Sluch dvojmesačného bábätka

8. jún 2020

Dobrý deň, mám dvojmesačné babo, ked tlesknem, buchne mrkne, ocividne to počuje, aj keď hrkam hrkalku spozornie, vyzvali oči, ale ked hrkam na pravej strane a na ľavej, tak sa za tým vyslovene neotaca, len tak spozornie.... Akú máte skúsenosť s takýmto bábätkom? Už sa vám za zvukom aj točili, alebo tiež reagovali len takto mrknutim, spozornenim a pod.? Normálne nad tým uvažujem, ci je to ok.... Ďakujem

deti95060810
8. jún 2020

ak by bolo bábpo hluché tak by vôbec nejavilo záujem o žiaden zvuk...
ak spozornie - počuje.

autor
8. jún 2020

@deti95060810 ved to si aj vravím, že keď tlesknem alebo niečo buchne, tak mrka alebo sa zlakne, pripadne teda spozornie.... Ale aj ked na neho rozprávam, hocikedy nema tendenciu sa tým smerom točiť, odkiaľ rozprávam....

elizabeth175421
8. jún 2020

My sme boli v 5 mesiacoch na foniatrii na vyšetrení sluchu a vyšetrili nás len hrkaním hrkaliek a neotáčal sa. Hneď napísali poruchu sluchu. Bola som s ním u inej dr, kde sluch aj zmerali a všetko v poriadku. Lenže syn keď bol menší bol hrozný flegmoš a nezaujímalo ho to. Takže by som ešte nestresovala. Tiež po tom, čo mi povedali, že má poruchu, tak som chodila tlieskala, buchala a revala, že sa neotáča a nakoniec zatiaľ všetko v poriadku, počuje aj to, čo nemusí

erickatt
8. jún 2020

@deti95060810 raz a navždy. Dieťa , človek je nepočujúci nie hluchý. To je pre nich urazka a nadávka ,NEPOCUJUCI !!!!!

autor
8. jún 2020

@elizabeth175421 no maly ma dva mesiace, ale teda práve aj keď mu rozprávame tak reaguje uz ako keby nám chcel odpovedať zvukmi a tak, len teda na tu hrkalku sa netoci doprava a doľava, len spozornie.... Ale inak teda keď tlesknem a tak tiež mrkne a všetko.... Ale aj v porodnici ked mu robili tie prvotné testy na sluch, všetko ok...

emiliamilka
8. jún 2020

Manžel je na jedno ucho hluchý tak na genetike odporučili vyšetrenie sluchu hneď po narodení a tak aj na novorodeneckom urobili... Všetko ok.. no keď niečo robíme (hrkalka, tliekanie či volanie menom) tak reaguje len keď chce (skoro nikdy sa mu nechce lebo vidí niečo zaujimave) a to ma teraz 3 mesiace... Hluchý nie je to viem isto lebo na zvuky reaguje a niekedy sa zľakne až z toho plače (už ho vystrašil aj jeho vlastný hlasný prd) ...

autor
8. jún 2020

@emiliamilka super ďakujem, tak mozno du ešte malinki, ze zatiaľ reagujú len tým spozornenim, zľaknutie alebo tak, tiez mam pocit, ze sa proste pozera na niečo iné a môžem robiť čo chcem a nezáujem vtedy

elizabeth175421
8. jún 2020

Neboj sa, bude to v poriadku, my sme mali to isté 🙂 veľakrát ani na buchnutie nereagoval 🙂

karpina
8. jún 2020

@erickatt To kde si nabrala? Hluchota je normálny výraz, aj v medicíne, či literatúre sa bežne používa. O nepočujúcnosti som ešte nikde nezachytila zmienku.

autor
8. jún 2020

@elizabeth175421 ďakujem ☺️ tak snad to bude ok 😇 mozno ho len moc sledujem

deti95060810
8. jún 2020

nemusí mať úplne Ok sluch...máme skúsenosť...

deti95060810
8. jún 2020

@karpina niekto rád šikanuje na slovíčkach...😉
a pritom vieme o čo ide...

autor
8. jún 2020

@deti95060810 konkrétne?

makova333
8. jún 2020

v porodnici je povinny sluchovy screening, tam by sa vrodena porucha sluchu zistila. Ak nemal vazny zapal uska, je nepravdepodobne (aj vzhladom na to, ze reaguje), ze by mal poruchu sluchu.

deti95060810
8. jún 2020

však nemusí byť úplne hluché, môže len slabšie počuť. Ale nato sú vyšetrenia. napr. na Kramároch., na Antolskej....ale najlepšie v Brne. 👍

deti95060810
8. jún 2020

@makova333 no nie vždy... Moja mala aj dobrý výsledok v nemocnici a nakoniec katastrofa....😉

amelia000
8. jún 2020

Vyhladaj si ivca88 ona ma tusim 4 perfektne clanky na tuto temu.

autor
8. jún 2020

@makova333 ano ten screening nám vyšiel v poriadku.... A teda reaguje, len väčšinou sa neotaca, len spozornie, zlakne sa, zmurkne a tak

makova333
8. jún 2020

ved to je reakcia 🙂

autor
8. jún 2020

@makova333 len teda som nevedela, či by sa v dvoch mesiacoch nemal jednoznačne a hned otáčať aj za zvukom doprava a dolava

arrogante
8. jún 2020

moj syn je NEPOCUJUCI a tiez reagoval na taketo veci kedze nema celkovu stratu sluchu.. ja ak by som si nebola istá isla by som na opakovane vysetrenie sluchu

11iva11
8. jún 2020

Nič v zlom, ale dvojmesačné "ešte o sebe moc nevie", to, čo píšeš, je úplne v poriadku. Netreba nič siliť, deti všetko budú vedieť, keď príde ich čas.

autor
8. jún 2020

@11iva11 ďakujem, no práve to som nevedela, či už by sa mal takto otáčať za zvukom v dvoch mesiacoch alebo ci je zatiaľ ôk to, ze reaguje, zbystrí, zlakne sa a podobne

kacena4
8. jún 2020

ahojko my sme mali podobny pripad aj opakovane scriningi nam vysli zle ale vzdy boli sposobnene zapalmi pluc a silnymi nadchami ktore prechadzali do usiek a tie sa zanasali. u 2m. babatka to vobec nemusi byt problem so sluchom mozno je to problem so svalstvom na jednu stranu sa otaca bez problemov a na druhu stranu ma problem otacat hlavickou skus dieta davat na brusko a uvidis ako otaca hlavkou ci na obe strany v poriadku ci tan nebude torticolis (mysli ze tak sa to vola) skratenie nejakeho svalu na krku a preto sa len strhne zazmurka a neotaca hlavickou do tej jednej strany... - ak bude vsetko ok kludne to spomen dr. a uvidis co ti na to povie - vysetri a lepsie to bude vediet zhodnotit

autor
8. jún 2020

@kacena4 ano, aj keď je na brušku, tak do jednej strany sa mu hlavička otáčať nechce.... Ale v porodnici mu screening sluchu vyšiel v poriadku.... Cize myslis, ze to moze byt aj tým, že mu tam nejde otočiť dobre ta hlavička?! Tak len zbystri a zdvihne obočie alebo tak?

kacena4
8. jún 2020

ak nevie otacat hlavicku treba to riesit s obvodackou, posle vas k neurologicke ak to zhodnoti ze treba tak by ste mali cvicit na uvolnenie toho svalu 🙂 drzim palceky

lilke
8. jún 2020

@deti95060810
@karpina Tak hluchý je dávno prekonaný termín, nepoužíva sa oficiálne minimálne 20 rokov. Je naozaj urážlivý, dehonestujúci. Robím so sluchovo postihnutými, a verte, dámy, že sú nešťastní z takéhoto vyjadrovania na ich adresu.
Mimochodom, diagnóza anacusis (=medicínsky hluchota) je diagnostikovaná u promile sluchovo postihnutých, zďaleka ani nie percento, väčšina z nich je stredne či ťažko nedoslýchavých (hypocusis).
Medicínsky aj mentálne postihnutí sa delia na idiotov, imbecilov a debilov. Poviete pred niekým, že je imbecil? Treba aj ľudskosť, myslieť, čo tí ľudia a ich blízki prežívajú.

deti95060810
8. jún 2020

@lilke bežne hovorím že dieťa je hluché...a každý mi na počudovanie rozumie...To keď sa niekto prihovára dcéra a neopovedá...😉

kacena4
8. jún 2020

@karpina nie hluchota nie je medicinsky vyraz a ak je niekto nepocujuci moze ho to kludne urazat ak je takto oslovovany a dost bolestivo a dehonestujuco ☹ hoci je to bezne pouzivane slovo vie zranovat. v medicine sa pozuziva "porucha sluchu" hluchota je bezne hovorove slovo ktore nevystihuje vyznam postihnutia nakolko kazdy clovek ma inak postihnuty sluch. to ako keby sme kazdemu kto ma okuliare hovorili ze je slepy ☹ hoci je ciastocne vidiaci len potrebuje na korekciu okuliare 😉 tak aj ludia s poruchou sluchu ju maju vacsinou len ciastocnu a vedia si ju kompenzovat inymi mechanizmami je malo ludi ktory su na 100% hluchy. vacsinou vsak tak nazyvame ludi, ktory nas nepocuvaju a preto je to pre hendikepovanych urazajuce, ze sa ich hendikep spaja so zdravymi ludmi a pouziva sa ako nadavka! @deti95060810

krisbar
8. jún 2020

@karpina ukoncila som studium pedagogiky sluchovo postihnutych v roku 2002 a uz vtedy bolo slovo "hluchy" ako ked povies cigan alebo neger. Hluchota ako pojem existuje, ale je to vysoke stadium poskodenia sluchu, od tusim 100db. Ale hluchy clovek ako pojem neexistuje a je znevazujuci. Je nepocujuci, nedoslychavy, ale hluchy nie. Ak tak je sluchovo postihnuty.