Silný plač 11 dňového bábätka

hviezdickka
26. jún 2016

Ahojte. Mam 11 dnoveho synceka a casto velmi silno place. Je napapany aj prebaleny. Ked si ho vezmem na ruky ja alebo manzel, hned sa ukludni. Taktiez sa ukludni, ked mu dame do pusy malicek a cucka si ho.

Myslite, ze ho boli brusko alebo len chce byt s nami? Myslim, ze keby ho bolelo brusko, tak by hned nestichol len preto, ze sme ho vzali na ruky. Pomohol by cumlik? Momentalne staci, aby chvilku pocmulal malicek a je ok. Place naozaj velmi akoby mu slo o zivot. Vacsinou ked ho polozime do postielky alebo ku nam na gauc, tak sa znova rozplace a ked ho vezmeme na ruky, tak sa znova ukludni.

Moze byt tiez problem, ze si neodgrgne (niekedy nastava situacia placu po jedle, niekedy nie)? Na nete som citala, ze nie vsetky deti si odgrgavaju. Davame mu niekedy rascovy cajik (dame rascu do vody a prevarime), no velmi ho nechce. Parkrat si po nom odgrgol alebo ked plakal (myslim, ze ho bolelo brusko), tak ked ho vypil, o chvilku sa ukludnil.

Vraj ho nemam tak ucit, ze zaplace a hned k nemu pribehnem. Lebo si vraj zvykne a budem ho len vlacit po rukach. Ze si moze aj trochu poplakat. No ja neviem. Mne to trha srdce, ked vidim ako place. Ved place, lebo nieco potrebuje, nie? Nevie predsa este rozpravat.

Dakujem za vasu pomoc.

pribinak
26. jún 2016

Malinký je este, ved doteraz ste boli spolu, potrebuje cítiť tvoje teplo a tvoju vôňu.
Kludne ho popestuj, tak rychlo vyrastie a ani nezbadas a budes mat škôlkara

Pokial nema zastavené prdiky, staci mu mlieko a mizno trosku čistej vodičky

A nemusia si vsetky deti odgrgnut ;)

mima283
26. jún 2016

Mne to teda tiez srdce nedovolilo, furt som ho vsade vlacila a mojkala. Pocuvala som stale ze ho mam nechat vyplakat, ze on si musi aj tie plucka potrenovat, ze sa na mna nauci a bude rozpistany...no prislo mi to jak zo stredoveku. Takze som si ho po svojom pekne mojkala, najhorsi bol ten prvy mesiac, potom plackal uz len ked ho bolelo brusko a teraz ma pol roka a vobec nema rad ked ho niekto nosi a madzgori max par minutiek potom uz sa chce hrat. Take pidi babatko nevie nic, ono matku potrebuje, ked bude vacsi mozes ho zabavat inak, ale teraz on este ani poriadne nevnima svet okolo seba, vsetkeho sa boji, musi ta citit pri sebe 😊

mima283
26. jún 2016

A ja som mu davala rektalnu rurku ked som si myslela ze ho boli brisko to zaberie okamzite

rhiannon
26. jún 2016

@hviezdickka vobec nepocuvaj reci o tom nech si poplace. Je to pre take male dieta velmi nebezpecne. Kortizol, ktory sa pri takom strese uvolnuje zabranuje rastu mozgovych buniek. Takze take sproste spiatocnicke reci nepocuvaj. Dava ti najavo, ze ta potrebuje, tak bud s nim. Kup si satku/ergonosic a budes mat aj volne ruky. 🙂

erickatt
26. jún 2016

Nepestovat? No jasne.. Chudatko babulko. Len si ho pomojkaj. Zachvilu to utece a bude velky . ved je strasne malinky take babenko nevie vyjednávať

ammellia
26. jún 2016

babatko bolo 9 mesiacov v tvojom tele, citilo ta kazdou svojou bunkou a zrazu sa ma najest a neotravovat? takto to naozaj nefunguje. Velmi ti odporucam nosenie v satke alebo ergonomickom nosici (pozor na nevhodne klokanky - najlepsie poznavacie znamenie, umoznuju nosenie tvarou vpred, co je uplne nevhodne).
Takto budes mat aj volne ruky pre ine cinnosti, aj babatko bude spokojne a je to aj menej namahave ako nosenie na rukach. A uplne idealne je naucit sa dojcit v satke/nosici.
Ak sa bojis nosenia, dnes uz existuju aj poradkyne pri noseni, ktore pridu k tebe domov a vsetko ti ukazu a pomozu.
Bude sebavedoma matka, daj na svoj instinkt a nie na nevyziadane rady od okolia. Laskou dieta nerozmaznas.

aliza
26. jún 2016

@hviezdickka ak dojcis, tak je niekde problem, maly je zrejme hladny, aj ked sa ti zda, ze je napapany. Napapany novorodenec nema preco plakat ako o zivot a tak casto.

sue
26. jún 2016

@hviezdickka si báječná mama. Tvoje inštinkty sú 100% 😊
Ak bábenko plače a upokojí sa v náručí, tak mu tú náruč daj 😊 je rovnako dôležitá ako mlieko a suchá plienka 😊

...a ty oddychuj s ním, ľahni si vedľa neho, aby ťa cítil a odpočívaj. Sily sa zídu 😉

monhla
26. jún 2016

Práve na mne spí 9kg živej váhy po hodinovom plači - idú nám zúbky. Cca hodinku som ju nosila na rukách kým nezaspala a ďakovala som popritom všetkým svätým, že aspoň toto ju trošku ukľudní. A to mám aj ďalšie detičky o ktoré sa popritom ako tak starám.

Buď rada, že sa ukľudní pri nosení a mojkaní. Budú občas aj také chvíle, keď ani to nepomôže. Užite si to a len ho pekne "učte" na mojkanie. Nebude to večne 😒

P.S. Tie šatky a nosiče sú super vec - bohužiaľ ani na to si nezvyknú. Keď sa slečny naučili chodiť tak sa "pestovali" iba chvíľku po nejakom úraze či psychickej traume /napr. že v januári jej mama nedovolila ísť von iba v plavkách a pod. /

hradnapani
26. jún 2016

@hviezdickka uplne normalne chce byt pri vas. Ale pozor na tieto rozne rascove alebo feniklove odvary, niektorym detom proste este viac zhorsuju nepohodu - davala by som ich naozaj len vtedy, ak treba a sledovala ci naozaj pomahaju. U takeho maleho novorodeniatka mi pridu zbytocne, ale asi ste mali dovod, ze ho davate. Co sa tyka cumlika - niektore deti su cumlikove typy a velmi im pomahaju sa ukludnit, ine ich doslova neznasaju (a najdu si alternativu inde - vlastnu rucicku, mamine prso (a ze tam vedia visiet pekne dlho 😀 alebo aj nic). kazde babo je original, ako aj to vase, musite si ho odpozorovat, nic ine nezostava. Ale co zaberie vzdy, to je naruc rodica 🙂

hviezdickka
autor
26. jún 2016

dakujem vam dievcata 🙂 ano, citala som si o noseni v satke este pocas tehu, chcem si nejaku satku kupit, aby som mala, ako pisete, volne ruky 😀 robit vsetko s jednou rukou je obcas pre mna narocne

tiez suhlasim.. babatko bolo v brusku so mnou spojene 9 mesiacov a teraz po narodeni je uplne logicke, ze ma potrebuje citit pri sebe.. nevidim na tom nic divne.. ja ho aj k nam do postele davam, chcem byt proste s nim.. uz neviem, ktora z vas to pisala, no presne to iste hovorim aj ja - laskou nemozem babatko rozmaznat

on ten rascovy cajik ani velmi nechce, vzdy sa tak kyslo tvari 😀 davame mu ho ked sa zacne velmi ckat, vtedy to zaberie.. vypije par glgov a ckanie je prec

este raz vdaka 🙂

ammellia
26. jún 2016

@hviezdickka určite so satkou nevahaj, cim skor zacnete, tym lepsie. Drzim ti palce, si skvela a vnimava mamina.

myjusiatko
26. jún 2016

@hviezdickka takto maly rozhodne nepotrebuje ziadne caje. Staci mu minimalne do pol roka iba tvoje mliecko. 🙂

tinkab21
26. jún 2016

Do 7 mesiacov sa dieta nerozmazna a da sa ucit hoc co, takze isto sa ti nenauci na ruky...9 mesiacov ste boli spolu, citil tvoje telo, srdce a rapidne sa to zmenilo...casom si zvykne, len ho mojkajte...,

evelynm
27. jún 2016

to, co tvoje dietatko potrebuje, je tvoja blizkost, pocit bezpecia. Uzivaj si to, nos ho, mojkaj, pokojne si ho davaj k sebe do postele 🙂 . To nie je rozmaznavanie, ale uplne prirodzena, krasna vec 🙂

mafinka219
27. jún 2016

ahoj 🙂 pises,ze momentalne staci,ked si pocmula prstek a staci, ja by som dala dudlik, tiez som mala nieco podobne a nechcela som davat dudel moc a hned v porodnici sme to mali zakazane,ze dudlik nie,ale veru doma som zistila,ze pomohol, mala si podudlovala a hned sa ukludila a niekedy ju to aj unavilo a hned zaspinkala,radsej ako prstek,mam kamaratku co ani za živý svet nechcela davat dudlik a mala nakoniec si zacala sama davat dva stredne prsteky do pusinky (vyzeralo to ako parohac 🙂) a potom samozrejme dudel odmietala a stale prsteky,ktore mala uplne vycmulane casom ked bola vacsia a teraz dievcatko ma 6.rokov a zlozvyk ostal ,ked je unavena a chce sa jej spinkat tak automat.sa ukludnuje prstekami do pusinky a dost divne a prekvapivo to vyzera u takeho velkeho dievcatka a prsteky vycmulane,alebo staci jej tvoje mliecko? nieje hladna? aj stým mam skusenost ked som nakojila zachvilu,plac ,nepokoj,tiez som myslela,ci to nieje brusko a zistila som ,ze moje mliecko nestaci aj ked som nakojila a uz mliecko nebolo musela som ete kolkokrat dokrmit z flasky a bolo dobre, mne to poradila aj pediatricka aj dudel mi schvalila,ze nech si podudluje a ,ze mliecko nestaci sme zistili na poradniach po narodeni tým,že vahou isla dolu,ked som zacala dokrmovat a dala dudlik tak mala bola ako vymenena ,kludne dietatko. Je to asi Tvoje prve dietatko tak sa ucis vsetko nove aspon moja skusenost,pri druhom si mudrejsia a skusenejsia a ides uz automaticky 🙂a samozrejme aj pomojkat,popestovat ako pisu maminky vyssie 🙂

bibistec
27. jún 2016

to kto ti kedy povedal ze ho nemas hned brat na ruky a ako asi ma take male babo komunikovat ak nie placom? ved nerozprava, nepocuvaj take hluposti a ber dieta na ruky akonahle zamrnci, opak je totiz pravda, ziadne vyplakavanie to mu tak akurat das na javo ako nanho kasles a ze nema otravovat. a moze mat reflux akonahle ho zoberies ma zaludok nizsie ako pusu cize potzrava ostava dole a akonahle je v lahu potrava sa vracia spat a pali ho zaha. a lekarka by ti mala vysvetlit ( aspon nam pri prvej navsteve) ako sa deti v postielke polohuju nie na rovno ale v uhle aby mali vyssie hlavu ako zaludok. a skus rozne druhy cumlikov ak tak nejaky mozno pomoze ak uz teda. a skor fenyklovy caj vyskusaj mozno pomoze a su aj kvapky. drzim palce

luba41
27. jún 2016

cumlík neodporúčam používať-može pokaziť dojčenie / kazí prisatie, znižuje tvorbu MM, vedie to k štrajku a odmietaniu prsníka atd/, malíček tiež nie je vhodný na ukludnovanie..ukludnuj na prsníku, na to ho matka má..prsník je zdroj jedla, zdroj pitia, jediné spojenie s matkou, služi na uspávanie atd..najlepšie nauč sa dojčiť po ležiačky, dieťa neprekladať, uspať na prsníku, dieťa pustí prsník a nechať spinkať..
kludne sa pridaj do skupiny https://www.modrykonik.sk/group/8304/
https://www.modrykonik.sk/group/4722/