Skoré ranné vstávanie 10 mesačného bábätka. Prejde to?

nikolka2
28. dec 2010

Mile mamicky ,,,chcela by som sa opytat ,,ja mam 10 mesacneho syna a kojím ho ,,,cez den spi ,,cca od pol 1O ,,,taku hodku ,,niekedy menej niekedy viac ,,,,potom ide spat az kolo pol 3 alebo tretej a tiez spi niekedy pol hodku niekedy hodku aj da co ,,no a vecer chodi spat kolo pol 8 az 8 ,,,,davam mu kasu pred spanim , alebo umele mlieko aby ho zasýtilo a este ho dokojim kym nezaspi ,,,ale rano je uz napriklad dnes bol o 4-15 hore a nie a nie zaspat ,,zaspal az niekedy kolo 6 ,,,by som sa chcela opytat ci mate podobnu skusenost , ci to prejde 😒 ,,,lebo ide mu horny sice zub , ale predtym mu isli aj ine zuby aj dvojky aj spodne a spal vzdy do pol 7 az 7 ,,,lebo to ranne vstavanie trva asi tak tyzden aj daco a uz som fakt velmi unavena ,,,dakujem pekne

kaja73
28. dec 2010

mne sa mladsi syn pravidelne budi okolo 5-6,potom je hodinku hore,vypije mlieko,hra sa vedla mna v posteli a potom ešte zaspi do 8-9.Ja to neriešim a som rada,že vobec este zaspi-to spime samozrejme este spolu. 🙂 mal obdobie,že sa budil okolo 4 a znovu zaspal až okolo 6-7 aj to na 30-40 min.Tak to som už fakt bola vždy od tej 4h hore.To obdobie trvalo vyše 2 mesiacov,takže teraz si to uživam.

evkaput
28. dec 2010

Ahoj,ja mám synčeka ktorý má rok aj 4 mesiace a takto skoro vstáva od malička,a potom ide buvať až 8 a na obed spí 3 hodiny.A nechce spať ani v noci poriadne,stále sa zobúdza.Myslím že to dieťa musí z toho vyrásť.

ejka0812
30. jan 2011

Ahojte , no aj mi máme problém s ranným vstávaním o 4,OO. Pekne sa ráno napapáme a už po vložení do postieľky debatujeme a nie a nie zaspať. Tak po 20 min. to vzdáme a presunieme sa do izby.Keď už sa naoazaj nedá, zavoláme ocka a ten hupe a hupe...čo tiež není dobre, lebo je drobec naučený na húpkanie. Asi začneme teda tu rannu hodku tráviť sním nech sa hodku zahrá, potom síce zaspí tak do 7,30.Neviem ako ho presvedčiť aby ešte hodinku vydržal. Vyssk´šali sme všetko, kúpili knihu každé dieťa môže dobre spať, chodili spinkať večer o 8,9,10...výsledok rovnaký.
O 4 až pol 5 vstávame. Sme bezradní :(

karmelka77
30. jan 2011

@nikolka2 my mame skoro to iste len s tym ze nas to skusa o 5.00, ale ono je to vzdy tak ze na par dni, potom spinka par dni do 6.00 aspon a potom sa zas vrati k povodnemu, akoze fakt ze zaspi potom este na chvilu, ale aj tak...a tiez sme vyskusali vsetko a nic nezabralo...musime sa s tym len vyrovnat...zas na druhej strane mi doobeda este spinka apson 1,5 hodiny...ale co uz ked si ja neviem vtedy uz lahnut...

babulina
30. jan 2011

nasa dcera od narodenia priblizne asi do dvoch rokov vstavala okolo 5hod rano a uz nezaspala, teraz sa to trosku meni a spi aspon do 6.30, ale zvykla som si aspon mame dlhsi den, nic s tym sa neda robit, ono to prejde samo

kobercek
7. nov 2011

moj drobec vstava okolo 5tej, ide ma porazit lebo uz spinkaval do pol 7 ale to sa este raz budil v noci (kojenie) ale teraz spi celu noc lenze vstava na mna prilis skoro. co by som dala za to aby sa radsej budil raz v noci ale rano spal dlhsie. posuvanie spania ua nas nefunguje. lebo spi do 5 a je jedno ci ide spat o pol 8 ci pol 9 ☹

bibap
8. nov 2011

@kobercek citala som v knihe, ze treba dat papat o tej 5tej a povedat ze este ma ist spinkat a nechat ho v postielke, nevenovat sa mu. U nas to zabralo, mala tiez mala tendencie vstavat o 5, ale to sme jej rychlo zatrhli. Teraz spava do 6.45. Ak sa zobudi o 6tej, dam papat, poviem ze ma este spinkat a ona zaspi a spi do 8mej

kobercek
8. nov 2011

@bibap no ja ho o piatej prelozim k nam do postele, nakojim, pritulim a akoze spime dalej, lenze ked zaspavam tak si zacne vykladat a o chvilu sa uz mechri a je po spanku, v postielke nevydrzi, reve az sa cely barak otriasa

bibap
8. nov 2011

@kobercek no aj nasa revala... naucili sme ju ked mala 4 mesiace. Ze takto skoro sa ma spinkat.. pochopila a spi 🙂)

kobercek
4. jan 2012

no tak najnovsie sa budime okolo 11tej vecer a je aj 3-4 hodiny hore kym zaspi, baby radte bo ja uz asi nevydrzim. nasposledy som tak vybuchla po 3 hodinach ze musel cely barak pocut :(

siss_sz
29. jan 2012

@kobercek ako teraz spavate? nieco zabralo? lebo nas zcina takto "vyvadzat"... diky

kobercek
12. mar 2012

to siss_sz
sorry ze tak neskoro reagujem, nic nezabralo, proste to po mesiaci neajak prehrmelo, teraz spi celu noc, ale budi sa uz o 5 tej. no o nervy. ani tak , ani tak dobre 🙂

dani267
28. jan 2014

ahojte,ja s mojou 8 mesačnou dcerkou už asi dva tyždne vstavame medzi 5-pol 6tou a tiez v noci je hadam aj tri razi hore na kojenie a potom toto ranne vstavanie je fakt unavujuce.Snažim sa pozitivne mysliet ze to nebude trvať večne,aj ked uz naozaj niekedy nevladzem☹.-( uz som myslela ze ju prestane kojit,aby aspon prespala celu noc,no nejak mi to neda.....co robit???

alexandra1104
28. jan 2014

ahoj moja ma kazdu chvilu ine obdobie niekedy spavala do pol 6-6 niekedy az do 10tej a teraz do 8smej takze len treba vydrzat

vepaga
28. jan 2014

mám už takmer dvojročnú, ale od malička spávala max. do 5. potom od roka do 6, a teraz to opäť začína medzi 5-6. Cez deň spávala málo. Vraj sa hovorí, že keď deti zle spávajú sú inteligentnejšie.

andrejka1994
28. jan 2014

Ahoj,mne moja mama vravela ze nespala 2 roky pri mne, ze som spala cez den max. 2 hod a v noci tiez, :P , dufam ze moj syncek co sa mi v aprili tento rok narodi nebude po mne 🙂 ....aj ked ja uz teraz nespim a to je este len v brusku 🙂

romanadam1626
2. sep 2024

@vepaga áno to je pravda,to je pravda 😊
Potvrdené u nas v rodine u viacerých detí, mojich, synovcov, neteri atď.