalezi kam do Talianska. Ak do tych 700km tak je to v pohode. Viete si robit prestávky, treba planovat dopredu. Vyberiete Dobry hotel, kde sa o vas postarajú. My chodievame okolo Lignano, cez Rakúsko sme do 7 hodin tam aj s prestávkami. Ked sme isli na Sardíniu, tak casovo to bolo to iste. Hodinka do Ba, dve hodiny na letisku, let nemeskal nastastie, potom 1,5 hodiny v lietadle, potom trasfer z letiska na hotel 1,5 hodiny. Cize casovo to iste ako ked sadneme do auta. Vyhoda je, ze mame auto a mozeme ist aj na vylet alebo zhanat pohotovost pre deti 😉. Aj to sa nam stalo. Chodime cez den, ziadne zápchy a cesta v pohode. Večerná pohodicka, das dieta do kocara a idete von alebo kúpite vinko a date si ho na balkóne. V Taliansku neriesia, ze si vonku aj o pol noci s tak malym dietatom.

lulu0123
29. mar 2024

Isli sme s najstarsou ked mala 10 mesiacov autom do Chorvatska.Bolo to uplne v pohode.Rok na to letecky na Mallorcu.Potom sme rok vynechali zahranicie.V maji sa narodila druha dcera.Ked mala starsia 4 a mladsia rok boli sme zas v Chorvatsku autom.Potom sa nam narodil treti chalan v aprili.Prve leto sme cestovali po Slovensku.Ked mal nieco pred 2 narodeninami boli sme so vsetkymi 3 detmi na Zanzibare cez jarne prazdniny.Tam sme ale boli s nasimi a bratom s rodinou.A potom v lete autom v Chorvatsku a letecky na Thassose.My cestujeme radi aj s detmi.
Byvame v Ba,celu rodinu mame na vychode,takze deti su odmala zvyknute dlho cestovat.
Ono je to skor o pristupe.S detmi sa da takmer vsetko.
Kazde nase dieta bolo v 3 mesiacoch 1.krat na chate, kam chodime so spoluziakmi z vs uz vela rokov. A v podobnom veku na bicyklovacke,lyzovacke,na ktore chodime kazdy rok so svokrovcami.

majka1921
29. mar 2024

Chodime na dovolenky stale, aj ked mali deti rok. Su zvyknute odmalicka na cestovanie autom, cize bez problemov 🙂 mne to vobec nevadi, ze sa "len staram o dieta na inom mieste", pre mna je to prijemne vytrhnutie z rutiny. Uzila som si kazdu jednu.
ALE co plati pre nasu, resp.ine rodiny nemusi platit pre tu tvoju. Nenut sa do nicoho nasilu, lebo nebudes mat z toho radost a pohodu. A o tom ta dovolenka ma byt - a je jedno ci na Maledivach, alebo na Domasi 😉

nikpa
29. mar 2024

Žiadna dovolenka odkedy máme deti sa nedá nazvať dovolenkou a to za mňa ani chata na pár dní, tu na Slovensku. A to deti už majú 6 a 3. Prvá bola s 1,5 ročným a už by som asi tak neišla. Chytil nám tam nočný des, každú noc hučal aj hodinu ako keby sme ho rezali. Po ceste domov na diaľnici chytil vysokú teplotu, vyvracal mi sirup, na pumpe som mu robila zábaly 🙄 Nemam na to dobre spomienky. Ďalšia dovolenka, už sme mali aj druhého, ten mal vtedy tiež 1,5r. a bolo to ako píšeš, neexistovalo spraviť si večer pre seba. Len okolo nich sme striehli pri bazéne. Ďalšia dovolenka, mladší zostal chorý a vždy jeden z nás musel s nim zostať na izbe. Po ceste domov sme chytili dlhú zápchu a išli sa v aute zbláznit. Pre mňa je to stres od balenia pred odchodom, cesta a aj celá ,,dovolenka,, chodím len kvôli deťom, im sa páči ale ja prídem vždy vycucnuta psychicky aj fyzicky.

matkahelka
29. mar 2024

ja nechapem, ako niekto dokaze povedat- nejdem na dovolenku s dietatom, pretoze to pre mna nebude dovolenka. a ked budes doma, doma to pre teba bude co? ved uz len to, ze clovek vypadne z dennej rutiny, ze nemusi varit, upratovat je dovolenka. ved na dovolenke nerobis nic ine len sa venujes dietatu, doma okrem venovania sa dietatu ma clovek miliardu povinnosti. cize, za mna, ano takyto nazor je divny. cestujeme s detmi po svete od ich 9mes., mladsia ma 2r.a 3 mesiace a ma nalietane, nacestovane tolko ako bezny dospelak.my cestovanie milujeme a deti pre nas prekazkou nikdy neboli. a to je mladsia riadny zivel. ale aj pre tie decka je super vypadnut, vidiet nieco nove, zazit nieco nove, nielen tie 4 detske ihriska v okoli.

pralinka25
29. mar 2024

Mame tri decka a s kazdym sme boli ked mali rok. Pri prvom ok. Pri dalsich sa o dovolenke pre rodicov hovorit neda. Ale decka si to uzivaju. Chodievame sami

lucilaines
29. mar 2024

Tak ja som mala vzdy heslo, ze lepsie behat za dietatom na plazi jak doma v byte 😀 do Talianska autom sme s prvym synom isli ako s 8 mesacnym, v roku uz sme leteli prvy let na iny kontinent. Ale je to o povahe a o nastaveni a hlavne zavisi od ocakavani. Ja neocakavam od dovolenky s malymi detmi nejaky vydatny oddych, ocakavam proste dovolenku s malymi detmi 🤷‍♀️som pripravena travit cas aj na ihriskach, v detskych bazenoch a mat skoru vecierku. Ale tak mam deti, tak to teraz je a inak to tak skoro nebude, tak bud sa tomu prisposobim alebo budem sediet doma. Ja si dovolenky s deckami uzivam, inym sposobom ako dovolenky bez nich. Ale mame z toho kopec spolocnych krasnych zazitkov. Ak uz ale ty si teraz nastavena, ze nie, tak to nesil. Naozaj sa moze zvrtnut hocico, choroba, zapcha na dialnici, pokazene auto..a ak by si nesla uz pozitivne nastavena, tak by to bolo fakt narocne..

miskakyska
29. mar 2024

Jaaaaj taaaak😎...ty by si bola najradšej,aby Ťa na tu dovolenku zbalili a do kufra pribalili aj opatrovateľku...

anesim
29. mar 2024

Sestra isli s 3 detmi, - 11 mesiacov ,3,5 rocny a moja 12 rocna autom do norska. Najdlhsia bola cesta od nas do hamburgu, isli cez den a v pohode, potom trajekt a potom v norsku postupne az k polarnemu kruhu,a naspat cez dansko, kde boli 2 dni v legolande a odtial bez prestavky na sk. Cele im to trvalo 20 dni. Dalsi rok isli takto po francuzsku, od nice do pariza. Decka to zvladali uplne v pohode. Na obidve cesty mali prives a boli v kempoch

sejbipi
29. mar 2024

Boli sme s ročným lietadlom v Turecku a super. Ja nato spomínam len v dobrom, ale aj syn bol dobručké dieťa

marianarem
29. mar 2024

My sme s takymto malym nesli, presne preto, ze mi to nepripadalo ako dovolenka a este by som za to dala kopec penazi. Moj cestu v aute sice zvladal dobre, ale bol taky tazsie prenosny, na spanie potreboval ticho, tmu, v novom prostredi sa lahko pretazil a ako nove podnety mu uplne stacili kamienky na chodniku a bagre na stavbach, nepotreboval zahranicie. Isli sme s nim, ked mal 2 a pol roka, ale aj s babkou ako posilou. Odvtedy uz chodime, ale teda nejaky extra oddych to nie je a moje predstavy o cestovani to splna len trochu - ja som rada spoznavala krajiny cez ludi, cez kontakt s domacimi, ale to.si dost vyzaduje spontannost a cas, rodina s dietatom sa tiez zoznamuje tazsie ako jednotlivec alebo dvojica, dieta to navyse nebavi, kedze este nevie jazyky a nerozumie. Takze je to uz skor taky cisty turizmus.

lenkakravcova
29. mar 2024

Ja by som šla ale až na jeseň. Dovtedy aj nejaký zub bude mať a cestovať s dieťaťom v najväčších horúčavách je dosť nanič. Keď už prejde sezóna a bude príjemne teplo (25C) bude to pre dieťa lepšie. Menší tepelný šok. 🙂 aj menej stresu - menej turistov všade.

zuzanka.zuzu
29. mar 2024

autom by som nešla ani ja, nie to ešte s 1r dieťaťom 😂 my sme boli letecky, však to je s 1r ako doma, ani doma nemám dovolenku, akurát teraz k tomu bolo aj more a all inclusive jedlo 😎 iný vzduch, iné podnety, večer syn chrnel ako zabitý, za mňa hocikedy znovu 😀

aaadkaaa
29. mar 2024

Boli sme, ale letecky. Ja som sa tesila, ze nebudem varit a upratovat, dieta 24/7 obhanam aj doma, plus teda domacnost a aspon toto mi odpadlo😀 ale mala ochorela a bolo to dost narocne, hrozilo, ze ostaneme v krajine, nebudeme moct odletiet...v tomto ma auto vyhodu, ochories a idete, nemusis cakat na lietadlo, prip.sa mozete zdrzat u lekara, neujde ti let... ale vobec sa ti necudujem, ze ist nechces. Ja keby som mala ist napr.do apartmanu, varit a upratovat, pritom davat na dieta pozor v cudzom prostredi, aby sa mu nieco nestalo, lebo to tam pren nie je prisposobene,tak tiez nejdem...

katka700
29. mar 2024

Autorka tu pochopenie nečakaj. Teraz je móda prevlakovat bábätká sem a tam ako kocka mladé a keď to nechceš robiť nie si dobra matka.
Inak nedivím sa že sa ti nechce ísť 700km autom s ročným dieťaťom. Neoddychnes si, budeš sa starať ako doma ale v cudzom prostredí. Dieťa si dovolenku pamätať nebude, ak má rado známe prostredie a svoj režim bude zbytočne vystresovane.