Skracovanie intervalov nočného spánku

zuzipap
30. máj 2016

ahojte mamičky... mám štvormesačnú dcérku, ktorej sa začali nočné spánkové intervaly skracovať... do troch mesiacov mi spinkala ukážkovo, od osmej-deviatej do nejakej druhej-tretej a výnimočne aj štvrtej ráno... potom ešte potiahla do cca siedmej-osmej, ako kedy... no je pravda, že do ukončeného tretieho mesiaca som ju balila do "ulitky" kvôli neposlušným rúčkam, ktoré ju vždy budili... teraz, postupom času sa jej začal nočný spánok skracovať a budí sa každé 2 a pol až 3 hodiny... ono to zas nie je také hrozné, nemám problém vstať a nakŕmiť ju, horšie je, že ona je po každom zobudení minimálne hodinu hore... skôr nie a nie zaspať, kľudne ju môžem uspávať aj trištvrť hodinu (no to sa skôr zlostí, lebo nechce spať)... čo som sa dočítala, tak by sa nočný spánok mal postupne predlžovať, aj keď viem, že múdrymi knižkami sa netreba vždy riadiť a každé bábätko je jedinečné... mojim cieľom tu v diskusii nie je sťažovať sa, aké je to ťažké (ja nemám problém vstať), len ma zaujíma, či je tu niekto s podobnou skúsenosťou, či je to takto v poriadku a či sa to časom nejak napraví a opäť bude v noci pekne tých cca 6 hodín spinkať... ďakujem... 🙂

tobnuf
30. máj 2016

Ahoj presne ako si napisala netreba sa riadit knihami kazde bejby je ine. Moj ma 6m .. zo zaciatku sme toho velmi nenaspali potom prislo celkom fajn obdobie ze som si aj oddychla a teraz idu zubky a je teplo tak sa len prehadzuje ale tato noc bola super. Ono ten spanok sa Vam bude menit vkuse. Buda sa stridat obdobia.. Raz bude lepsie raz horsie.. treba len vydrzat...

cervikpepik
30. máj 2016

@zuzipap ahoj,moj syn spaval krasne do pol roka,t.j. budil sa len raz na mliecko....odvtedy katastrofa....zodna na den sa zacal budit,v noci plakavat(mali sme aj 3hod. revy)...neprisla som na to preco....vyskusala som azda vsetko
Teraz ma 16mesiacov a od roka je to este horsie,v nocipoplakava,namiesto spania stoji v postielke a reve,nechce ani spat u mna v posteli...paradoxne poznam vela deti,ktorym sa spanok s vekom zhorsoval...deti su väcsie,vnimavejsie,mozno zle syn,mozno dietatku chybas,tlacia sa zuby....snad nieco z toho 😉

zuzipap
autor
30. máj 2016

@cervikpepik ....fuuuha, veľmi si ma nepotešila... 😀 dúfam, že to nebude náš prípad... 😀 s malou spávame spolu v posteli, čiže v tom by problém nemal byť... 🙂

sardinka335
30. máj 2016

Mne pridu usmevne take otazky, ze ,,či sa to časom napravi,, tak snad do nástupu do ZŠ nebude vstavat čo 3 hodiny... 😀 Tak posun spanok na 21:00 a uvidiš či sa to posunie. Spanky detí sa menia v tak rannom období a nejaké vykyvy su uplne bezné, normálne a ešte x krát sa ti to zmeni. Niektore deti reaguju ,,na zuby,, ide teplo, horučavy....Moja ešte 1 noc celu neprespala a to ma 11 mes. proste zobudi sa aj 3x..niekedy stačí dudel a niekedy sa potrebuje napiť. Uz to nijako neriešim lebo uspavat ju naštastie nemusim, polozim do postele a spi dalej. Proste raz je to lepšie a raz horšie a ked je najhoršie tak si ju dam k sebe do postele. Chce to čas a trpezlivost.

siska53
30. máj 2016

@zuzipap jasne ze sa to napravi. Moja mala noci,ktore bud prespala alebo sme boli hore hodinu ci dve. Lebo koliky,nocne revy.. Po 3,5m.prestali tieto place a uz sa budila len raz. Po prvom roku sa prestala budit. No su deti,ktore s abudu budit a dlho. Nasa ma 4r. A v triede minimalne 1dieta,o ktoeom viem,ze sa v noci budi.
Kamoskin sa do 19m.budieval aj kazdu polhodinu-hodinu,cim bol starsi,tym horsie a zrazu to utalo.

A neboj,pridu noci,ktore prebdeju cele a my s nimi (ci sa nic nestalo na diske,party a pod.).

zuzipap
autor
30. máj 2016

@sardinka335 ...tak to "časom" som samozrejme nemyslela 6 rokov... 🙂 skôr tak do roka... a je mi jasné, že ešte dlho mi celú noc neprespí... je to moje prvé dieťa a iné mamičky vo svojom okolí nepoznám, len také, čo majú mladšie bábätká... tak preto sa pýtam skúsenejších... hádam sa to smie... 🙂

sam2
30. máj 2016

Moj spaval do 3m tiez ukazkovo. Od 4m akoby utalo. V auguste bude mat 3r a prespate noci by som spocitala na jednej ruke. Su vsak noci lepsie-vtedy zaspi okolo 20:00 a prvykrat sa na mlieko zobudi o 3:00 a potom su moci horsie, ako tato a mlieko pyta kazde 2hodiny. Podotykam nekojim a uz nespi poobede odkedy je pekne (maminka nemam cas spat, ved je krasne 😂😂😂😂😂)
Asi som ta nepotesila 😂

sam2
30. máj 2016

A zabudla som: kym nedostane mliecko reve. Voda, caj nicim ho neoklamem. Da si mliecko a spi dalej

zuzipap
autor
30. máj 2016

@sam2 ...taktiež dúfam, že to nebude náš prípad... 😀 držím palce, nech sa ti to čo najskôr napraví... 🙂

domca43
10. jún 2016

@zuzipap presne ten isty problem mame tiez 😀 maly m 3 mesiace a do nedavna mi pekne úrespal bez prestavky od 19-20:00 do 05:00 a kazdy tyzden si to pekne skracuje , momentalne je hore uz o polnoci 😀 na dalsi tyzden cakam ze bude vstavat uz o deviatej 😀 vam sa to za tie dva tyzdne nijak neupravilo?

zuzipap
autor
11. jún 2016

@domca43 ...no,nepotesim ta, ale nie, neupravilo... 😀 ked zaspi o deviatej, o polnoci je hore a potom ako jej vyjde, niekedy sa zobudi uz po dvoch hodinach a niekedy po hodine a pol... neviem, no, vysvetlujem si to jedine tak, ze cim je starsia, tym viac mliecka asi potrebuje a teda chce castejsie papat... mozno sa to zas zmeni, ked zacneme dokrmovat, uvidime... 🙂

charlie1980
11. jún 2016

@zuzipap A prikrmujes uz ?

charlie1980
11. jún 2016

@zuzipap Aha, teraz citam poslednu. Neviem teda, ci kojis, ci je na UM, mozno tam bude zadrhel.

majinka273
11. jún 2016

@zuzipap moj prvy syn spaval cca do 3-4 mesiacov v pohode, zobudil sa, napil a spal a potom utalo a budil sa aj 7x za noc, reval, nosil sa, cca 1,5roka....a potom to prestalo.... S dcerkami som nemala najmensi problem, kazde je ine 🙂 vsetky som kojila, bez prikrmovania (najmladsiu este kojim), a ja stale hovorim, do 18stky to isto trvat nebude 🙂 vela sily prajem! 😉

zuzipap
autor
12. jún 2016

@charlie1980 ...kojim ju... a este neprikrmujem, teraz ma styri a pol mesiaca...

zuzipap
autor
12. jún 2016

@majinka273 ...dakujem... 🙂 ved uvidime, ako bude, uz som si aj zvykla... 😀 a hlavne, konecne sa mi dari uspat ju hned po papani, cize uz aspon netreba byt stale hodinu a pol hore... 🙂