Skrytý reflux - príznaky?

ewcurik
15. nov 2018

Ahojte mám 6t dievčatko, v posledné dva dni stále plače, strašne sa naťahuje a jeduje sa a to aj pri kojení. Sem tam dostane štikútku a trosku vygrcka... a po papani je počuť ako mlaska ako keby sa jej to ešte mliecko vrátilo do úst.. nemôže to byt skrytý reflux? Neviem co mám s ňou už robit som zúfalá... je kojená

anemone123
15. nov 2018

@ewcurik ahoj, moj maly mal skryty reflux, mal koliky, bol velmi uplakany a takisto vygrcol iba obcas trosku. Na 100% ti to potvrdia na sone, povedz o tom doktorke nech vas posle a budes vediet na com ste

malinajahoda
15. nov 2018

@ewcurik mojej malej to v 5 týždňoch zistili. Vygrcla len sem tam za lyžičku. Pýtaj si pre malú vyšetrenie.

ewcurik
autor
16. nov 2018

A ako to zistili? Sťažovali ste sa na niečo doktorke?

anemone123
16. nov 2018

@ewcurik hladali sme pricinu preco je maly taky nespokojny a extremne uplakany, lebo uz to bolo neunosne pre mna. Plakal stale, ci cez den, ci v noci.

luba41
16. nov 2018

kup si šatku na nosenie a nos..vela vela nosit, dieta mat vela vo zvislej polohe,..grckanie je normálne u malých detí, aj nekojených..štikutka- následok "neopatrnej" manipulácie po dojčení..

malinajahoda
16. nov 2018

@ewcurik zistili to dcérke na základe zástavy dýchania v ORL ambulancii na Kramároch na fibroskopickom vyšetrení. Keby toto nemala, ani to nezistime.

siska53
17. nov 2018

@ewcurik ako moze..ale.to ti potvrdi lekar.. nas grckal len obcas pri odgrgnuti a aj tak ho mal, lebo sa obcas pri dojceni triasol,po vysetreniach sa zistil skryty reflux..

ewcurik
autor
17. nov 2018

@siska53 a na základe čoho ste išli na vyšetrenia?

siska53
17. nov 2018

@ewcurik lebo sa obcas triasol, niekedy len rucka, obcas hlavka, fakt malokedy,ale predsa, tak smer neurologia,tam vsetko ok, preto podozrenie na reflux,ktore sa vysetrenim.potvrdilo. potom sa netriasol,ked bral svatojansky chlieb a presli sme na prikrmy.

siska53
17. nov 2018

@ewcurik lebo sa obcas jemne triasol,niekedy rucka, niekedy hlavka. Na neurologii bolo vsetko ok a odtial.nas poslali na vysetrenie refluxu,ktory sa potvrdil ako skrytt reflux.