Skúsenosti s vankúšikmi na kúpanie novorodenca

susanna2020
4. okt 2020

Ahojte, chcem sa Vas spytat mamicky, ci mate skusenosti s vankusikmi do vanicky pre novorodenca?Videla som jedno video a pacilo sa mi, ze bábätko lezi v takom mäkkučkom, ked sa kupe.Myslim ze je to lepsie než ho položit do tvarovanej tvrdej vanicky.Ake mate skusenosti prosim?dakujem velmi pekne za rady

ivka21
4. okt 2020

Ja mam podložku kovovú (rám) a na tom natiahnutu bavlnenu látku. Prispôsobí sa bábätku, dá sa oprat a hlavne sa babo nezosmykne.

renatka1985
4. okt 2020

@susanna2020 ak myslis tie molitanove podlozky co su akoze ergo tvarovane, tak vyhodene peniaze! Rovnako posluzi kus molitanu z baumaxu za 50 centov 🙂 ps; i learned the hard way 😀

To, co popisuje @ivka21 je omnoho sikovnejsie

susanna2020
autor
4. okt 2020

@renatka1985 Ja myslim ti vankusiky z makkuckeho polyesteru...

susanna2020
autor
4. okt 2020

@ivka21 nad tym som tiez rozmyslala, len na amazone som videla taky makucky vankusik z polyesteru, vyzera ako paplonik tak neviem co je lepsie.

znikol97
4. okt 2020

Ja som mala tiež tú podložku a úplne super, som spokojná... Látku vyvlečieš a jednoducho preperieš a úplne skvelo sa prispôsobovala... Bábätko sa z nej negúlilo toľko 🙂

susanna2020
autor
4. okt 2020

@znikol97 a pouzivala si ju v ergonomicko-tvarovanej vanicke?Lebo rozmyslam ze ak si kupim ten vankusik ci je lepsie obycajna vanicka alebo ergonomicky tvarovana...

11iva11
4. okt 2020

Neviem no, s naozaj malými bábätkami býva väčšinou kúpanie trocha boj. Vždy som mojich okúpala na tej vložke do normálnej vaničky a ani vo sne mi nenapadlo, že to bolo treba vystlať nejakým vankúšikom. Vlastne az teraz som sa dozvedela, ze niečo také existuje.

jajka71
4. okt 2020

Moje predcasniatka mali kovovu konstrukciu, na ktoru sa natiahne latka a taku penovu podlozku do ktorej si lihali castejsie do klasickej vane ako do detskej (mala som do detskej aj plast.podlozku, no ostala nedotknuta kym sa neposunula dalsiemu dietatu)....ked uz dokazali sediet sme im kupili sedatka do vane s protisnykovymi prisavkami a nakoniec sedeli na protismykovej podlozke, ktorej alternativu maju podnes ako 6r ;)

ikonica
4. okt 2020

Ved sem hod link ako to vyzera... Btw v takych penovych veciach sa paci plesniam ak to spravne zakazdym nevysusis...

susanna2020
autor
5. okt 2020
znikol97
5. okt 2020

@susanna2020 obyčajnú vaničku a keď bol väčší tak vo vani klasicky ale to až neskôr...

znikol97
5. okt 2020

Podľa mňa sa ten vankúšik bude dlho sušiť, ťažko prepierať, čo ja viem... Chcela som niečo jednoduchšie iba, tá látka sa z toho zhodila preprala a dala nazad a rýchlo to schlo, takže tam nebolo také veľké riziko plesní

sisaka
5. okt 2020

Ja som mala tiež to klasické lehatko s dierkovanou latkou, ktoré sa ľahko udržiavalo, hneď to vyschlo, takze to nemalo šancu plesnivieť, tvrdé sa mi to vôbec nezdalo, však asi ako lehatko na plaži, moje dieťa bolo spokojne a ja tiež, lebo sa mi ľahko s ním manipulovalo a ľahko umývalo o tom, že to je aj oveľa lacnejšie ani nehovorím

beahavala
15. apr 2022
Používateľ beahavala je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od beahavala.

ja na kupanie pouzivam vanicku od babypatent, maly je v nej kludny, kupanie v nej nie je vôbec problem, dokonca si ho v nej dokazem odvazit

bubuzu
16. apr 2022

@susanna2020 vyzerá to pekne a mäkko, ale ako to budeš sušiť? Z čoho to je vyrobené? To si pozri poriadne,lebo ak to nasiakne a budeš kúpať každý deň, tak to nestíha vyschnúť, plus treba miesto, kde to budeš sušiť. Ale ak je to nenasiakavé, nepremokvé, že iba utrieš, tak fajn.

susanna2020
autor
16. apr 2022

@bubuzu Tak ja som to objednala ale vobec nepouzivala🙈Po prichode z porodnice sa mi najlepsie na kupanie osvedcili moje ruky😅Pekne som si ho drzala ako mi ukazali😅Ja som sa toho obavala, nevedela som si predstavit ako prvorodicka kupat take male babetko…Ale je to uplne jednoduche a kazda mamina na to pride my zeny mame na to materinsky instinkt😃 Inak to vyschlo cca po jednom dni no keby som tam dieta polozila tak by malo cast telicka vonku a bolo by mu zima a tak isto by to bolo aj na tej latkovej podlozke ktoru som tiez mala ale nepouzivala;)Takze za mna su najlepsie ruky a netreba ziadnu podlozku…Ale kazdy ako mu vyhovuje…

ninah1486
21. apr 2022
Používateľ ninah1486 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ninah1486.

vôbec som ich nemala, nebolo treba, mame doma pohodlnu vanicku